Question A lila met zöld lesz a melegítés után..

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
A barátom tegnap vásárolt lila por met, (igen, biztos vagyok benne, hogy a met) és miután elszívtuk a csőben ezek a met foltok idővel zöldre változnak.... A hatások elég meglepőek voltak...
De szeretném tudni, hogy milyen prekurzorokból készül ez a met. Nem akarok lila metet készíteni, de kíváncsiságomra néhány szakértő itt talán válaszol. Előre is köszönöm az idejét;)
 

Attachments

  • MpAlreo1iT.png
    MpAlreo1iT.png
    2.4 MB · Views: 47
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Gondolom, mint más met. P2P vagy efedrin. A szín 99%-ban valószínűleg ételfesték.
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Ahh okey, de hogyan változtathatja meg a színét?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Levegőnek való kitettség, hőmérsékleten történő bomlás. Nem vagyok benne biztos.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Gyenge elmém számára érdekes, hogy ezek a színek a lakmuszpapírra emlékeztetnek. Megfigyeltem, hogy UV-fényben a met enyhén rózsaszínűen fluoreszkál, de amikor nedves lesz, zöldre változik. Azt hiszem, ez disszociáció, ami történetesen majdnem pontosan úgy néz ki, mint a lakmuszpapír savas só/bázis reakciói. Feltételezem, hogy a disszociáció során a met elveszítené a cl-t és a h-t megtartaná. A deprotonálás pedig a H+-t és a Cl--t vinné el?
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Tegnap megkérdeztem egy régi metamfetamingyártót, és azt mondta, hogy ez valószínűleg a HCl és a cl a vízben.
De nem magyarázza meg, hogy miért változott a színe ~140C° után.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
@HerrHaber A minap elgondolkodtam magamban, mondjuk van egy kis kokain hcl némi vízben. Ez kokain +1
Feltételezem, hogy ismeri a +1-es egyezményt. Tehát az én disszociált kokainom ugyanolyan érzékeny molekula, mint az alap kokain, mert elvesztette a cl-jét, vagy a proton megtartása someho preotect?
 

InnocentBystander23

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 14, 2023
Messages
23
Reaction score
10
Points
3
Szóval annak idején, amikor minden tablettát csak vízzel lehetett kihúzni Western Family Histatabs olyan metamfetamint készített, amely élénkzöldre változott, amikor visszapattant a piupe-ban. Ez a vízben lévő hisztaminoktól volt. MEGJEGYZÉS : Actifed vízzel húzott repedt vissza szinte highlighter kék!!!
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Igen! Ez tényleg megtörtént!
 
Top