Putyin beszélt a Durovval való találkozóról

ShootOuts

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
25
Reaction score
6
Points
3
YtKiMFdpq5

Vlagyimir Putyin orosz elnök a Keleti Gazdasági Fórum résztvevőinek kérdéseire válaszolva elmondta, hogy egyszer találkozott a Telegram alapítójával, Pavel Durovval. Az RBC szerint ez Moszkvában történt.
"Sok évvel ezelőtt egyszer találkoztam Durov úrral Moszkvában, ő csak a terveiről beszélt - rendszeresen találkozom üzletemberekkel. És így ő is ott volt az egyik találkozón, ez a Kremlben volt, nem emlékszem mikor, de sok évvel ezelőtt" - mondta Putyin.
Az államfő cáfolta azokat a híreszteléseket is, amelyek szerint néhány nappal az üzletember párizsi letartóztatása előtt találkozott volna Durovval. Akkor ugyanis egyszerre voltak Bakuban: a Telegram vezetője magánlátogatáson, Putyin pedig állami látogatáson volt.
"Soha nem tartottuk vele a kapcsolatot, miért találkoznánk Bakuban? Nem is tudtam, hogy ott van. Általában feltételeztem, hogy Moszkvában él" - hangsúlyozta Putyin.
Az esetleges jövőbeni találkozókat kommentálva az orosz államfő azt sugallta, hogy ha Durovnak lenne ilyen kívánsága, Putyin talált volna rá időt a napirendjében, de magának a milliárdosnak a vágyáról ő sem tud semmit.
A hírvivő alapítójának büntetőjogi felelősségre vonásának puszta tényéről szólva Putyin megjegyezte, hogy Oroszországnak nincsenek követelései a Telegrammal szemben. Ugyanakkor sok más országban vannak, ami az alkalmazás népszerűségének köszönhető az olyan emberek és struktúrák körében, "amelyek tevékenységükkel kárt okozhatnak." Ugyanakkor az elnök szerint "minden ilyen jellegű platform bűnös", és mivel a francia hatóságok úgy döntöttek, hogy büntetőeljárást indítanak Durov ellen, akkor "ugyanezt kell tenni másokkal is".
 
Top