A PMK-val kapcsolatos kérdés

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
helló, Az új PMK-val (etilglicidát) van-e valamilyen folyamat, amit meg kell tennem, hogy PMK olajjá alakítsam? Látom, hogy van egy folyamat a PMK metilglicidát átalakításához, ez ugyanúgy működik? van valakinek tippje?
Köszönöm!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
A metil-, etil-, terc-butil-, izopropil- stb. éterek lúggal reagálnak, majd savval reagálnak. A reakció mindig jellemző bármely éterre. Nagy kérdés a legtöbb glicid éter minősége.
 
Last edited:

ghostprince

Don't buy from me
New Member
Joined
May 6, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Ráfutottam erre a glicidát szintézis folyamatra, és kíváncsi voltam, hogy valaki kipróbálta-e.
"
Tegyük a glicidátot meleg vízbe, adjunk hozzá lúgot, amíg a PH tisztességesen bázikus nem lesz.

Keverjük egy órán át, hogy befejeződjön a szappanosítás.

Lassan csepegtessük bele a HCl-t, az oldat buborékos lesz. Addig adagoljuk, amíg az oldat már nem buborékosodik és a PH enyhén savas lesz (valószínűleg nem akarjuk, hogy túl savas legyen, lehet, hogy lebont valamit / polimerizációt okozhat)Ezt egy órán át kevergetjük, kb. 80C-ra melegítve.

Ekkor az átalakulás befejeződött. Extraháljuk DCM-mel, mossuk a DCM-et NaCl sós lével, és pároljuk el a DCM-et. Bumm, megvan a végtermék, készen áll a vákuumdesztillációra."
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Csak az éterhez, nem a sóhoz
A reakcióidő a hőmérséklettől és a mennyiségtől függ. Jobb szobahőmérsékleten és 12 óra vagy annál hosszabb idő alatt.
pH<=3, 80-90*C. Ha előtte nem volt felesleges lúg, akkor nem lesz erős buborékolás az elején.
Ha tömény vizes oldatunk van (savas lúgos sókkal), és forró keverék, akkor BMK réteg lesz a tetején.
 

Gus_Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 24, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
valaki próbálta ezt? nagyon érdekesnek tűnik.... de én elvesztettem egy csomó pmk próbálkozás receptek...
 

Gus_Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 24, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Szóval... kipróbálta ezt a receptet ezekkel a változtatásokkal? Eredmények?
 

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8
Használhatok-e étert a DCM helyett?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Igen, és nem csak az éter
 
Top