Távkapcsolás eldobható Anon kockára LAN-ról?

pap.pine

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 10, 2024
Messages
29
Reaction score
9
Points
8
Szándékomban áll távolról hozzáférni egy eldobható Anon-kockához a haditermi beállításomból egy másik laptop segítségével. Elsődleges aggodalmam a QubesOS biztonságának fenntartása e folyamat során. Azt fontolgatom, hogy SSH-t használok a két számítógép közötti kapcsolathoz, és szeretnék javaslatokat kérni arra vonatkozóan, hogy ez milyen módon érhető el optimálisan.

Az egyik ötlet az SSH porttovábbítás használata egy biztonságos alagút létrehozásához, amely helyi szintű hozzáférést biztosít az Anon kockához anélkül, hogy közvetlenül a LAN-nak kitenné azt. Ugyanakkor nyitott vagyok az olyan alternatív módszerekre, amelyek biztosítják a QubesOS integritását, miközben lehetővé teszik a távoli hozzáférést. Vannak-e olyan ajánlott eszközök vagy stratégiák a közösségen belül, amelyek megfelelnek az én speciális követelményeimnek?

Kíváncsi vagyok, hogy mások milyen megközelítéseket alkalmaztak hasonló forgatókönyvek esetén, és milyen eredményes volt a megvalósításuk. Ez segít majd meghatározni a rendelkezésre álló eszközök és az egyedi igényeim alapján a legjobb cselekvési irányt.
 
Top