Question Újra felbontás

johski

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 10, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Hé, ki tudja nekem pontosan elmagyarázni, hogyan lehet a d-metil izomert elválasztani a racemát metilből? Nem igazán vagyok okos a leírt utasításokból... valaki, aki már maga is csinálta, el tudja nekem magyarázni, hogyan csinálta?
egyszerűen hagyhatom a met racemátot hő hatására reagálni a d-borkősavval és a metanollal és elválaszthatom őket egy elválasztótölcsérben? Ekkor a két fázis közül az egyik tartalmazza a d-izomert, amit hagyok kikristályosodni, ahogy a metanol elpárolog? ha igen, akkor melyik fázisban van a d-izomer? Sajnos csak korlátozott mennyiségű vegyszer áll rendelkezésemre.
Rendkívül hálás lennék, ha valaki venné a fáradtságot és segítene nekem, mint kémia kezdőnek... esetleg valaki üzen nekem? csak a freebase-zal működik, vagy a hcl-el is?
d-borkősavat rendeltem Kínából, hogyan tudom kideríteni, hogy tényleg d-borkősav-e? Igazából biztos vagyok benne, hogy a cas szám a megfelelő.
Nagyon hálás lennék nektek.
Üdvözlettel
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
416
Points
63
Racém metamfetamin freebase van. Ön L-(+)-borkősavat önt hozzá. Só fog képződni. Ez a só az L-metamfetamin-tartarát. Vákuumszűrjük az oldatot. Az L-metamfetamin-tartarát a szűrőpapírban marad. Az alábbi üvegben D-metamfetamin szabadbázis lesz. Ezt HCl-gázzal elgázosítjuk, és D-metamfetamfetamfetaminkloridot kapunk.

Elméletileg. A gyakorlatban lehet, hogy többször is el kell végeznie a sózást L-(+)-borkősavval, hogy az L-metamfetamin nagy részét kiszedje. A kapott termék sem lesz teljesen tiszta D-metil, de nagyrészt D-metil.

Emellett meg kell értened a borkősav nómenklatúráját. A D-borkősav nem azonos a d-borkősavval (kis d-vel). Ez eléggé zavaros és bonyolult. Ez a kulcs:
L-(+)-Borkősav (modern név) = L-borkősav = d-borkősav (régi név) = olcsó, természetes, hozzáférhető
D-(-)-Borkősav (modern név) = D-borkősav = l-borkősav (régi név) = drága, szintetikus, nehezen hozzáférhető.


Az L-(+)-borkősav és a D-(-)-borkősav előtagokat kell használni és megnézni.
Az L-(+)-borkősav az L-metamfetamint, a D-(-)-borkősav pedig a D-metamfetamint sózza ki tartarát sóként.
 

johski

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 10, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
l borkősavnak nevezték korábban d borkősav?

hogyan tudok gázzal hcl?
Vagy elég csak keverni és keverni?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
416
Points
63
Nem! Látnia kell a különbséget a kisbetűs s "d"/"D" és az "l"/"L" betűk között. Ezek különböző dolgokat jelentenek.
Az L-(+)-borkősav (nagybetűs "L") ugyanaz, mint a d-borkősav (kisbetűs "d").
A D-(-)-borkősav (nagybetűs "D") ugyanaz, mint az l-borkősav (kisbetűs "l").

A kisbetűs elnevezések régiek és már nem igazán használatosak. Kivéve néhány szintetizátor leírásban, ami nagyon zavarossá teszi az egészet. A háttér bonyolult, és köze van a molekulák elnevezésének különböző rendszereihez a múltban és a jelenben, attól függően, hogy hogyan rajzolják meg őket, vagy hogyan forgatják a polarizált fényt.

Ezen az oldalon van egy kiváló leírás a száraz HCl-gáz előállításáról és használatáról. Használja a kereső funkciót.
 
Top