Salvinorin extrakció a Salvia Divinorumból

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,693
Solutions
3
Reaction score
2,818
Points
113
Deals
1

Tinktúra készítése
VxJqp2a960

Ha van 100 gramm szárított Salvia divinorum levele, akkor négy-öt uncia erős tinktúrát készíthet. A levelet egy kis elektromos kávédarálóban lehet porítani. Nagyon fontos, hogy a levél finomra, lisztszerű állagúra legyen porítva. Ha a levél nem elég finomra van porítva, ez a gyors extrakciós módszer 99%-os izopropanollal nem lesz elég hatékony. Miután a Salvia levelet finomra porítottuk, fogjuk az összes port, és tegyük egy zárható üvegbe, öntsük bele a 99%-os izopropanolt, tegyük rá a fedelet, rázzuk legalább öt percig, és várjuk meg, hogy a levél részecskéi leülepedjenek.

Miután az összes levél leülepedett az üveg aljára, öntse ki az izopropanolt (megőrizve azt), és öntsön bele még több izopropanolt. Még háromszor, összesen négyszer végezzük el a rázást, a leülepedést és az Isopropanol leöntését ugyanazzal az anyaggal. Ezután mossuk át a porított levelet még legalább kétszer friss oldószerrel, hogy a régi, szalvinorintartalmú oldószerből minél többet kimossunk. Miután végzett az összes extrakcióból származó izopropanol összegyűjtésével, egyesítse az összeset egy tálban vagy sekély edényben, és hagyja állni egy éjszakán át. Bár nem biztos, hogy látni fogja őket, sok finom részecske fog lebegni az alkoholban. Ezek a részecskék a levélből származó tannin és egyéb finom üledékek, és olyan finomak, hogy akár tizenhat órába is beletelhet, mire mindegyik kiülepedik a folyadékból. Néhányan szeretik a levelet vízzel mosni, hogy eltávolítsák a tannin nagy részét az alkoholos extrakció előtt. Nem javaslom a levél vízzel való mosását, mert bár a szalvinorin nem oldódik vízben, egy hivatásos vegyész vizsgálatokat végzett, és megállapította, hogy a vízzel való mosás akár a szalvinorin egyharmadát is kiveheti a levélből, hogy van valami a levélben, ami lehetővé teszi a szalvinorin kimosását, még akkor is, ha az egyébként vízben nem oldódik.

Amikor végzett az összes levélszemcse eltávolításával az összes, egy tartályba gyűjtött izopropanolból, a következő lépés az, hogy megvárja, amíg az ultrafinom tannin üledékek kiülepednek a folyadékból. Helyezze a
L7wN4Vvurs
zöld izopropanollal teli tálat legalább nyolc órára egy sötét, fénytől elzárt helyre, hogy az üledékek nagy része leülepedjen a tál aljára. Talán nem is gondolná, hogy ezek a finom üledékek ott vannak, de néhány óra múlva látni fogja, hogy mire gondolok, amikor elkezdenek összegyűlni az edény alján. Fontos, hogy a zöld izopropanolos kivonatot a várakozás alatt sötétbe tegye, mert a fény kölcsönhatásba léphet a szalvinorinnal, amíg az alkoholban van, és megsemmisítheti a hozam egy részét.

Miután elegendő időt adott a tannin üledék nagy részének leülepedésére, lassan öntse a folyadékot egy másik edénybe, az első edény aljára hullott üledéket hátrahagyva. Most hagyja a második edényt további nyolc órán át sötétben állni, hogy megnézze, nem esik-e ki több üledék. Miután leülepedett, lassan öntse le ismét a zöld izopropanolt, ügyelve arra, hogy az alján lévő barna vagy zöld színű port hátrahagyja. Ha nyolc órán át, egy éjszaka alatt hagyjuk kihullani az üledéket, akkor a legtöbb üledék és csersav kiesik az alkoholból, de ha teljes 16 órán át hagyjuk állni, akkor biztosíthatjuk, hogy az összes üledék kiesett. Ha két-három lépésben távolítjuk el az üledéket, könnyebb lesz, mert még ha óvatosak is vagyunk, azt tapasztaltam, hogy egy része minden egyes alkalommal, amikor megpróbáljuk elválasztani, az oldószerrel együtt kiömlik. Ezzel a módszerrel nem kell külön szűrést végezni. Próbáltam már az oldószer extrakciók utáni papír- és szövetszűrését is, és úgy tűnik, hogy a finom részecskék mindig átjutnak a szűrőn. A finom üledék eltávolításának legjobb módja, ha egyszerűen hagyjuk, hogy leülepedjen. Ha papírkávéfiltert vagy pamutszövetet használunk az üledék eltávolítására, akkor a Salvinorin is eltávolítható, különösen, ha szövetet használunk, mivel az felszívja a Salvinorin-tartalmú oldószer egy részét.

Ha a kellemetlen ízű üledék nagy részének eltávolításával végeztünk, akkor már elpárologtathatjuk az összes izopropanolt, kikaparhatjuk a fekete kinézetű viaszos kivonatot, és teljesen feloldhatjuk magas alkoholtartalmú ivóalkoholban. Erre tökéletesen megfelel némi 95%-os (190 proof) Everclear, de használtam már 75,5%-os (151 proof) Evercleart (etanol, EtOH) is. Ha 100 gramm átlagos hatású szárított levélből extraháltál , akkor a kivonatból legalább ~118 ml (4 uncia) nagy hatású tinktúrát kell készítened, és akár ~177 ml-t (6+ uncia) is, ha a levelednek magasabb a szalvinorin tartalma, mint az átlagos levélnek, attól függően, hogy mennyire jó a leveled. A Salvia divinorum levél Salvinorin tartalma körülbelül 2 és 4 mg között változhat szárított grammonként, bár a grammonkénti 4 mg szokatlanul magas. Én átlagosnak tartom a szárított levél grammonként 2-2,5 mg-os tartalmú levelet.
Ygft7FzexV
Szalvinorin A (Divinorin A):
forráspont: 760 mm Hg-nál 760;
olvadáspont: 235-238 °C;
molekulatömeg: 432,469 g/mol;
sűrűség: 1,3±0,1 g/ml;
CAS-szám: 83729-01-5.

További lépés a kiváló minőségű tinktúra előállításához

Miután az összes extrakciós oldószer teljesen elpárolgott, felkaparható, és ivóalkohollal visszaállítható, hogy egy nagyon sötét és talán kemény ízű, de nagyon hatékony tinktúrát kapjunk. Ha jobb ízű tinktúrát szeretne készíteni, a fekete viasz nagy részét naftával eltávolíthatja. Ha ezt az extra lépést megteszi, akkor egyszerűen öntsön egy kis tiszta naftát az extrakciós edénybe, kaparja fel az összes kivonatot, és tegye az egészet (naftával együtt) egy keskeny üvegedénybe. Ezzel a naftával a kivonatból a viasz nagy részét kimosod, amiben a Salvinorin nem oldódik. Miután a részecskék legalább fél órán keresztül leülepedtek, távolítsa el a naftát, az alján leülepedett nyers kivonatot hátrahagyva, öntsön bele még több friss naftát, és várjon még legalább fél órát, mielőtt újra leönti. Néhány ilyen mosás után a tartály alján lévő nyers kivonat egyre világosabb és világosabb színű lesz. Amikor a kivonat már nem sötétfekete színű, hanem fenyőtűzöldre világosodik, abbahagyhatja a naftával való mosást, és megszáríthatja a nyers kivonatot. A száraz kivonatból a viaszból elegendő mennyiséget kell eltávolítani, hogy sötétzöld legyen. A szárított kivonat állagának száraz, szemcsés anyagnak kell lennie, amelyet egy kanállal össze lehet törni. Ne aggódjon, ha szárításkor a tetején egy vékony, sötétfekete kéreg van, ez normális. Egy kis, vékony felső fekete kéreg lesz a tetején, de ennek a rétegnek olyan vékonynak kell lennie, hogy teljesen megszáradva körülbelül egy fénymásolópapír vastagságú legyen. A kivonat aprításakor ennek a felső rétegnek alaposan össze kell keverednie a sötétzöld Salvinorinnal, olyannyira, hogy a porban már egyáltalán nem látszik fekete, csak egy sötétzöld por. Miután a kivonat teljesen megszáradt, és egyáltalán nem maradt nyoma vagy szaga a naftának, újraalkothatja ivóalkohollal. Úgy tapasztaltam, hogy ezzel a lépéssel egy rendkívül jó minőségű tinktúrát kapunk, amely mindenben olyan jó, mint a kereskedelmi forgalomban kapható legjobb, sőt talán még erősebb is. Elég hatásos ahhoz, hogy a kivonatot 151%-os Everclearben visszaállítsuk, és még mindig nagyon hatékony tinktúrát készítsünk, bár a 98%-os ivóalkohollal való visszaállítás még jobb lenne.

Megjegyzések
E8iT4j0dYM

Ha 100 g levélből extraháltál, amely körülbelül 2,5+ mg Salvinorint tartalmaz grammonként, akkor legalább öt uncia erős tinktúrát kell készítened, amely közel 1,5 mg Salvinorint tartalmaz ml alkoholonként. Ez magasabb, mint a legtöbb kereskedelmi tinktúra. Ha lehetséges, használjon 95%-os (190 proof) alkoholt a sötét színű viaszos kivonat feloldásához, mert a magasabb alkoholtartalmú alkohol hatékonyabbá teszi a tinktúrát. Továbbá a kivonatból származó sötét klorofillok sokkal hatékonyabbá teszik a tinktúrát, mint anélkül, mert a viasz egyrészt növeli a Salvinorin mennyiségét, amelyet az alkohol képes megtartani, másrészt növeli a Salvinorin szublingvális felszívódását. A Salvia divinorum tinktúrának nincs szüksége annyi klorofillra vagy fekete viaszra, ami akkor lesz benne, ha ezt a durva extrakciós módszert használta, hogy hatékony legyen. Az így készült tinktúrának erősebb íze lesz, mint a legtöbb árusnál kaphatónak, de a tinktúra nagyon hatásos lesz, és nagyon jól fog működni.

Az alkoholos tinktúra nem tud nagyon sok Salvinorint tartani, szobahőmérsékleten csak kb. 1,5 mg/ml folyadékot. Lehet, hogy néhány tizeddel több mg per ml, úgyhogy ne tartsanak engem ehhez a számhoz. Azok, akik Salvia divinorum tinktúrát készítenek, nem akarják, hogy a Salvinorin kikristályosodjon a folyadékból, ezért nem töltik fel a maximálisan befogadható mennyiségig, mert egy mindössze 20 fokos hőmérséklet-csökkenés hatására a Salvinorin egy része szilárd anyagként kihullhat. A Salvia tinktúrához minél magasabb alkoholtartalmú alkoholt kell használni, és nem szabad csak alkohollal tiszta Salvinorint használni, mert a Salvia levél zöld klorofilljában lévő vegyületek segítik a szublingvális felszívódást. Az alkoholos tinktúrában lévő sötét klorofillvegyületek lehetővé teszik, hogy a magas alkoholtartalmú alkohol több Salvinorint tartson meg ml folyadékonként, de ez a hatás jobban érvényesül olyan alkohol esetében, amelyben nagyon kevés víz van. A legjobb lenne 98%-os alkoholt használni a tinktúra készítéséhez, sokkal hatékonyabb lenne így, mint a 151 proof Everclear használatával, ami közel 25% vizet tartalmaz.

Ez az eljárás megköveteli, hogy a levelet a lehető legfinomabbra porítsuk, hogy elég hatékony legyen a rövid rázáshoz és áztatáshoz. Ha a porított levelet és az izopropanolt tartalmazó üveget összesen négyszer legalább öt percig rázza (a levelek ülepedése között), és minden alkalommal friss 99%-os izopropanollal mossa, összesen legalább 20 percig, akkor valószínűleg a levelekből napokig tartó várakozás nélkül könnyen kivonható szalvinorin 80+%-át kapja. Ha három napra hosszabbítjuk meg a levél oldószerben való áztatásának idejét, naponta egyszer legalább tíz percig rázzuk, és minden nap eltávolítjuk az oldószert, akkor a levélből ezzel a módszerrel kinyerhető szalvinorin közel 90-95%-a kinyerhető, feltéve, hogy a levelet minden egyes alkalommal, amikor kiöntjük az oldószert, friss izopropanollal átmossuk. Ez segít kimosni a szalvinorin nagyobb részét a nedves porból, mielőtt az üveget lezárjuk a következő 24 órás áztatáshoz. A többnapos áztatás és rázogatás módszer nagyon hatékony, és segít a maradék Salvinorin nagy részét kiszedni a levélből. A szalvinorin utolsó 10-20%-ának kiszedése hosszú időt vesz igénybe, mivel az első két-három rázás és mosás után, amely a szalvinorin nagy részét eltávolítja, az erőfeszítések egyre csökkenő mértékben térülnek meg. Tegye félre az oldószert minden egyes napi extrakcióból egy edénybe, és 24 óra elteltével óvatosan öntse le egy másik gyűjtőedénybe, a naponta kihulló üledéket hátrahagyva.

Fotókalauz az extrakciós folyamatról

Íme egy fényképes útmutató a Salvinorin extrakciójáról 99%-os izopropanol használatával. Az útmutatóban látható naftás és izopropanolos mosások célja a fekete viasz nagy részének eltávolítása, hogy a Salvinorin felhasználható legyen a feljavított levél előállításához. Ha tinktúrát készít, csak naftás mosásokat végezzen, semmi többet. Ne folytassa a mosást kis mennyiségű izopropanollal, mivel ez biztosan túl sok viaszt távolít el a hatékony tinktúra elkészítéséhez.
1. 100 gramm Salvia levelet egy olcsó, nagy fordulatszámú kávédarálóval lisztszerű állagúra finomítottunk, majd szobahőmérsékletű 99 %-os IPA-ban áztattuk. Ezek a kis kávédarálók megtalálhatók a legtöbb nagy élelmiszerüzletben vagy más általános üzletekben, amelyek konyhai cikkeket szállítanak, nagyszerűek a szárított Salvia levél porításához.
IYThK23JOQ
Nem számít a márka, belülről mind így néz ki. Ne működtesse a motort egy percnél tovább egyszerre, és hagyja egy percig hűlni az őrlések között, különben túl forróvá válik, és kiéghet.
BUVBxQcHXl
2. Elszívóedény: 100 g porított levél hozzáadva 99%-os IPA-t tartalmazó üveghez, öt percig rázzuk, majd állítsuk nyugalomba, hogy a durva levélrészecskék leülepedhessenek, mielőtt leöntjük az IPA-t. Extraktáljuk újra a levelet 4-6 alkalommal 5 percig (ne használjunk acetont, a fedél műanyag tömítése megolvad).
6FgM8mpBal
3. Az IPA-t egy lapos pyrex edényben extraháljuk: Atöbbszöri extrakcióból származó összes IPA-t egy edényben egyesítettük, amelyet több órán át hagytunk mozdulatlanul állni, hogy az üledékeknek legyen idejük kiülepedni a folyadékból.
KRPTy8Q1uN
30 perccel azután, hogy a kivonatot ebbe az edénybe öntöttük, látható a tannin üledék, amely még mindig kihullott a folyadékból. Egy foltot tisztára töröltem az alján, és egy gemkapcsot helyeztem oda, hogy megmutassam, hogy a folyadék még mindig zavaros. Tisztának kellene lennie.
2WZtiH0cT7
Egy órával később újra le tudtam tisztítani a foltot, a tannin üledék még mindig hullik.
5NR4yFfgm8
Ezt a képet kb. 45 perccel az előző után készítettem, és az ujjammal ismét letisztítottam a már megtisztított papírkapocs melletti foltot. Látható, hogy a tannin még mindig hullik a folyadékból.
F9Qky4UlgJ
Közelkép az üledékről.
Obyg6QGstz
4. Továbbmentem, és az IPA-t egy másik edénybe öntöttem, hogy eltávolítsam a mérlegeléshez kihullott üledéket, tisztítás után visszatettem az IPA-t a további szétválasztáshoz.
6de720bKrN
IPA az üledék eltávolítása után: Hasonlítsa össze az IPA színkülönbségét ezen a képen az üledék eltávolítása után az első képen az üledék eltávolítása előtt. Most sokkal világosabb, de az üledék továbbra is kihullik.
MHsiOjfnIT
Tizenkét órával később még több tanninos üledéket találtam az alján. Nem tudom, hogy a maradék üledék az említett 12 órából az első egy-két órában esett ki, vagy végig. Jobban szétterült, amíg nem lötyögtettem a folyadékot.
YxFqJHDZsj
5. Szárított második üledékleválasztás: Még egyszer leöntöttem az IPA-t, hogy az utolsó üledéket is eltávolítsam.
ZlgEtf5JVs
Egyre sötétebb: Kitisztítottam az üvegtálat, és folytattam az ISP elpárologtatását. Látható, hogy a folyadék sötétebbé válik, ahogy a térfogata csökken.
K6BU9aEJFA
Összegyűlt IPA-kivonat: Ez ugyanannyi folyadék összegyűlt a tartály egyik végében, a serpenyő egyik végét felemeltem.
CM4jqP50Om
Készen áll az átvitelre: Amikor az IPA ennyire lefelé párolog, eléggé besűrűsödik, és a viaszok elkezdenek kijönni a folyadékból. A folyadékot át kell vinni, mielőtt a viasz elkezdene kicsapódni vagy apró részecskékké válni.
Wz31i8Xybx
6. Töltse át egy kis tálba: Hagytam, hogy az IPA az előző képen látható térfogat körülbelül egyharmadára vagy kevesebbre párologjon el, és a végső elpárologtatáshoz egy kis tálba vittem át.
TnE96w04QA
7. Helyezzük át a 49 °С-os sütőbe: A tál IPA-t ventilátorral elpárologtattam, amikor a folyadék szintje az eredeti térfogatának körülbelül 30%-ára csökkent, a tálat átvittem egy 49 °С-ra fűtött sütőbe, hogy a maradék folyadékot elpárologtassam anélkül, hogy levegő fújna rá, hogy a Salvinorin leülepedjen.
Uyd5YOfAvh
Közelkép, a ventilátor elpárolgott: A fényképezőgép vakujától a folyadék kissé vörösnek tűnt.
AWz9IUBlp0
8. Száraz kivonat: A kis mennyiségű IPA-t ezután 49 °C-ra állított sütőben teljesen elpárologtattuk a kivonatból.
D7KDvn6IfL
Aszárított kivonatban bőven volt fekete viasz, de nem annyi, mint amennyit gondoltam, hogy átjön.
YCHXIrkiZS
A tál alján látható világos színű extraktumból látható, hogy az extrakció jól ment. Atálba naftát önthetünk, hogy könnyebb legyen kikaparni, majd az egészet egy kis üvegcsébe vagy befőttesüvegbe tölthetjük, hogy kimossuk a viaszokat.
H4QpUJ9wly
9. Az első naftás mosás: Használjon elég nagy edényt, hogy a szárított kivonat ne foglalja el a térfogat egyharmadánál többet. Alaposan keverje bele a naftát, és tegye félre 30 percre, majd szemcseppentővel merítse le a folyadék egyharmadát a tetejéről, ügyelve arra, hogy ne merítse túl mélyre.
EKDJpzmBQs
10. Második naftás mosás: Miután az első mosásból eltávolította a folyadék egyharmadát, és a második mosáshoz még több naftát adott hozzá, várjon további 30 percet, hogy a részecskék ismét leülepedjenek az alján, mielőtt szemcseppentővel eltávolítja a naftát a tetejéről.
8nxZo25Lkm
11. Harmadik naftamosás: Amásodik vagy harmadik mosásnál már látni kell a nyers szalvinorint a tartály alján.
A9wzLbynTd
12. Negyedik naftamosás.
NtWCkQdiNO
13. Ötödik benzinmosás.
HQKMdPpO6y
14. Hatodik benzinmosás: A Salvinorin jobban leülepedett, mint az előző képen, és sötétebbnek tűnik, mint egyébként, ez és a megvilágítás nem volt olyan jó ezen a képen.
0ImB3TZXWL
15. Hetedik naftamosás: Ezen a ponton már nem kell tovább tisztítani a kivonatot. Az IPA-val történő további tisztítás csökkenti a hozamot. A kivonat már elég tiszta, és nagyon jó a levél fokozására, tinktúra vagy valamilyen rágó készítésére. Nagyon erős.
TTyJhSMjYg
A tál, amelyben a koncentrált IPA-kivonatot szárítottam, az üveg, amelyet a nyers kivonatból a viaszok kimosására használok, és a hét mosásból származó zöld naftát.
72ryOXblPs
Ez az összes naftát, amit a hét mosás során felhasználtam, majdnem 237 ml.
42pZMdRq3Y
16. Az első IPA mosás: Ügyeljen arra, hogy az IPA hozzáadása előtt öntse ki a naftát. Minden alkalommal, amikor IPA-val tisztít, a Salvinorin egy részét elveszíti. Akivonatot nem kell IPA-val tisztítani, az elég tiszta ahhoz, hogy továbbfejlesztett levelet stb. készítsen (a kivonat 1 órán át ülepedett).
LGwnWsvCTz
17. Második IPA mosás: Kiöntöttem a sötét IPA-t, és tiszta IPA-t adtam hozzá, hogy még több viaszt távolítsak el. A fiolát harminc másodpercig rázogattam, majd öt percre letettem, mielőtt ezt a képet készítettem, és a finom Salvinorin-részecskék még mindig leülepedtek az aljára.
MqDKGudVhN
18. A harmadik IPA mosás még mindig kiülepedett. Megfogom szárítani a kivonatot, és nem veszítem el a Salvinorint minden egyes mosásból.
ZevrNQMgcJ
19. Szárított kivonat: abbahagytam a Salvinorin mosását, és egy teflon sütőlapon 49 °С-ra állított sütőben megszárítottam. Látható, hogy a klorofillok felül száradtak, mint mindig.
LIHLCEA2iq
Bár a Salvinorin zöldes árnyalatú, de nagyon koncentrált, és nem kellene több tisztítás ahhoz, hogy teljesen fehérré váljon. Becslésem szerint 20 perc alatt a Salvinorin több mint 75%-át sikerült kiszednem a levélből. A60 még jobb lenne.
RluEmdVc1I
Ebből a kivonatból kristályok nőttek ki, amikor az összes port feloldottam kb. 25 ml 57-60 °С 75,5%-os (151 proof) alkoholban. Az ebben az üvegcsében lévő, Salvinorinnal telített alkoholt mikrohullámú sütővel háromszor majdnem forrásig melegítettem újra, minden alkalommal hagyva az oldatot szobahőmérsékletre hűlni. A harmadik melegítési és hűtési ciklus után ezek a nagyméretű kristályok képződtek. Az oldószert tartsuk sötétben, amíg az üledékek kihullására várunk. Afény elpusztíthatja a szalvinorint.
HnjDwMrqei
Figyelmeztetés: Ne próbálkozzon a finomított kivonattal vagy porral történő adagolással, az túlságosan erős. Már néhány tized milligramm is túl erős néhány ember számára. A szalvinorin egy erős bódítószer, amely a test motoros kontrolljának csökkenését okozhatja a használatot követő percektől akár egy órán át vagy még tovább. Sok mindent nem értünk a szalvinorinnal és annak hatásaival kapcsolatban. Soha nem ajánlom senkinek, hogy használja ezt az anyagot, ez a döntés minden személyen múlik: végezze el saját kutatását.
QJxhvy10e5
 
Last edited by a moderator:

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
86
Points
28
Deals
1
Használható EtOH?
 
Top