A szárazjég közvetlen használata a NaBH4 reakció hűtési mechanizmusaként?

callmecharlie

Don't buy from me
Resident
Joined
May 9, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
Szia, a kérdésem az MDP2P MDMA-ra és P2P-re történő redukciójára vonatkozik, hogy NaBH4-mal meth-et kapjon... ahelyett, hogy egy köpenyes reaktort vagy jégfürdőt használnánk a reakció 20 fok alá hűtésére a NaBH4 hozzáadása során, lehetséges lenne szárazjeget használni a reakcióba cseppentve Annak érdekében, hogy a reakcióelegyet gyorsabban lehűtsük, és ez skálázható lenne.....

Nyilvánvalóan a reakciónak vízmentesnek kell lennie, így nem használhat vízjégkockát.
azonban nem vagyok biztos benne, hogy a metanolban esetlegesen feloldódó szén-dioxid része nem fog reagálni, hogy a reakciót kitömje.

Gondolom a széndioxid gyenge savat képez, a metilamin pedig bázis, így ott reakció zajlana.. de ha csak az imin képződése után adnád hozzá, akkor működne? Baring szem előtt tartva van szárítószer kéznél, amit hozzáadhatunk, de van más káros reakció, ami bekövetkezhet? Vagy ez egy jó ötlet, hogy kipróbáljuk?

Tud valaki kémiai ismeretekkel rendelkező segíteni nekem ebben.

Köszönöm

cmc
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nem tudom elképzelni, hogy miért akarja ezt tenni. Nem gondolkoztam rajta sokáig, de kust a véletlen kizárja számomra. rendes jég és aceton kap-10c és jég és nátrium-klorid kap -30c sokkal olcsóbban,
 

callmecharlie

Don't buy from me
Resident
Joined
May 9, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
Köszönjük! Értékelem a választ. Jól hangzik, soha nem gondoltam a sós vizes jégfürdőre, mindig csak rendes vizet + jeget használtam. Köszönöm!
 
Top