Vákuumzsír...

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Sajnálom, hogy ennyi nagyon leegyszerűsítő hozzászólást teszek - valójában nem igazán tudom elhinni, hogy iv idáig jutottam anélkül, hogy tudnék néhány ilyen dolgot, de hé, élj és tanulj, mi?

Szóval, milyen zsírt használtok az ízületekhez?

iv nézett fel vákuumzsír és úgy tűnik, hogy őrült drága - az egyik az egyetlen csövek láttam az eBay-en, hogy úgy tűnt, hogy az a fajta termék, amire szükségem van, volt, mint £ 60 egy cső... és nem is vagyok biztos benne, hogy ez a megfelelő anyag....

Ez az ízületek reflux alatt etanolt használva oldószerként - egyelőre, de f tudja, mit fogok végül refluxálni... nos, valójában főként tudom. Nagyjából fenetilaminok, triptaminok (bár ezzel nem olyan sok refluxing) és pszichedelikus amfetaminok (bár valószínűleg nem olyan sok, mivel ezek általában szuper hosszú ideig tartanak!).

Éppen egy nitroaldol/ Henry RXN-t fogok végezni a 2,5-DMOBA-n etiléndiamin katalizátorral - bár ez a kérdésem szempontjából nem túl releváns! Valahogy úgy...

Ez egyike azoknak a kérdéseknek, amelyeket tényleg minden alkalommal, amikor desztillációkat vagy refluxokat végzek, használni fogok.....

Emlékszem, hogy olvastam a gyakorlati MDMA-gyártásról Strike? Azt hiszem, legalábbis Strike... lehet, hogy Festers bácsi könyve volt, de az egyik hírhedtebb titkos előállítási könyv azt mondta, hogy használjunk vazelint, de amennyire meg tudtam állapítani, amikor egyszerűen csak etanolt desztilláltam (meglehetősen alacsony BP-vel), láthattad, hogy olvad, így nem tudom, miért javasolta!
Lehet, hogy csak a vákuumtömlő/szippantókötésekhez értette helyette - azóta tényleg nem olvastam!

Mindenesetre kíváncsi voltam, hogy ti mit használtok, akik nem egy rendes laborban dolgoztok... azt mondom, hogy "rendes", vagyis regisztrálva van minden, amire szükséged van, anélkül, hogy megvennéd és kockáztatnád a szabadságodat, hogy ezt megtehesd!

Igazából tbf, ha meg tudom venni, és olcsó,; ha valódi laboratóriumokban használják, az valószínűleg jobb, vannak dolgok, amelyeket mi, egyszerű halandók nem tudunk egyszerűen megvenni!
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
így, mint normaly én használom egyiket sem, mivel ha u destill smt az oldószer vagy bármi szar kell, hogy egy kicsit nedves és ízületek nem nehéz, hogy elszakadjon is néhány oldószerek vagy dolgok oldja a zsírt, vagy atack esetleg szennyezi a terméket. u is használhatja, mint azok a teflon közös thingis ig vagy csak teflon szalagot, de propper dow magas vac zsír nem éri meg, hacsak ur használ, mint schlenk vagy smt ha u rl akar zsírt csak használ vazelin vagy motor zsír vagy smt. remélem, hogy segít egy kicsit :D bdw ha egy közös ragadt lassan melegítse fel a közös egy fújás toarch, majd hagyja kihűlni, miközben kissé húzza rajta.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Általában ne használjon gráz, ha olyan oldószerekkel dolgozik, mint az aceton vagy korrozív szar, mint a bróm vagy a füstölgő nitrogén, nem fog semmit tenni azon kívül, hogy esetleg zsírt szarik a termékébe.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ah tudod mit, igazából nem is annyira arról van szó, hogy megakadnak, mint inkább arról, hogy mi az, ami esetleg kiszabadul és szagot okoz.
Van azonban egy kis történet, hogy miért - azt hiszem, egy kicsit túlságosan aggódtam az első Henry / nitroaldol reakcióm miatt lol

Ez az első alkalom, amikor iv ténylegesen csináltam egy reakciót refluxon egy ideig, mivel iv csináltam hideg reduktív animációt a triptaminról. Ez, valamint a nitrometánnal való munka csak megijesztett engem, hogy azt gondoltam, hogy az ízületek zsírozása minden különbséget fog tenni, amikor amúgy is nyitva hagyja a tetejét lol kapok egy kondenzátort, és így technikailag a dolgok nem szabadna elszökni, de én sem igazán akarom belélegezni azt a szart!

Im körülbelül a reakció felénél, és eddig olyan jó - pontosan úgy néz ki, mint a 2,5-DMA prekurzora, amit láttam egy srácot, aki ezt a lépést a YouTube-on végzi (azt hiszem, megpróbálta ezt csinálni, és elbaszta, és helyette nitroetánt adott hozzá lol).
Akárhogy is, ez egy érdekes trükköt adott nekem, amit kipróbálhatok... ez amúgy is mellékes...

De igen, ez több, miért kérdeztem... ez hűvös újrahasznosított egy növekedési ventilátort, hogy a levegőt kívülre irányítsa egyébként most, és csak egyfajta beállítása abban a szobában, ellenőrizze, hogy minden 15 vagy úgy, hogy megbizonyosodjon arról, hogy minden jó, és nem vagyok halott.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
nah its pretty mutch just not getting them stuck sum shit will always escape the joints vaseline or not if u rl want it sealed then just use teflon tape or these ptfe joint thingis but tbh rl the aperatus greases itself when refluxing or destilling
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Oké jó anyag, kerülni fogja a zsírosítást - ahogyan én amúgy is tettem!!! Haha tbf, én valójában még az olajfürdőt is kerülöm atm emiatt, csak azért, mert FUCKING HATE kap olaj mindenre! És mindig mindenhova megy.....
Ezért nagyon örülök, hogy nem mondjátok mindannyian, hogy "igenis KELL a zsír"!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Hallgasson meg valamit, amire szüksége van. Ha nem, a legkisebb szó bármiről végérvényesen elzárja. A vákuumzsír fr Vákuumdesztilláció, vákuumdesztikáció, vákuumreflux... vákuum alatti dolgok. Csak egy borsó nagyságú pont kell hozzá. Ha nem vákuumozok, akkor használok szaloncukrot, amiből 20 darab van nálam, vagy valami viaszt, és nagyon erősen bedörzsölöm vele a fagyasztást. Az illeszkedés olyan szoros, hogy a szivárgás nem probléma, ha egyszer már rendesen összeraktad. Gyakori, hogy túl sokat használsz és rendetlenséget csinálsz. Egy 0,01 mm vastag réteg elég.
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
A 60 font egy egész tubus vákuumzsírért jó üzlet. Ha óvatosan bánik vele, és nem keni mindenhová túlzottan, egy ilyen tubus legalább egy évig kitart (egy évig, ha minden nap az üveggel dolgozik). A legtöbb amatőrnek csak egy tubusra lesz szüksége valaha is. Használhat fehér vazelint vagy technikai zsírt, azonban ezek beszennyezhetik a terméket, vagy egyszerűen felforrnak és szivárgást okozhatnak, ha bizonyos oldószerekkel együtt használják (például a dcm általában nagyon gyorsan feloldja a szaros zsírt).

A laboratóriumi vákuumzsír nem csak úgy készült, hogy ellenálljon a vegyszereknek, így nem fog kiforrni, de más vegyszerekkel sem lép reakcióba. A zsírnak alapfelszerelésnek kell lennie mindenkinek, aki a) drága üvegárut vásárol, vagy b) bármilyen vákuumdesztillációt végez. A zsiradék nélkül (vagy az olcsóbb opciók használatával) rengeteg üvegre ragadt üveggel találkozik majd a desztillálás után. Ha egyszer eltörik egy darab, ami több mint 100 euróba került, amikor megpróbál kihúzni belőle egy hőmérőadaptert, akkor majd visszamegy és megveregeti a fejét, amiért nem költött 60 eurót a megfelelő zsiradékra.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Mostanában túl sok üveget törtem össze. Voltak azonban sikereim a szétszedésben is. A fagyasztó jobban működött, mint a hő számomra, vizet teszek a varratokra és felmelegítem az üveget, majd a fagyasztóba helyezem, a víz megfagy és voilá, szétjön.
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Szerezzen be egy hőlégfúvót! Az a fajta, amelyet festék súrolására, gömbölyítésére használnak, és kap egy LCD kijelzőt a hőmérséklettel.
1) Most már ellenőrizheti a végtermékek BP-jét.
2) A hőlégfúvóval fújjon forró levegőt a kötésre. Lassan, lassan látnia kell, hogy buborékok képződnek és ellaposodnak. Tedd az üveget fejjel lefelé, de ne túl magasra (vagy használj egy takarót a padlón), hogy az üvegdugó vagy bármi, amibe beleragadtál, kieszen. Addig fújja a forró levegőt, amíg ki nem esik.

Egy professzionális hőlégfúvóval ez legfeljebb 15 percet vehet igénybe az ilyen helyzetekben.
Szeretném megismételni, amit mondtam, vásárolja meg a vákuumzsírt, sok fájdalmat és elvesztegetett időt takarít meg.
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
@Loki12-nek igaza van. Hozzátehetem, hogy a jó üvegillesztések még több zsírt, időt és felszerelést takarítanak meg.
Valami olyan, mint a DURAN® valószínűleg túlzás lenne, de nem szabad, hogy hézagok és holtjátékok legyenek, így az olyan eljárások, mint az egyszerű desztilláció, egyáltalán nem kell zsírozni.

Nekem csak a forró víz közvetlenül a kötésre történő ráöntése működik minden egyes alkalommal jól, minden más módszer, ami lassabb hőmérsékletnövekedést ad, nem tudna megfelelő hőmérséklet-gradienst biztosítani a külső és a belső kötés között.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
De tényleg ijesztő, ha az illesztésekben semmit sem futja. Természetesen csiszolva vannak, és olyan szorosan illeszkednek, hogy egy közepes méretű porszem is szilárdan lezárja, ha nincs semmi az illesztésen. Én mindig teszek rá VALAMIT. Én egy kurva gyertyát dörzsölök a stand van. Labello bármit, hogy akár csak egy mikronnyi helyet hozzak létre az üveg között.
 
Top