Milyen reagenseket használhatok dietil-éter helyett?

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
Helló, kezdő vagyok.

6. A nyers MDMA szabad bázist a lúgos oldatból dietil-éterrel (vagy petróleuméterrel) 2 x 50 ml-rel extraháljuk. Az éteres kivonatot az MDMA szabad bázissal együtt MgSO4 felett szárítjuk.

a 6. lépésből
Milyen reagenseket használhatok dietil-éter helyett?

Köszönöm szépen a választ. tisztelettel
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Használhat etil-acetátot, biztonságosabb, mint a dietil-éter
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Az etil-acetát lúggal érintkezve részben hidrolizálódik, szabadbáziskivonásra nem jó.
@bitcoinup2020 bármilyen nem poláros (vízzel nem keveredik) oldószerrel helyettesítheti, népszerű választások: petróleuméter (más néven naftalin, fehérpiszok), toluol, xilol, hexánok, diklórmetán, vagy ezek bármelyikének hiányában akár a NaOH oldattal, majd H2SO4 mosással mosott benzin is használható a szivattyúból.
 
View previous replies…

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
használhatok diklórmetánt A lépések szerinti mennyiség kivonása érdekében meg tudja mondani nekem? diklórmetán 2 x 50 mL
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
Jó napot uraim!

Van ez a petróleum a gázállomásból, amellyel házakat vagy gazdaságokat fűtenek. Valahol olvastam, hogy csak frakcionált desztillációt lehetne csinálni és 20-60 fokon az eredmény az éter lenne?

Nem vagyok kémikus és mielőtt felrobbantanám magam és a fél motorháztetőt a levegőbe gondoltam hmm talán jobb lenne ellenőrizni ellenőrizni duplán ellenőrizni... most hígítót használtam (festék dolog).. de mivel van ez a petróleumom szeretnék vele kezdeni valamit..??

Köszönöm!
BB
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Igen, ez petróleuméter, valóban frakcionáltan desztillálhatja, vagy egyszerűen tisztíthatja, hogy eltávolítsa az olajokat és adalékanyagokat, és úgy használhatja, ahogy van.
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
köszönöm a gyors és hasznos információkat. nagyra értékelem!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Ha tényleges éterre van szüksége (a kőolajéter a szigorú kémiai terminológia szerint alkánok keveréke, valószínűleg hexánoké), a könnyen beszerezhető és meglehetősen egyenértékű viselkedésű anyagok az MTBE (metil-tercbutil-éter) és a diizopropil-éter, azonban ezek forráspontja magasabb, de ez csak biztonságosabbá teszi a használatukat, mint a dietil-éter (közismert nevén éter). A fenti bejegyzés a ténylegesen hasznos, csak óvakodjon a fehérpárától, a toluoltól és a xiloloktól, amelyek forráspontja 100C felett van, így rotációs elpárologtató hiányában megnehezíthetik a bepárlási eljárásokat. Ha etil-acetátot használsz, soha ne extrahálj vele erősen savas vagy lúgos oldatokat, és ha a pH nem is extrém (5,5-8,5), csak gyorsan mozogj. Tudom, hogy etil-acetáttal biztonságosan extrahálható 5MeOTriptamin, amit a hidrokloridból szabadítottam ki, de hidroxid helyett K/Na-karbonát bázissal. Mivel az AcOEt egy észter, könnyen hidrolizál vissza a savra és az alkoholra, amelyből nyerték, ha a pH túl magas vagy túl alacsony (ecetsav és etanol ebben az esetben, mindkettő olyan rendetlenséget okoz, amelyet csak egy megfelelő oldószerrel fogsz megoldani, amely nem érzékeny a pH-ra). Ha mégis rendetlenséget csináltál és nincs szétválasztás ne légy hülye és ne dobd el az egészet, rengetegen vagyunk itt, hogy segítsünk neked. Sok kezdő csak dühös lesz és kidobja a keverékét, amit valójában meg lehet menteni az értékes kis hiányzó információval.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Részemről tanulságos, ha arra kérlek, hogy ne csak én, hanem mindenki adja meg az extrakciós anyag (extrahálandó oldat) hozzávetőleges pH-értékét és a fent említett oldószerek forráspontját. Gondoljon erre úgy, mint egy döntő fontosságú feladatra, azáltal, hogy ezeket keresi, releváns tanulságokkal rendelkezik.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Igen a válasz igaz! A DCM-nek alacsony a forráspontja és nem gyullad meg, így könnyen elpárolog (szédülést okoz és kissé mérgező), de ne feledje, hogy a halogénezett oldószerek szinte mindig az alsó réteget képezik, és nem szabad alaposan felrázni erős alkainoldatokkal, hacsak nem akar napokig várni, vagy elmegy egy vibráló dildóért és 12 óra alatt befejezni. Inkább 3x50 ml vagy 1X75 & 2x35mL extrakciót kell készítenie enyhébb érintkezéssel. Nem kompatibilis a kisózással és a sós lúgos mosással, legjobb anh-val szárítani. Mg SO4.
 

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
Köszönöm szépen, még több bátorítást kaptam erre. Köszönöm szépen tisztelettel
 

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
Ha 100-szorosra akarom méretezni ezt a módszert, akkor DCM-et kell használnom Ez a mennyiség mérete 50ML * 100-szoros = 5000ML?
 

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
a 6. lépéstől
Ha a 6. lépésből x100-as számra akarok átméretezni, akkor x100-as oldatot kell használnom. méret szerint is?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
A kötet általában
 
Top