Melyik keserűmandulaolaj alkalmas benzaldehidre

tullamoredew

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 22, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Üdvözlöm!

Megpróbáltam keserűmandulaolajat desztillálni Nile videóját használva útmutatóként (link alább), és nem tudtam újraalkotni, mivel azt hiszem, egy másik olajváltozatot használtam.

Nílus videója -

Az ő olaja fehér/tiszta és úgy tűnt, hogy folyékonyabb az állaga, míg az általam vásárolt olaj világossárga és sűrűbb, körülbelül az ásványi olaj állaga. Én viszont egy forraló lombikba tettem és megpróbáltam lepárolni, de amikor elkezdett forrni, 130 C fok körül nagyon hangos lett és elkezdett felköpni a desztilláló oszlopon. Tudja valaki, hogy hol lehet olyan keserűmandulaolajat vásárolni, mint amilyet Nile videójában láttam (az USA-ban vagyok)?

Ezt az olajat vettem (a képen látható, hogy sárga, mint a növényi olaj) - https://www.ebay.co.uk/itm/304011287795.

Időközben úgy döntöttem, hogy a benzaldehidet a benzil-alkohol és a salétromsav módszerével szitálom, mivel egyszerűnek és nagy hozamúnak tűnik. Továbbá, bármilyen gondolat a mandulakivonatból történő lepárlással kapcsolatban? Kevésbé olajos állagú, és szerintem kevésbé hevesen desztillálna.

Bármilyen hozzájárulást értékelek, köszönöm.
 
Top