Geltonas nitrometanas?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Gerai, taigi ruošiausi pradėti leistis į visiškai naują triušio duobę... fenetilaminus.

Sunkiausia man buvo rasti savo šalyje - ar net už jos ribų, dėl gabenimo problemų, - nitrometano.
Geriausia, ką galėjau sugalvoti, buvo rasti tiekėją iš kitos ES šalies, tiekiantį 40 % nitrometano ir bet kokio mano pasirinkto tirpiklio mišinį.
Todėl pasirinkau DCM - jis yra naudingas (distiliuotas porą kartų), be to, nesudaro azeotropo su NM. Teisingai?

Mano klausimas yra toks: kodėl aš negaliu tiesiog pastatyti mantijos prie 45 0C arba bet kokios žemiausios DCM bp temperatūros ir palaukti, kol jis nustos virti ir kol nustos persisunkti, tada perkelti mantiją iki 101 0C, kad NM persisunktų?
Kodėl pirmą kartą distiliuojant DCM ir NM mišinį, DCM traukia DCM iki pat 100c? Tuomet, aišku, reikia pakeisti surinkimo kolbą ir vėl distiliuoti...

Aš tai suprantu, bet kodėl ji traukia jį per visas temperatūras nuo DCM bp iki NM bp ir už jo?

Tai pirmoji klausimo dalis, o antroji - ar dažnai nitrometanas tampa geltonas?
Aš kalbėjau su GPT ir jis sakė, kad NM yra skaidrus, o jei jis turi geltoną atspalvį, tai yra priemaiša - dabar žinau, kad jis ne visada teisingas chemijos klausimais, tačiau paskui aš googlinau ir sciencemadness atsirado žmonių, kalbančių apie tai...

Žinoma, rytoj ketinu iš naujo ištirpinti NM ir tada iš esmės iš karto pereiti prie pirmosios Henrio reakcijos...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Parašęs tai, galiausiai gavau gana aiškią NM, vis šiek tiek geltoną, bet tai atsirado dėl didesnių frakcijų pabaigoje.
Turėjo būti tiesiog geltona, kai vyrukas ją sudarė, nes ten buvo tik DCM:NM
Galiausiai gavau apie 400 ml ir mažytę balą iš esmės rudos pradinės medžiagos.
Aš kažkaip baigiau su maždaug 750-800 DCM, bet tada aš buvau sutaupęs šiek tiek medžiagos, kurią kelis kartus atgavau iš reakcijos, todėl tikriausiai reikės dar poros distiliacijų.
Gaila, kad neturiu nuorodos į Jungtinėje Karalystėje parduodamą šią medžiagą, nes jos iš esmės reikia labai daug mano gaminamiems dalykams!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Arba galima LABAI paprastai naudoti "metanolio" tirpalą, kuris ateina ir kurį žmogus naudojo kraujui valyti!

Vakar tiesiogine prasme atlikau Henrio reakciją su 3,4,5-TMOBA kambario temperatūroje, naudodamas 9 % metanolio ir NM mišinį, kuris, kaip spėju, yra azeotropas. Kaip katalizatorių naudojau etilendiaminą ir GAA. Iki tol tiesiogine prasme šį šūdą kartkartėmis naudodavau stiklo indams valyti 🙈

. Veikė puikiai! Dar nepavyko palyginti išeigos su NM ir amonio acetato metodu, nes jis buvo šaldytuve per naktį, bet buvau nustebęs, kad tai iš tikrųjų pavyko!
Turėčiau sutaupyti nemažai pinigų... arba laiko... arba abiejų lol
 
Top