Question Mazpazīstamu metožu sintēzes ķīmija

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Vai kāds var paskaidrot, kā ķīmiski reaģē sārmains fericīds (K. fercianīds un NaOH) ar selegilīnu, lai iegūtu metamfetamīnu un amfetamīnu?

 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
880
Points
113
Selegilīns ir metamfetamīns. (R)-(-)-N-2-propinilmetamfetamīns
7mJgu1Ez6Z
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
880
Points
113
Interesanti, ka tas ir L- metamfetamīna prodrug,
  • (R)-N-metil-N-(1-fenilpropān-2-il)prop-3-yn-1-amīns.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
880
Points
113
Šī trīskāršā saite beigās, propinils ir metils, kas piekabināts trīskāršajai saitei c-c, CH₃-C≡C-R.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Runa ir par pašu reakciju, kas detalizēti aprakstīta šeit:

Tika pētīta metamfetamīna (MA) N-demetilēšana kopā ar selegilīnu (SEL), izmantojot sārmainu ferencianīdu. Pie 0,2 M NaOH un 0,4 M kālija ferencianīda 40 °C temperatūrā 1 stundu, 73 % SEL mainījās, iegūstot desmetil SEL (7 %), MA (39 %) un amfetamīnu (AP) (6 %). Tajos pašos apstākļos 44 % MA pārvērtās, iegūstot AP (19 %), bet desmetil SEL bija stabils un deva tikai 6 % AP. MA N-demetilēšanas reaktīvie apstākļi tika pārbaudīti, pārmaiņus lietojot NaOH vai fercianīda koncentrāciju. Rezultāti parādīja, ka pie augstas NaOH koncentrācijas (4 M) reakcijas ātrums palēninājās, bet AP iznākums bija lielāks nekā pie zemas NaOH koncentrācijas. Izmantojot HPLC analīzi, netika apstiprināta d- un ℓ tipa konversija, pat ja reakcijas vide bija ļoti sārmaina.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
880
Points
113
Labi, tātad viņi monodemetilēja metamfetamīnu līdz amfetamīnam un monodemetilēja selegilīnu līdz desmetilseleginīnam. NaOH ir spēcīga bāze (īpaši 4 molkoncentrācijā). to varēja izdarīt. Domāju, ka jaunums ir tas, ka kālija ferocianīds aizsargāja vienu metiljonu. Pretējā gadījumā 4M nātrija hidroksīds tos būtu demetilējis.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
880
Points
113
Nu 4M ir 16%, es gaidīju, ka tas būs lielāks. Tagad man ir jāredz, ko šis spēks varētu darīt
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Tātad racēmiskais segetilīns kā prekursors ir pilnīgi nekontrolējams visur, kur esmu skatījies, un procedūra ir vienkāršs reflukss ar bezrecepšu ķīmiskām vielām. Šajā dokumentā ir kaut kas nepareizi. Tas noteikti nevar būt tik vienkārši, citādi karteļi to būtu pamanījuši. Bet no otras puses, faktisko dokumentu ir grūti atrast, iespējams, viens no tiem ir Apvienotās Karalistes universitāšu bibliotēkās, bet es nezinu, vai tas ir japāņu valodā vai nē. Es arī nosūtīju e-pastu vienam no autoriem.
 

Grubby

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 27, 2024
Messages
17
Reaction score
5
Points
3
Mani cilvēki! Šeit ir īss skaidrojums par N-demetilēšanas reakciju, ko veic tādi bāziskie ferencianīdi kā kālija ferencianīds un nātrija hidroksīds ar selegilīnu un metamfetamīnu:

#### Pareiza atbilde:

**N-demetilēšana** nozīmē metilgrupas (-CH₃) atdalīšanu no molekulas ķīmiskā reakcijā. Jūsu minētajā pētījumā sārmains fercianīds (K₃[Fe(CN)₆]) kā oksidētājs kopā ar nātrija hidroksīdu (NaOH) var veicināt N-demetilēšanas reakciju selegilīna (SEL) un metamfetamīna (MA) izdalīšanos.

#### Reakcijas apstākļi un rezultāti:

1. **Selegilīna reakcija**:
- Reaģējot 0,2 M NaOH un 0,4 M kālija ferencianīda apstākļos 1 stundu 40 °C temperatūrā, **73 % selegilīna** pārvēršas šādos produktos:
- **7%**desmetilselegilīna (DMS)
- **39%** metamfetamīna (MA)
- **6%** amfetamīns (AP)

2. **Metamfetamīna reakcija**:
- Tajos pašos apstākļos **44 % metamfetamīna** tiek pakļauts N-demetilācijai, lai iegūtu:
- **19%** amfetamīna (AP).
- Desmetilselegilīns ir stabils, un no tā rodas tikai **6 %** AP.

#### secinājums:
- N-demetilēšanu reakcijā veicina bāziskais ferocianīds sārmainos apstākļos.
- N-demetilējot **selegilīnu**, rodas metamfetamīns un amfetamīns, savukārt N-demetilējot **metamfetamīnu**, galvenokārt rodas amfetamīns.
- Liela NaOH koncentrācija palēnina reakcijas ātrumu, bet palielina AP iznākumu.

Tas izskaidro bāziskā fercianīda lomu N-demetilēšanas reakcijā un tā ietekmi uz produktiem. Ja skolēniem rodas papildu jautājumi, jūs varat izmantot šo informāciju, lai detalizēti paskaidrotu vai nodemonstrētu.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Jūsu minētā reakcija ir diezgan sarežģīta, un tajā ir iesaistīti vairāki dažādi ķīmiskie procesi. Šeit ir sniegts vienkāršots skaidrojums.

Atsauces :
Kālija fercianīds [K. fercianīds / C12Fe2K7N12].
Nātrija hidroksīds [NaOH / HNaO]
Selegilīns (C13H17N)
Ūdens (H2O)
Amonjaks [NH3 / H3N]
Amfetamīns (C9H13N)
Nātrija borhidrīds [NaBH4 / BH4Na]
Nātrija cianoborhidrīds [NaBH3CN/ CBNNa]
Metamfetamīns (C10H15N)

C12Fe2K7N12 ir oksidētājs. Sajaucot ar sārmainu NaOH šķīdumu, iegūtais maisījums kļūst vēl reaktīvāks.
C13H17Nir monoamīnoksidāzes inhibitors (MAOI), ko bieži lieto Parkinsona slimības ārstēšanā. Tā struktūrā ir fenilgredzens un amīna grupa. Reaģējot tiem visiem kopā, oksidētājs reaģē ar C13H17Naminogrupu, kā rezultātā tā zaudē H atomu un kļūst par imīnu (C13H16N2) (pazīstams arī kā Šifa bāze).

C13H17N+ C12Fe2K7N12/NaOHC13H16N2 +H2O

Imīns reaģē ar C12Fe2K7N12 un NaOH, un notiek process, ko sauc par oksidatīvo deamināciju. Šajā procesā imīns zaudē amīna grupu, kas pārvēršas par NH3.

C13H16N2+ C12Fe2K7N12/NaOHC12H15NO+ NH3

Iegūtais savienojums satur fenilgredzenu un ketona grupu (C12H15NO). Šajā brīdī reakcija var noritēt divējādi. Ketona grupu var reducēt līdz OH grupai, iegūstot C9H13N:

C12H15NO+ NaBH4C12H16NO+ NaOH

C12H16NO+ NaOH → C9H13N+ NaOH +H2O

vai arī var notikt reduktīvā aminācija, iegūstot C10H15N.

C12H15NO+ NH3/NaBH3CN+ NaOH → C10H15N+H2O

Interesanti, ka pareizos apstākļos abas reakcijas var veidoties vienā reakcijā! :cool:
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
880
Points
113
Paldies par šo sadalījumu. Man nebija pazudis, ka selegilīns ir maoi, nebiju iedomājies, ka ir metamfetamīns, kas nav stimulants, bet es esmu diezgan jauns ķīmijā un līdz šim esmu mācījies tikai 1. gadu no tā.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Paldies. Tas ir ļoti noderīgi. Es ievietos to IBM RXN un redzēšu, kādas ir prognozes.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
880
Points
113
Domāju, ka tas, šķiet, ir izdevies, pamatojoties uz to, cik tumši jūs gājāt. Kādas ir prognozes?
 

Grubby

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 27, 2024
Messages
17
Reaction score
5
Points
3
Sveiki, cilvēk,
Attiecībā uz **sārmaina ferencianīda** (piemēram, kālija ferencianīda un nātrija hidroksīda) reakciju ar **selegilīnu** (selegilīnu), veidojot **metamfetamīnu** (metamfetamīnu**) un **amfetamīnu** (amfetamīnu), ķīmiskie principi ir šādi iespējamie skaidrojumi.

#### Pārskats par ķīmiskajām reakcijām:

**Selegilīns** (selegilīns**) ir selektīvs B tipa monoamīnoksidāzes (MAO-B) inhibitors, kura struktūrā ir **amfetamīna** kodols un **N-metil** aizstājējs. Sārmainos apstākļos, piemēram, izmantojot nātrija hidroksīdu (NaOH), var notikt šādas reakcijas:

1. **Demetilēšanas reakcija**:
- Stipri sārmainā vidē kālija fercianīds (K₃[Fe(CN)₆]) var darboties kā oksidētājs, izraisot **celegilīna** N-metilgrupas atdalīšanu un **amfetamīna** ( amphetamine) veidošanos.

2. **N-dealkilēšanas reakcija**:
- Turpmākajās reakcijās sārmainos apstākļos var notikt N-dealkilēšana, sadalot **celegilīnu** par **amfetamīnu** (metamfetamīnu**).

#### Reakcijas mehānisms:

1. **Sārmaina vide**:
- Sārmainā vide, ko nodrošina nātrija hidroksīds, palīdz aktivizēt selegilīna amīna grupas, sagatavojot to turpmākajām ķīmiskajām reakcijām.

2. **Oksidācijas reakcija**:
- Kālija fercianīds kā oksidētājs var veicināt konkrētu saišu sašķelšanos selegilīna molekulā, jo īpaši N-metilgrupas sašķelšanos.

3. **Produktu veidošanās**:
- Selegilīna metamfetamīna daļu var pārvērst par metamfetamīnu, izmantojot demetilēšanas reakciju, bet atlikušo daļu var pakļaut tālākai dealkilēšanai, veidojot amfetamīnu.

#### Apkopojiet:
Darbojoties sārmainam fercianīdam, **selegilīns** var iziet virkni demetilēšanas un N-dealkilēšanas reakciju, galu galā veidojot **metamfetamīnu** un **amfetamīnu**. Šī reakcija ietver oksidāciju un amīna grupas šķelšanos sārmainos apstākļos, bet, lai apstiprinātu konkrēto reakcijas ceļu, var būt nepieciešams papildu eksperimentāls apstiprinājums.

Ja jums ir vēl kādi jautājumi vai vajadzīgi papildu paskaidrojumi, lūdzu, sazinieties ar mani.

Laipni lūdzam. Ja es nākotnē aizmirsīšu šīs zināšanas, atceries mani pamācīt ψ(`∇´)ψ
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
880
Points
113
Tātad iemesls, kāpēc tas nav populārs prekursors un maršruts, ikvienam, kas to lasa, ir tas, ka raits ir 40 % metamfetamīna un 6 % amfetamīna, diezgan drūms.
 
Top