MDP2P no eigenola

Vlad

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Puiši, man ir jautājums:

Vai ir veids, kā no eigenola iegūt 3,4-metilēndioksifenilpropān-2-onu (MDP2P)?

Ja jā, vai kāds varētu sniegt precīzu sintēzi?

Es atradu šo sintēzi, bet es nesaprotu, kā es varu iegūt beta-nitroizoeugenolu un β-nitroizosafrolu.

Problēma ir tāda, ka manā valstī nav iespējams iegādāties sasafrasa eļļu, safrolu, izosafrolu un piperonālu.

Pieclitrā kolbā ar trim kakliem, kas aprīkota ar maisītāju un atgaitas dzesētāju, iepildīja 1000 ml etanola un 110 g beta-nitroizoeugenola. Maisot maisījumu uzkarsēja, un, kad nitroizaugenols bija izšķīdis, pievienoja 2500 ml karsta ūdens. Uzkarsējot un intensīvi maisot, pievienoja 200 g reducētas dzelzs pulvera un 8 g hidratēta dzelzs hlorīda. Turpinot maisīt, lēnām pievienoja 100 ml koncentrētas sālsskābes. Sālsskābe izraisīja strauju reakciju, kas pēc apmēram 5 minūtēm norima; maisījumu, maisot, refluksēja divas stundas un pēc tam destilēja zem pazemināta spiediena, līdz savāca apmēram 2 litrus destilāta. Atlikumu filtrēja, un pūkaino dzelzs oksīdu rūpīgi mazgāja ar karstu ūdeni un pēc tam ar ēteri. Apvienoto filtrātu un izskalojumus stipri paskābināja ar sālsskābi un ekstrahēja ar ēteri. Ēteri izžāvēja un destilēja, iegūstot gaišu eļļu, ko frakcionēja vakuumā, lai iegūtu 68 g vanilililmetilketona, kura vārīšanās temperatūra ir 126-127 °C pie 0,3 mm (72 % iznākums).

3,4-dimetoksifenilacetonu un 3,4-metilēndioksifenilacetonu sagatavoja no atbilstošajiem β-nitropropropenilbenzēniem, izmantojot gandrīz identiskas procedūras ar 90 % un 72 % iznākumu.

Par 2-MeO-P2P sagatavošanu ar toluolu/ūdeni kā šķīdinātāju skatīt Organic Syntheses, Coll. vol. 4, 573. lpp.

Mana šī preparāta modifikācija:

mdp2p.piperonal.gif

2 litru kolbā ar 3 kakliem, kas aprīkota ar maisītāju un atgaitas dzesētāju, iepildīja 460 ml etanola1 un 67 g β-nitroizosafrola2. Maisot maisījumu uzkarsēja, un, kad dzeltenie kristāli bija izšķīduši, pievienoja 1100 ml karsta ūdens. Uzkarsējot un intensīvi maisot, pievienoja 80 g reducētas dzelzs pulvera3 un 5 g FeCl3-6H2O. Turpinot maisīt, 30 min. laikā pievienoja 63 ml koncentrēta HCl. Maisījumu, maisot, refluksēja 2 h un pēc tam destilēja zem atmosfēras spiediena4. Atlikumu filtrēja un brūno dzelzs oksīdu ekstrahēja 3x50 ml CH2Cl2. Filtrātu un organiskos izskalojumus paskābināja ar HCl un savāc sarkano ketona slāni. Gaiši zaļo ūdens slāni ekstrahēja 2x100 ml CH2Cl2. Apvienotos ekstraktus žāvēja ar Na2SO4un destilēja atmosfēras spiedienā (80 °C vannā). Dihlormetānu pilnībā atdalīja vakuumā, iegūstot 55 g neapstrādāta MDP2P tumši sarkanas eļļas, ko izmantoja CH3NH2/Al reakcijā.

Piezīmes:

  1. Etanola vietā lietojot metanolu, dzeltenie kristāli izšķīda nepilnīgi.
  2. β-nitroizosafrolu var ērti pagatavot pēc Knoevenagela: 150 g piperonāla sajauc ar 76 ml nitroetāna (piperonālam pilnībā jāizšķīst, lai iegūtu bezkrāsainu šķidrumu) un pievieno 1,5 ml n-butilamīna(vai n-pentilamīna). Iegūto dzelteno šķīdumu turēja tumšā vietā; pēc 2-3 dienām, reakcijai turpinoties, sāka parādīties nedaudz ūdens. Pēc 6-8 dienām sāka nogulsnēties gaiši oranži produkta kristāli. Pēc 20 dienām maisījumu filtrēja. Pēc 5 dienām atkal filtrēja gaiši brūnu filtrātu, lai iegūtu nākamo produkta ražu. Iegūst 85-90 % gaiši oranžu kristālu, kas ir piemēroti ketona pagatavošanai.
  3. Tika izmantots ar ūdeņradi reducēts dzelzs. Izmantojot 20 sietu dzelzs pulveri reducētās dzelzs vietā, reakcija noritēja mazāk enerģiski, iegūtais etanols nesaturēja NH3 un ketons bija piesārņots ar aptuveni 20 % tā oksīma (ne kvantitatīva reducēšana).
  4. Tika iegūta 77-85 °C frakcija. Tā saturēja nedaudz NH3, ko var neitralizēt ar koncentrētu H2SO4 un vēlreiz destilēt caur Vigro kolonnu. Iegūto 90 % etanolu izmantoja nākamās ketona porcijas sagatavošanai.
 
Top