Jautājumi pēc fenil-2-nitropropēna (P2NP) sintēzes (Henrija reakcija)

Edeleanu

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 19, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Sveiki, vakar vakarā mēģināju veikt šo reakciju. Tā bija mana pirmā sintēze, visa pieredze bija mazliet biedējoša, ja godīgi 😅 Es pieļāvu daudz kļūdu, un man ir daži jautājumi, pirms es mēģināšu to vēlreiz. Iepriekš paldies visiem, kas var man palīdzēt!

Pirmkārt, kad es atvēru n-butilamīna pudeli, sāka izdalīties balti dūmi. Tas mani izbiedēja, bet es tik un tā turpināju. Vai kāds varētu paskaidrot, vai tas ir sagaidāms? Vai man ir vajadzīgi īpaši n-butilamīna uzglabāšanas apstākļi? Tas tika uzglabāts istabas temperatūrā dārza šķūnī, vai man to vajadzētu uzglabāt ledusskapī?

Kad atvēru benzaldehīda pudeli, mani pārsteidza, cik spēcīga ir tā smarža. Es atstāju durvis vaļā, lai varētu elpot, bet smaržu droši vien sajuta arī kaimiņi. Domāju, ka nākamreiz būtu labāk izmantot respiratoru un durvis atvērt tikai nakts vidū, kad cilvēki guļ, ko jūs domājat?

P2NP es vēl neesmu izkristalizējis, bet man ir jautājums, kā atbrīvoties no šķīduma paliekām. Domāju, ka tajā ir reaģenti, kas nav reaģējuši, tāpēc man droši vien nevajadzētu to tieši izskalot kanalizācijā. Bet kas tad paliek? Vai ir kāds veids, kā neitralizēt reaģentus un pēc tam to izskalot?

Visas 3 pudeles ar nitroetānu, benzaldehīdu un n-butilamīnu ir atvērtas un aizvērtas, tāpēc reaģenti ir bijuši saskarē ar gaisu. Vai ir kāds derīguma termiņš, pirms tie kļūst nederīgi?
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
Sveiki,
Tas ir normāli, ka N-butilamīns atvērts nedaudz dūmojas, par to nav jāuztraucas. Jūs atradīsiet, ka ir vairāki reaģenti, kas to dara, no kuriem vispazīstamākais ir HCl.

Benzaldehīdu parasti izmanto kā aromatizētāju, un tas nav tik toksisks, bet nedaudz kairina. Attiecībā uz smaržu jūs neko nevarat darīt, bet, ja kāds jums jautā par smaržu, varat vienkārši teikt, ka tas ir jauns gaisa atsvaidzinātājs, vai ko tamlīdzīgu.

Pirms P2NP filtrēšanas es ieteiktu kolbu ar P2NP šķīdumu uz kādu laiku ievietot saldētavā. Tas nodrošinās, ka izolēsiet pēc iespējas vairāk P2NP. Pēc pirmās filtrēšanas (kad izolēsiet lielāko daļu produkta) es atstāt to saldētavā uz dažām dienām, lai redzētu, vai nogulsnes turpinās, ja no šķīduma nekas neizdalās, es varu to izskalot kanalizācijā, jo tas lielākoties satur vai nu nereaģējušu nitoretānu/benzaldehīdu, kas izšķīdināts izvēlētajā šķīdinātājā, padarot to drošu izskalošanai.

Kopumā reaģentu pakļaušana gaisa iedarbībai ir pieļaujama, bet jācenšas pēc iespējas ierobežot to iedarbību, lai novērstu minētā reaģenta piesārņošanu un iztvaikošanu. Daži reaģenti, piemēram, KOH un NaOH, kā arī MgSO4, absorbē ūdeni no apkārtējā gaisa, apdraudot to funkcionalitāti. Taču dokumentējiet tiešsaistē par visu to reaģentu īpašībām, kurus plānojat izmantot, kā tie jāuzglabā un kādu potenciālo apdraudējumu tie var radīt.
 

Edeleanu

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 19, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Sveiki, @HectorFromTroy, paldies par šiem nomierinošajiem vārdiem un ieteikumiem!

Es atstāju šķīdumu saldētavā uz 2 dienām un pēc tam filtrēju to uz Bihnera piltuves.
Laba ideja, es to izmēģināšu.
 
Top