Question atkal izšķirtspēja

johski

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 10, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
hei, kurš man var izskaidrot, kā tieši atdalīt d-metha izomēru no metha racemāta? Es neesmu īsti gudrs no aprakstītajām instrukcijām. vai kāds, kas to ir darījis pats, var man paskaidrot, kā viņš to darīja?
vai es varu vienkārši ļaut metametam racemātam karstumā reaģēt ar d-vīnskābi un metanolu un atdalīt tos dalāmajā piltuvē? Tad vienā no abām fāzēm ir d-izomērs, kuram es ļauju izkristalizēties, kad metanols iztvaiko? ja tā, tad kurā fāzē ir d-izomērs? Diemžēl man ir pieejams tikai ierobežots daudzums ķimikāliju.
Būtu ļoti pateicīgs, ja kāds man kā ķīmijas iesācējam veltītu laiku, lai palīdzētu. varbūt kāds man uzrakstīs? vai tas darbojas tikai ar brīvbāzi vai arī ar hcl?
Es esmu pasūtījusi d-vīnskābi no Ķīnas, kā es varu noskaidrot, vai tā patiešām ir d-vīnskābe? Es tiešām esmu pārliecināts, ka CAS numurs ir pareizais.
Būtu ļoti pateicīga.
sveicieni
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
416
Points
63
Jums ir racēmiskā metamfetamīna brīvā bāze. Jūs ielejat L-(+)-vīnskābi. Izveidosies sāls. Šī sāls ir L-metamfetamīna tartrāts. Šķīdumu vakuumfiltrē. L-metamfetamīna tartrāts paliks filtrpapīrā. Tālāk esošajā pudelē būs D-metamfetamīna brīvā bāze. To gāzē ar HCl gāzi un iegūstiet D-metamfametamfetamfātamfetamīnu HCl.

Teorētiski. Praksē var nākties vairākas reizes sālīt ar L-(+)-vīnskābi, lai iegūtu lielāko daļu L-metāna. Iegūtais produkts arī nebūs pilnīgi tīrs D-mets, bet galvenokārt D-mets.

Turklāt jums jāizprot vīnskābes nomenklatūra. D-vīnskābe nav tas pats, kas d-vīnskābe (ar mazo burtu d). Tas ir diezgan mulsinoši un sarežģīti. Šī ir atslēga:
L-(+)-vīnskābe (mūsdienu nosaukums) = L-vīnskābe = d-vīnskābe (vecais nosaukums) = lēta, dabiska, pieejama
D-(-)-vīnskābe (mūsdienu nosaukums) = D-vīnskābe = l-vīnskābe (vecais nosaukums) = dārga, sintētiska, grūti iegūstama.


Jums vajadzētu lietot un apskatīt priedēkļus L-(+)-vīnskābe un D-(-)-vīnskābe.
L-(+)-vīnskābe sālīs L-metamfetamīnu, bet D-(-)-vīnskābe sālīs D-metānu kā tartrāta sāli.
 

johski

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 10, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
l vīnskābi agrāk sauca par d vīnskābi?

kā es varu gāzi ar hcl?
Vai pietiek tikai sajaukt un samaisīt?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
416
Points
63
Nē! Jums ir jāredz atšķirība starp mazajiem burtiem s "d"/"D" un "l"/"L". Tie nozīmē dažādas lietas.
L-(+)-vīnskābe (lielais burts "L") ir tas pats, kas d-vīnskābe (mazais burts "d").
D-(-)-vīnskābe (lielais burts "D") ir tas pats, kas l-vīnskābe (mazais burts "l").

Mazo burtu nosaukumi ir veci un vairs netiek lietoti. Izņemot dažus sintētisko savienojumu aprakstus, kas visu šo lietu padara ļoti neskaidru. Fons ir sarežģīts, un tas ir saistīts ar dažādām molekulu nosaukumu sistēmām agrāk un tagad atkarībā no tā, kā tās tiek zīmētas vai kā tās rotē polarizētā gaismā.

Šajā vietnē ir lielisks apraksts par to, kā radīt un izmantot sauso HCl gāzi. Izmantojiet meklēšanas funkciju.
 
Top