Nākotne ir psihedēliķi: kāpēc tas darbojas? II DAĻA

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
Gadu desmitiem gidu kopiena ir klusi darbojusies ēnā, piegādājot psihedēliskos līdzekļus cilvēkiem visā valstī. Un viņi nemaz tik ļoti neatšķiras no saviem "sauszemes" kolēģiem.Daudzi gadiem ilgi ir mācījušies pie tradicionālajiem dziedniekiem Peru un Brazīlijā un ievēro stingru rīcības kodeksu, kas izstrādāts, lai formalizētu praksi un nodrošinātu drošību.

Tas noteikti attiecas uz Katu (gidu no I daļas), ar kuru man bija iespēja runāt. Viņa astoņus gadus ir mācījusies pie peruiešu mentora, vairāk nekā 900 reižu lietojusi ayahuasku un veikusi simtiem ceremoniju Eiropā un ASV.


Viņa sevi raksturo kā "tonusa noteicēju", cilvēku, kas kontrolē telpu. Galvenokārt viņa visus nomierina, demonstrējot mierīgu un pārliecinošu klātbūtni. "Es sekoju līdzi telpas pulsam, un, kad man ir nepieciešams pieiet pie kāda, es cenšos būt tikpat piezemēta kā pati zeme - šāds miers ir lipīgs. Galvenais ir būt noskaņotam uz to, kas notiek un ko cilvēki jūt, un reaģēt uz to," viņa teica
.

BYy7ZOg8od


Viņas loma ir staigāt pa spraigu virvi starp to, lai ļautu cilvēkiem iziet cauri tam, ko viņi pārdzīvo, un palīdzību, kad viņi ir pārāk tuvu bezdibenim. Ja viss ir labi, viņa ir kaut kur telpā, dzied dziedot dziedinošas dziesmas un uzmanīgi sekojot līdzi notiekošajam. Ja kādu pārņem panika, Katai nākas viņu pārrunāt un darīt to tā, lai neapdullinātu visus pārējos telpā.

Tikai pirms dažiem mēnešiem, stāsta Katja, kāda sieviete vienā no ceremonijām bija pārliecināta, ka viņas ķermeni pārņēmuši dēmoni. Viņa krita histērijā un draudēja izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību. Šādas situācijas gadās visu laiku, un gidam ar tām nākas tikt galā uzreiz.

Atšķirībā no Hopkinsa ārstiem Katai ir jārūpējas par vairāku cilvēku, dažkārt pat vairāku desmitu, ceļošanu vienlaicīgi, un tas ir saistīts ar risku. Es viņai jautāju, kāpēc to dara? Kāpēc riskēt ar to, ka kāds reaģēs tā, kā viņa nevar kontrolēt, vai riskēt nonākt cietumā?
.
"Tāpēc, ka tas dziedina cilvēkus. Es to redzu katru reizi, kad es vadu apli, katru reizi, kad es vadu cilvēku grupu. Cilvēki nāk ar vienu viedokli un aiziet ar citu. Dažreiz tas nozīmē, ka viņi ierauga pasauli ar jaunām acīm, un dažreiz tas nozīmē, ka viņi saprot, ka viņu trūkumi viņus nenosaka, " - apgalvo Kat.
Katai, kurai tagad ir 46 gadi, ir nācies iziet cauri daudzām cīņām. Pirms iepazīt ajahuasku pirms 16 gadiem ceļojuma laikā uz Peru, viņa cieta no alkoholisma, bulīmijas un bipolāriem traucējumiem - vienā brīdī viņa mēģināja izdarīt pašnāvību. "Šīs zāles nebija panaceja, bet tās mani ievirzīja citā ceļā, un būtībā es visu savu dzīvi esmu veltījusi šim darbam, " viņa teica.

13wDojecTd


Katram, kurš ierodas Kat ceremonijās, ir savs iemesls, kādēļ viņš tur ieradies. Daži ir psihonauti - cilvēki, kas ar psihedēlisko vielu palīdzību cenšas izpētīt izmainītus apziņas stāvokļus.Citi, tāpat kā Laura, 35 gadus veca sieviete no Filadelfijas, izmanto augu izcelsmes zāles kā pēdējo iespēju, lai pārvarētu atkarību.

Lauras gadījumā tā bija 14 gadus ilga atkarība no heroīna. "Es biju uz nāves sliekšņa.Es izmēģināju visas tradicionālās metodes, kādas vien var iedomāties - detoksikāciju, konsultācijas, rehabilitāciju -, un nekas nepalīdzēja, " - teica Laura. Beigu beigās viņa atrada ibogaīnu - psihodēlisko savienojumu, ko iegūst no Rietumāfrikas krūma saknēm. "Ibogaīns bija kā ielas mīts, šī brīnumainā narkotika, kas var restartēt smadzenes un izglābt no atkarības mokām."

Ibogaīns nav tik labi izpētīts kā psilocibīns vai LSD, un tas ir salīdzinoši bīstams, taču tas ir viena no spēcīgākajām zināmajām psihedēliskām narkotikām, un ir provizoriski pētījumi, kas liecina, ka tas varētu būt efektīvs līdzeklis opioīdu un kokaīna atkarības ārstēšanā.

Cita sieviete, 48 gadus vecā Stefānija no Kanzasas, teica, ka 15 gadus lietojusi Adderall, stimulantu, ko izraksta uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroma ārstēšanai. "Tas aizņēma visu manu dzīvi - katru lēmumu, katru plānu, gandrīz katru mirkli". Viņa vairākas reizes mēģināja atmest smēķēšanu, bet nekas neizdevās. Kādas kaprīzes dēļ viņa nolēma sākt lietot psihedēliķus. Pēc dažām nedēļām viņa jau piedalījās ceremonijā.

VT5GaoZs2A


Pirmo reizi ayahuasca viņa lietoja septembrī, gandrīz pirms trim mēnešiem, un kopš tā laika viņa nav pieskārusies Adderallam. "Šī pieredze bija smaga," viņa teica ."Tas bija kā redzēt sevi un savu dzīvi caur spoguli izklaides namā, un es redzēju visas maskas, ko es valkāju, un to, kā Adderall bija kļuvis par šo kruķi, par viltus enerģijas avotu, kas virzīja mani dzīvē. Man šķiet, ka tas pārkalibrēja visu manu būtību."

Šie stāsti ir iedvesmojoši, taču nav skaidrs, cik reprezentatīvi tie ir. Psihedēliķi nav maģiski eliksīri, un to nejauša lietošana ir saistīta ar fizisku un psiholoģisku risku, īpaši, ja lietojat medikamentus vai jums ir diagnosticēta psihiska slimība. Taču, ja tos lieto pareizā vidē un pieredzējuša gida vadībā, tie var sniegt apbrīnojamu terapeitisku labumu.

Kat uzskata, ka šis darbs varētu būt bijis efektīvāks, ja viņa nebūtu bijusi spiesta doties pagrīdē. "Ja tas būtu legāli, es pavadītu vairāk laika ar cilvēkiem pirms un pēc pieredzes.Es gribētu izveidot savu komandu un darīt to atklāti kā parastu biznesu un rūpēties par cilvēkiem no sākuma līdz beigām. Tā kā mēs atrodamies šajā juridiski pelēkajā zonā, cilvēki bieži vien ierodas uz ceremoniju un pēc tam tiek sūtīti atpakaļ pasaulē, un tas var būt traumatiski".

QQpGk0u2WA


Mēs jautājām Katai, vai viņa ir novērojusi izmaiņas cilvēku sastāvā, kas apmeklē viņas ceremonijas. "Agrāk tie galvenokārt bija psihonauti, bet pēdējā laikā tie ir gan veci, gan jauni cilvēki, kuri vēlas "samierināties ar nāvi" (ja viņi ir nedziedināmi slimi) vai tikt galā ar dziļu traumu, " - teica Kata. Viņa strādā ar daudziem veterāniem, kas cieš no PTSD, un daudzi no viņiem stāsta, ka nav varējuši atrast palīdzību tradicionālajā garīgās veselības aprūpē.

Tomēr viņa vilcinājās, kad mēs viņai jautājām par legalizāciju.
"Tām noteikti vajadzētu būt legālām, bet es neesmu pārliecināta, ka tās būs legālas jau rīt. Mums ir vajadzīgs stingrs pamats, veids, kā saglabāt cieņu pret šīm narkotikām.Ja mēs to zaudēsim, ja psihedēliķi kļūs par vēl vienu vielu kā marihuāna, es baidos, ka mēs to uzspridzināsim un sadedzināsim kā 60. gados," viņa teica.

Katas bažas, kurām piekrīt daudzi šīs jomas pārstāvji, ir par to, ka psihedēliķu ceremoniālie aspekti tiks pazaudēti, ja tos legalizēs vienā naktī. Rekreācijas lietošanā nav nekā slikta, taču tiem, kuri uz psihedēliskām vielām raugās ar sava veida svētu bijību, ir patiesas bažas, ka šīs vielas tiks banalizētas, ja mēs šo pāreju neizdarīsim saprātīgi.
.

Kā saprātīgi integrēt psihedēliķus kultūrā?
Labāk vai sliktāk, psihedēliķi, tāpat kā visas citas narkotikas, tiks lietoti ārpus drošākas pētniecības centru vides vai privātām sesijām ar pieredzējušiem gidiem. Kā norāda Adlera universitātes psihologs Džefs Batjē, kurš strādā ar smagi traumētiem pacientiem, jautājums ir šāds: "Kādi kaitējuma mazināšanas pasākumi mums ir vajadzīgi, lai palīdzētu aizsargāt cilvēkus?"

Vairāki cilvēki, ar kuriem es runāju, norādīja uz "kaitējuma mazināšanas" modeli. Kaitējuma mazināšanas mērķis ir samazināt ar narkotiku lietošanu saistītos riskus, pretstatā soda modeļiem, kuru mērķis ir pilnībā pārtraukt narkotiku lietošanu. Tā ir praktiska un humāna pieeja, kas ir labi darbojusies tādās valstīs kā Portugāle, kur visas narkotikas personīgai lietošanai ir dekriminalizētas.

Jp7lFDPSWN


Lai gan kaitējuma mazināšanas modeli parasti nesaista ar psihedēliskām vielām, tā principi joprojām ir spēkā. Valstīs jau ir izveidotas kaitējuma mazināšanas grupas, piemēram, MAPS sponsorētais Zendo projekts, kas specializējas vienaudžu konsultēšanā cilvēkiem, kuri eksperimentē ar psihedēliskiem līdzekļiem.
.

Piemēram, Čikāgā viņi izveidoja kaitējuma mazināšanas grupu ar nosaukumu "Atbalsts un integrācija psihodēliskās drošības jomā". Tās mērķis ir nodrošināt drošību un palīdzēt cilvēkiem tikt galā ar psihodēlisko pieredzi. Tas ir izšķirošs solis, kas saliedē kopienu, izplata izpratni par psihedēlisko narkotiku lietošanas riskiem un rada telpu socializācijai.

Pašlaik starp kaitējuma mazināšanas kustību un psihedēlisko narkotiku pētnieku kopienu ir izveidojusies plaisa. Jūs atnākat uz konferenci par psihedēliskiem līdzekļiem, un tā ir vērsta uz zinātni un terapeitisko potenciālu, un vispārējais pieņēmums ir, ka, ja mēs tikai radīsim labu zinātni, šīs narkotikas tiks apstiprinātas kā narkotikas, un viss nostāsies savās vietās. Tam nav īstas jēgas.
.

"Ja jūs aizejat uz kādu kaitējuma mazināšanas konferenci - tur viss ir par kultūras pārmaiņām un par to, ka politiķiem nerūp zinātne.Daudzvairāk runa ir par organizēšanos, par to, kam ir vara, un par to, kā mēs varam samazināt riskus un rīkoties droši," - saka Džefs Batjē.

Tas daļēji ir iemesls, kāpēc kaitējuma mazināšanas kustība var būt noderīga psihedēlisko vielu jomā. Zinātnei var būt izšķiroša nozīme legalizācijā, bet sabiedrības veselības programmām būs jāpalīdz integrēt šīs narkotikas plašākā kultūrā.

D5tVlsKX1u


Šādas integrācijas labākie modeļi ir kaitējuma mazināšanas grupas, piemēram, Batjē un Zendo projekts, un mums tās būs jāpaplašina, ja psihedēliķi tiks legalizēti medicīniskai lietošanai.

Vai ar šo integrāciju varētu rasties kādas problēmas?

Pēc mēnešiem, kas pavadīti, domājot par šiem jautājumiem un runājot ar cilvēkiem gandrīz visos līmeņos, esmu pārliecināts, ka strauji attīstās jauna terapeitisko psihedēliju kultūra. Pavisam nesen Denverā iedzīvotāju grupa savāca pietiekami daudz parakstu, lai atbalstītu likumprojektu par burvju sēnīšu dekriminalizāciju.

Sociālā un politiskā vide šodien ir ļoti atšķirīga no tās, kāda tā bija 60. gados, un nav nekāda pamata aizdomām par šādu pretreakciju.Kultūras konteineri un zināšanas jau pastāv, un tās aizvien vairāk var tikt izceltas no ēnas.

Nav skaidrs, kā šī pāreja izskatīsies plašākā mērogā un cik ilgi tā prasīs. Tādi aizstāvji kā Doblins šķiet saprātīgi, ja viņi turpina spēlēt ilgtermiņa spēli. Ņemot vērā pētījuma gaitu, iespējams, ka psilocibīns tuvākajā laikā (2-3 gadu laikā) tiks pārcelts no I saraksta narkotiku (narkotikas ar nezināmu medicīnisko vērtību) uz IV sarakstu (narkotikas ar zemu ļaunprātīgas izmantošanas potenciālu un zināmu medicīnisko vērtību
).

YR6TF10BlP


Tomēr zāļu saraksta maiņas process ir nedaudz sarežģīts. Saskaņā ar federālajiem tiesību aktiem ASV ģenerālprokurors var pats pārskatīt zāļu sarakstu, taču pirms tam viņam ir jāsavāc dati un medicīniskie pētījumi no Veselības un sociālo pakalpojumu ministra. Arī Kongress var pieņemt likumus, lai mainītu narkotiku sarakstu, un, ja vēlas, var atcelt ģenerālprokurora lēmumu.

. Maz ticams, ka pašreizējās administrācijas laikā šajā jomā tiks panākts ievērojams progress, taču politiskie vēji var ātri mainīties, jo īpaši, ja pētniecība turpināsies strauji.
Tas, ka Narkotiku apkarošanas aģentūra jau ir samierinājusies ar iespēju mainīt psihedēlisko vielu sarakstu, ir ļoti pozitīva zīme.
.
"Mēs esam gandarīti, ka pētījumi virzās uz priekšu tādās iestādēs kā Džona Hopkinsa universitāte. Kad zinātnieku un mediķu aprindas nāks uz DEA un teiks, ka kādai vielai vajadzētu būt narkotikām, tā būtu jāpārceļ uz 4. vai 5. sarakstu, nevis 1. sarakstu; un tad mēs attiecīgi rīkosimies,"- nesen teica DEA preses pārstāvis Rusty Payne.

FyGbEcitkY


Atbalsts psihedēliskām vielām ir arī viens no tiem retajiem jautājumiem, kas dažos gadījumos var šķērsot tradicionālās politiskās robežas. Rebeka Mersere (Rebecca Mercer), miljardiere republikāņu finansiste un Breitbart līdzīpašniece, ziedoja 1 miljonu ASV dolāru MAPS, lai finansētu pētījumus par veterāniem ar PTSD. Iespējams, ka, pētniecībai turpinoties, šāda veida divpartiju atbalsts būs vērojams arī turpmāk.

Vēl ir viens liels jautājums, kas saistīts ar piekļuvi. Ja kaut nedaudz laika pavadāt psihedēliskās subkultūras vidē, jūs nevarat nepamanīt, ka tajā pārsvarā ir priviliģēti baltie cilvēki. Tas lielā mērā ir atkarīgs no tā, kam pieder telpas, cik tās maksā (no 600 līdz vairāk nekā 1000 ASV dolāru par sesiju), kur tās notiek, un no to cilvēku tīkliem, kuri tās atbalsta. Vēl viens šķērslis ir tas, ka daudzi cilvēki vienkārši nezina par psihedēliķu terapeitisko potenciālu.

Pašā psihedēliķu kopienā pastāv bažas par komercializāciju. Tādi uzņēmumi kā Compass Pathways cenšas pārvērst psilocibīnu par farmaceitisku produktu (Compass pētījumi par psilocibīnu ir saņēmuši ASV Pārtikas un zāļu administrācijas (FDA) piešķirto izrāviena terapijas statusu).

Compass sāka kā bezpeļņas organizācija, kas bija ieinteresēta izveidot psihedēlisko hospitāļu centru, bet kopš tā laika ir pārorientējusies uz peļņas gūšanu.

Pateicoties tādiem lieliem investoriem kā Pīters Tīls, Compass spēj dominēt medicīnisko psihedēliķu piegādes ķēdē no sintēzes līdz terapijai.Tas arī kavē tādu bezpeļņas uzņēmumu kā Usona , kas izstrādā savus psihedēliskos medikamentus, pētniecības centienus.

Ja tirgus kļūs monopolizēts vai ja daži farmācijas uzņēmumi kontrolēs svarīgus patentus, daudziem cilvēkiem var tikt liegta pieeja.

Vj0R2Bc6JC


Neraugoties uz šīm bažām, mums būtu atzinīgi jāvērtē psihedēliju pētījumu attīstība. Mums vajag vairāk pētījumu, un mums ir jāiesaista vairāk dažādu iedzīvotāju grupu, lai uzzinātu pēc iespējas vairāk par to, kā šīs narkotikas iedarbojas. Kā teica Ričards Frīdmans, Kornela universitātes klīniskais psihiatrs: "Es esmu par optimismu, bet parādiet man datus. Es piekrītu entuziasmam par psihedēliķu terapeitisko potenciālu..... , bet, vai tas ir pamatots, atbilde ir dati. Un nekas cits kā dati."

Pagaidām dati ir iepriecinoši, taču mēs vēl daudz ko nesaprotam. Taču mēs zinām pietiekami daudz, lai apgalvotu, ka psihedēliķi ir spēcīgs līdzeklis ciešanu mazināšanai, vismaz dažiem cilvēkiem. Un mums vienkārši nav pietiekami daudz šādu rīku, lai attaisnotu to aizliegšanu.
 
Top