Opioīdu krīze: Jaunie soļi | II DAĻA

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
JiQqv3f5DY


Problēmas, kas saistītas ar piekļuvi labākajai praksei atkarību ārstēšanas jomā
Viena pacienta stāsts, kurš saņem Sāras Vakemanas (Sarah Wakeman)sniegto atkarības ārstēšanu , atspoguļo viņa skatījumu uz šo procesu un šķēršļiem, ar kuriem viņš saskaras. Ar pseidonīmu Sandy viņš pirmo reizi saskārās ar opioīdiem vidusskolā pēc ārsta receptes pēc traumas sportā.

"Es kļuvu atkarīgs no tā un kļuvu atkarīgs no opioīdiem vēl koledžā, kad eksperimentēju ar narkotikām kopā ar savu istabas biedru. Drīz vien es biju atkarīgs no heroīna
, " - stāsta Sandijs.

Vairākus gadus viņa dzīve
gāja uz leju: parādi, atlaišana no darba, rēķinu nemaksāšana, aresti, nemitīgi došanās uz rehabilitācijas iestādēm un dalība 12 soļu programmā.

Pirms vairākiem gadiem Sandijs pievienojās Vakemana praksei. Pašlaik viņa stāvoklis ir stabils: viņš lieto buprenorfīnu, viņam ir darbs, dzīvoklis un pat jauns mājdzīvnieks. Taču viņš aprakstīja grūtības un neuzticēšanos, ko izjutis no apkārtējiem, tostarp no tiem, kuriem būtu viņam jāpalīdz, piemēram, ārstiem un psihiatriem. Pat tagad farmaceiti dažkārt baidās atjaunot viņa buprenorfīna recepti , tāpēc viņš slēpj rezerves devas, lai nebūtu bez tām, un tas, kā viņš norādīja, var būt bīstami cilvēkam ar atkarību.

BQHypgL7ZV


Sociālā stigma vēl vairāk sarežģī problēmas, ar kurām Sandijs saskaras
,ārstējoties ar buprenorfīnu. Lai gan šis medikaments ir paredzēts ilgtermiņa terapijai, tas tiek lietots nelielās devās, kuras nepieciešams papildināt ik pēc dažām dienām vai nedēļām. Ja viņš būtu mazāk motivēts, viņš šaubās, vai varētu gūt panākumus, vai arī viņam būtu mazāk privilēģiju - galu galā Sandijs, izglītots baltais vīrietis 30 gadu vecumā, ir uzaudzis mediķu ģimenē.

. Ārstēšanās šķēršļi, tostarp loģistikas un ideoloģiskie, daļēji ir saistīti ar tiem, kuri cieš no atkarībām un atrodas sabiedrības nomalē. Atkarībai pievienojas
citas sociālās problēmas, piemēram, bezpajumtniecība, nabadzība, garīgās veselības traucējumi, neārstētas traumas un vientulības epidēmija, kas izplatās visā valstī.

2020. gadā
COVID-19 pandēmijas dēļ ievērojami pieauga opioīdu pārdozēšanas gadījumu skaits , daļēji arī tāpēc, ka cilvēki ir izolēti cits no cita un no ārstēšanas .Arī rasismam, tāpat kā masveida ieslodzījumam, ir nozīmīga loma ārstēšanās pieejamības ierobežošanā. Īpaši ASV lauku apvidos nav pietiekami daudz narkomānijas ārstēšanas speciālistu, padarot pamata primāro aprūpi nepieejamu visiem pacientiem.

VC78W6TxB2

Vēl nesen aptuveni 60 % lauku apvidos dzīvojošo cilvēku dzīvoja vietās, kur nebija ārstu, kam būtu atļauts izrakstīt buprenorfīnu. Tomēr tas mainījās pagājušajā gadā pēc tam, kad tika atcelts likums, kas paredzēja īpašu atļauju zāļu izsniegšanai. Madisonā, Viskonsinas štatā, kur ar atkarīgajiem strādādaktere Elizabete Afšara, daudzi pacienti katru dienu mēro lielus attālumus, lai nokļūtu uz tikšanos, kas ilgst tikai 30 minūtes. Salisberija Afšara norāda, ka cilvēki ir spiesti pavadīt veselu dienu ceļā uz klīniku, jo nav citu iespēju.

Dr. Afšara stāsta, ka lauku apvidos daudzi primārās aprūpes ārsti, kuri varētu būt pirmā līnija atkarīgo aprūpei, ir pārāk noslogoti, lai to darītu. Viņa norāda, ka šajā jomā nav pietiekami daudz kvalificētu speciālistu, lai visiem nodrošinātu nepieciešamo ārstēšanu. Tas noved pie situācijas, kad daudzi cilvēki nevar saņemt nepieciešamos medikamentus vai nespēj turpināt ārstēšanos.

Dr. Joudry no Pitsburgas apgalvo, ka ASV veselības aprūpes sistēma nav gatava palīdzēt narkomāniem un citām neaizsargātām grupām. Koncentrēšanās uz tehnoloģiskajiem jauninājumiem dažkārt novērš uzmanību no socioloģiskajām un ekonomiskajām problēmām, ko rada narkotiku epidēmija. Ir svarīgi atcerēties, ka pati ārstēšana, piemēram, medicīniskā asistētā terapija, ne vienmēr atrisina visas ar atkarību saistītās problēmas. Šādas ārstēšanas panākumi ir atkarīgi no daudziem sociāliem un ekonomiskiem faktoriem, kas var ietekmēt pacientu.

KaC7OYwdgl


Kā mēs varam kaut ko mainīt?
Šī pieredze liecina par zinātnisko nepieciešamību radīt jaunus ārstēšanas veidus, lai samazinātu pārdozēšanas izraisīto nāves gadījumu skaitu. Pētījumos ir apzinātas vairākas daudzsološas pieejas, tostarp kaitējuma mazināšanas pasākumi, kurus jau sāk plaši izmantot. Neraugoties uz ilgstošajām pretrunām, kas saistītas ar uzskatu, ka kaitējuma mazināšana var veicināt narkotiku lietošanu, šī pieeja ir guvusi atbalstu pakalpojumu sniedzēju un politikas veidotāju vidū .

Desmitgadēs veiktie pētījumi ASV, kā arī tādās valstīs kā Kanāda un Ukraina liecina, ka tā gan glābj dzīvības, gan ietaupa naudu.

Neraugoties uz lēno un nevienmērīgo progresu, valsts mēroga iniciatīva ieviest materiālās veselības aprūpes atbalsta (MAT) programmas cietumos un apcietinājumā ,ko daļēji veicināja ACLU tiesvedība vairākos štatos ,uzņem apgriezienus.

3nlN8G0u4B


Tas kļūst aktuāli, ņemot vērā, ka saskaņā ar Tieslietu statistikas biroja datiem, kas liecina, ka 2009. gadā (pēdējais gads, par kuru ir pieejami valsts dati) nāves gadījumu skaits nonarkotiku vai alkohola pārdozēšanas valsts cietumos no 2001. līdz 2018. gadam palielinājies par vairāk nekā 600 %, šis rādītājs bija gandrīz 2 %. Trešdaļa ieslodzīto cieš no vielu lietošanas traucējumiem. Ziemeļkarolīnas 2015. gada pētījumā tika konstatēts, ka nesen no cietuma atbrīvotajiem ir 40 reižu lielāks pārdozēšanas risks nekā citu štatu iedzīvotājiem.

2014. gadā
Masačūsetsas vispārējā slimnīca Bostonā, kur strādā Veikmens, atvēra vienu no pirmajām "tilta klīnikām" valstī, kuras mērķis ir pārvarēt plaisu starp pacienta uzņemšanu no neatliekamās palīdzības nodaļas (piemēram, pēc pārdozēšanas) un ilgtermiņa ārstēšanu. Vakemans norādīja, ka atkarības ārstēšanas periods ir izšķirošs laiks, kad ir augsts recidīva vai pārdozēšanas risks.

Pacienti var apmeklēt tilta klīniku bez iepriekšēja pieraksta - tajā pašā dienā pēc izrakstīšanas no neatliekamās palīdzības nodaļas vai uzreiz no ielas - un sākt ārstēšanu ar buprenorfīnu. Viņi var saņemt arī psihiatriskās konsultācijas, piedalīties atveseļošanās programmā un saņemt medicīnisko aprūpi, kā arī izmantot kaitējuma mazināšanu, ja viņi joprojām lieto narkotikas. Veikmens norādīja, ka tie, kuri vēlas, var šeit vienkārši pasēdēt, iedzert tasi kafijas un atpūsties, ja viņiem ir nepieciešama droša vieta
.

0AcQRxzYBU


Tiltu klīnikas tiek atvērtas arī citās vietās, tostarp vairāki desmiti tikai Kalifornijā vien, un pirmie dati liecina, ka tās ir nodrošinājušas daudzsološus MAT ārstēšanas rādītājus un saistījušas pacientus ar ilgtermiņa atkarības ārstēšanu .Iespējams, ka šī ietekme attieksies arī uz citām slimnīcas daļām.
.
Vienā pētījumā, ko veica pētnieki no Sirakūzas (Sirakūza, Ņujorkas štats ), konstatēts, ka sešos mēnešos pēc tilta klīnikas atvēršanas neatliekamās palīdzības nodaļu apmeklējumu skaits samazinājās par 42 %. Pētījumi arī liecina, ka tilta klīnikas palīdz aizpildīt aprūpes trūkumu pacientiem ar "klīniski sarežģītiem" gadījumiem: pacientiem, kuriem vienlaikus ir atkarības izraisīta atkarība, nopietnas garīgās slimības, bezpajumtnieki un infekcijas, piemēram, HIV vai hepatīts.

Gadījumos, kad primārās aprūpes ārstu skaits ir ierobežots, māsas praktizējošās ārstes var būt galvenais aprūpes pieejamības nodrošināšanā
.

No
2016. gada federālie noteikumi ļauj māsu ārstiem un ārstu palīgiem (PA) izrakstīt buprenorfīnu, taču regulatīvo ierobežojumu dēļ tas joprojām nav pieejams dažos štatos, tostarp tajos, kurus smagi skārusi pārdozēšanas krīze.
FPRWE7OSQy

Piemēram, Tenesī štatā medicīnas māsām un ārstniecības personām ir stingri aizliegts izrakstīt buprenorfīnu, kas nozīmē, ka tās nevar pilnībā izmantot savu izglītību un kvalifikāciju. Metjū, psihiatrijas māsa praktiķe un Kalifornijas Universitātes Sanfrancisko klīniskā profesore , kas UCSF Health vada vielu lietošanas pārvaldības medicīniskos aspektus , norāda, ka paplašinātās prakses māsām, īpaši garīgās veselības jomā, ir nepieciešamā izglītība un pieredze, lai efektīvi ārstētu vielu lietošanas traucējumus.
.
Līdz ar preskriptīvo pilnvaru ieviešanu māsām un federālajiem veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem māsas un veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēji ir iesnieguši vairāk licenču pieteikumu nekā ārsti, kas atspoguļo viņu gatavību un vēlmi aktīvāk iesaistīties aprūpes sniegšanā.

Metadona aprūpes paplašināšana parastās veselības aprūpes iestādēs, kā tas ir citās valstīs
, būtunozīmīgs solis pieejamības nodrošināšanā. Kovid pandēmijas sākumā metadona klīnikas mīkstināja savus noteikumus, atļaujot vairāk devu uz mājām un ļaujot ģimenes locekļiem paņemtmedikamentus karantīnā esošajiem pacientiem, kas liecina par iespējamām izmaiņām nākotnē.

37sC6pWYKy


Kongresā izskatāmais likumprojekts par opioīdu ārstēšanas pieejamības modernizāciju (MOTA )ļautu atkarību medicīnas un psihiatrijas ārstiem izrakstīt metadonu. Pētījumi liecina, ka pacientiem samazinās pārdozēšanas vai ļaunprātīgas lietošanasrisks, ja viņi var ņemt līdzi lielāku zāļu daudzumu.

Atzinumi par MOTA atkarību speciālistu vidū atšķiras: daži uzskata, ka likumprojekts iet pārāk tālu,
palielinot pārdozēšanas risku, savukārt citi uzskata, ka tas nepietiekami paplašina piekļuvi . Ņujorkas Bellevue slimnīcas metadona klīnikas Ņujorkā ārsteReičela Saimone (Rachel Simon) uzskata, ka MOTA ir svarīgs pirmais solis ceļā uz šķēršļu mazināšanu ārstēšanās iespējām. "Metadons ir efektīvs medikaments. Pārmaiņām ir pienācis laiks," viņa saka.
.

Ko darīt, ja mēs izņemtu ārstēšanu no sterilām medicīnas iestādēm?
Dažiem pacientiem varētu palīdzēt nošķirt ārstēšanos no narkotiku atkarības no oficiālajām veselības aprūpes iestādēm. Kontekstam ir nozīme, un, padarot ārstēšanu kulturāli autentiskāku, var gūt panākumus tur, kur citas pieejas cieš neveiksmi.

EBsTtqMhf1

https://portal.ct.gov/DMHAS/Newsworthy/News-Items/The-Imani-Breakthrough-Project
Konektikutā bāzētais Imani izrāviena projekts, kas tika uzsākts 2017. gadā, piedāvā atkarības ārstēšanu melnādaino un latīņamerikāņu baznīcās, lai novērstu rasu nevienlīdzību ārstēšanas jomā. Programma, ko izstrādājuši Jeila Universitātes atkarību psihiatri Ayana Jordan un Chirell Bellamy("Imani" svahili valodā nozīmē " fait" ), sastāv no iknedēļas savstarpējā atbalsta un atveseļošanās sesijām, kā arī individuāla koučinga un kognitīvi uzvedības terapijas, kas notiek baznīcās.
.
Projekts patiesībā radās no ļoti lielas vajadzības - laikā, kad pieauga melnādaino un latīņamerikāņu nāves gadījumu skaits no pārdozēšanas, bet plašsaziņas līdzekļi galvenokārt koncentrējās uz baltajiem epidēmijas upuriem laukos.

Kamēr tika izstrādāta šī programma, tik ilgi, kamēr tika izstrādāta šī programma, dominējošais vēstījums bija tāds, ka cilvēki nevēlas meklēt tradicionālo palīdzību. Viņi nejutās droši.
Īpašimelnādainie amerikāņi bieži neuzticas medicīnas iestādēm, un tam ir labs vēsturisks iemesls.

Daudziem pacientiem atveseļošanās procesā ir svarīgs garīgums, tāpēc baznīca pati par sevi ir sava veida intervence - svēta un pazīstama telpa, kur kopienas cilvēki jutās pazīstami.

Sākotnēji programma tika izvietota astoņās baznīcās visā Konektikutas štatā, bet nesen tā tika paplašināta uz
Rodailendu un Ņūorleānu, un to plānots atvērt arī Bostonā un Ņujorkā .

0gxz7qehyQ


Jauna Imani programmas versija tika uzsākta 2021. gadā kā piecu gadu NIH finansēts projekts, kura dalībnieki var konsultēties ar melnādaino vai latīņamerikāņu psihiatriem, izmantojot telemedicīnu, lai sāktu MAT savā baznīcā. Galīgais mērķis ir ieviest Imani modeli visā valstī.
.

Saskaņā ar pētījumu par Imani pirmajiem trim gadiem pārsteidzoši 42 % dalībnieku palika programmā pēc 12 nedēļām.

Nav ideāla salīdzinājuma ar ārstēšanos standarta medicīnas iestādēs, taču 2016. gada narkomānijas ārstēšanas datu analīze liecina, ka 20 % melnādaino pacientu un 15 % hispāņu pacientu pabeidza programmu, salīdzinot ar 60 % balto pacientu. Dalībnieki arī uzlaboja savus rezultātus testos, kuros tika vērtēta veselība un sabiedrības pilsoniskums.

Projekta veidotāji ir novērojuši teicamus rezultātus attiecībā uz pilnīgu vielu lietošanas pārtraukšanu vai samazināšanu.

Projekta veidotāji apgalvo, ka tā ir pirmā reize, kad viņi ir redzējuši vidi, kurā melnādaino vai latīņamerikāņu suverenitāte ir patiešām skaidra. Valstī, kur divējāda identitāte ar atkarībām sirgstošai krāsainākai personai nozīmē, ka "tu esi pilnīgi izmests", šajā projektā ir vieta, kur baznīcas locekļi ir līdzīgi cilvēkiem, kuri izskatās kā tu, uzņem tevi un integrē medicīnisko aprūpi
.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
68
Reaction score
62
Points
18
Deals
13
Jūs nepārprotami veicat izpēti, un šie ir labi uzrakstīti raksti! Esmu strādājusi atveseļošanās mājās un esmu bijusi arī narkomāne 25 gadus un vairāk. Esmu lietojis gan metadonu, gan suboksonu, un, dzīvojot lauku apvidū, metadonu man nācās dabūt no ielas, jo tuvākā klīnika bija 2 stundu attālumā no manis. Pēc tam, kad mans atkarīgais nomira, es pamēģināju suboksonu un lietoju to dažus gadus, un tas mani daudz negatīvi ietekmēja gan garīgi, gan fiziski, tāpēc man nācās pārtraukt un tagad atkal lietoju opioīdus. Es vienmēr esmu bijis funkcionējošs narkomāns, esmu normāls ģimenes cilvēks, un neviens pat nezina, ar ko es nodarbojos, bet suboksons mani nostādīja sliktā stāvoklī. Es zinu, ka dažiem cilvēkiem tas darbojas labi, bet es ļoti ceru, ka kādu dienu drīzumā atļaus ārstēties ar metadonu tāpat kā ar suboksonu, tas patiešām palīdzētu daudziem cilvēkiem, dažus es pazīstu personīgi. Tiem, kuri nezina, ka dažās valstīs suboksons ir pieejams ar telemedicīnas starpniecību. Bicycle health ir viens no tādiem piemēriem, kas pašlaik apkalpo aptuveni 30 ASV štatus.
 
Top