Ko jūs iegūstat no sava netīrā acetona?

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Pārsvarā es izmantoju 99,9 % tīrības acetonu no ķīmijas veikala.

Viss parastais produkts ir pagājis, un izejvielas jaunai partijai nav saņemtas, tāpēc man bija brīvs laiks un nebija ko darīt.

Tāpēc es savācu saldētavā esošo netīro acetonu 2 l apjomā un iztvaikoju to. Pārsvarā tas bija acetons, kas tika izmantots MDMA kristālu mazgāšanai, bet neliels daudzums (salīdzinoši neliels, varbūt 15-20 %) bija pēc paskābināšanas ar 37 % HCl acetonā, kas man ļoti patīk.

Iztvaicēšana tika veikta uz karstās plīts 1 litra traukā, pēc tam dažos posmos tika pievienots papildu daudzums. Galīgo iztvaicēšanu veica 100 ml vārglāzē. Es nekontrolēju temperatūru vārglāzē, tikai iestatīju plates virsmas temperatūru 150C. Viss process neaizņēma daudz laika, varbūt 1 stundu vai aptuveni 1 stundu intensīvas vārīšanas.

Kad pazuda acetona smaka, man bija neliels daudzums sūdaini melna, blīva, melna šķidruma, kas tika sajaukts ar nelielu daudzumu ūdens un ievietots saldētavā uz stundu vai kaut ko tamlīdzīgu.

Tad pievienoja NaOH, lai ekstrahētu bāzi. Augšējais slānis, diezgan netīrs un melns, tika atdalīts uz piltuves, tā svars bija tieši 25 gr, kas nav slikti 2 l acetona.

Tad piltuvē ar augšējo slāni pievienoja NaCl un destilētu ūdeni un vēl kādu laiku turēja saldētavā. Produkts izskalots ar p.ēteri. Pēc iztvaikošanas ieguvu 15 gr diezgan tīra FB.

FB paskābināja saldētā acetonā un pēc 12 stundām filtrēja. Iegūtais daudzums bija 16,8 grami pret aprēķinātajiem 17,8 gramiem.

Sāli atkārtoti kristalizēja karstā IPA ūdens vannā noslēgtā PP vārglāzē - ūdens vannas temperatūru ir ļoti viegli kontrolēt. Sākuma temperatūra bija 65C, masas proporcijas 1 gr : 2,86 gr (vai 3,6 ml pie RT). Tā kā man nav programmējamas karstās plīts, man nācās to darīt manuāli, ik pēc 30 minūtēm samazinot temperatūru par 2C.

Kad RT bija sasniegts, noslēgto mērglāzi kopā ar ūdens trauku (lai samazinātu dzesēšanas ātrumu) ielika parastā ledusskapī uz 6 stundām, pēc tam uz dažām stundām pārcēla uz saldētavu.

Rezultātā tika iegūti 15,2 grami diezgan tīru kristālu. Taču vidējais kristālu lielums mani neuzrunā. Tas joprojām ir mazs 1x1 līdz 2x3 mm. Iespējams, pārkristalizācija ar soļiem 2C uz 30 minūtēm joprojām ir pārāk ātra, domāju, ka man vajadzētu iegādāties programmējamu plati un to pašu darīt ar 1 vai 2C uz 1 stundu.

EyZGW286CU
 
Last edited:

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Šoreiz pārstrādāju vēl vienu netīrā acetona partiju. Viss šķidrums pēc paskābināšanas, mazgāšanas, atlikumi pēc kristalizēšanas ūdenī u. c. ar parasto PH = 2 tika savākts un uzsildīts līdz 130C.

Šajā brīdī viela vārglāzē izskatījās pilnīgi melna un sūdaina. Kopējais svars - 40 gr.
Viela tika iemesta saldētajā acetonā ar tilpumu x10 no vielas tilpuma un kādu laiku turēta saldētavā.

Acetons pēc kristalizācijas izskatījās konjaka krāsā.

Šodien tas tika filtrēts, un rezultātā es ieguvu 35 gr brūnā cukura. Protams, šāds produkts nav paredzēts patēriņam: tas ir kaut kādā veidā jāattīra.

Iespējams, es mēģināšu to pārkristalizēt IPA pāris reizes vai veikt ABE, vēl neesmu izlēmis...

RJ97SUvwfG
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
Nezinu, bet tuvākajā laikā redzēšu. Manas pirmās 2 partijas Bija zems iznākums, tāpēc es plānoju ekstrahēt izskalojumus un frzen šķīdinātāju citu reizi.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Veids, kā to darītu ķīmiķis bez rotavapa, ir veikt vienkāršu destilāciju, ja kopējais tilpums ir 2 l. Ir ne tikai tas, ka jūs atgūstat acetonu, bet arī tas, ka jums ir nepieciešams saglabāt karstumu, un vissvarīgākais, ka jūs izvairāties no 2L acetona iztvaikošanas gaisā, ko jūs elpojat, zinot, ka problēma ir ar plāksnes karstumu idk acetona uzliesmošanas temperatūra, bet nekad nevajadzētu pakļaut tvaikus tik karstai virsmai.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Es zinu visu šo sūdu. Man vienkārši nav vietas vairāk iekārtām. Varbūt rudenī, ja pārvācīšos uz laukiem...
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Es galvenokārt koncentrējos uz izvairīšanos no briesmām, citādi var vienkārši atstāt spainīti nesegtu ārā saulē, pat ja tas aizņems laiku, vismaz par vienu sprādzienu būs mazāk jāuztraucas.
 
Top