Question Drukowanie 3D matryc do tłoczenia pigułek

fosties

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 18, 2024
Messages
45
Reaction score
11
Points
8
Od dłuższego czasu szukam dobrego źródła wykrojników do pigułek.
Wiem, że Alibaba itp. je ma, ale import do Europy i cło to mój problem.

Moim planem było wydrukowanie tylko końcówki z logo na jednej lub może dwóch stronach wykrojników.

Mam już matryce bez logo, więc jeśli istnieje materiał, który można wydrukować w 3D i jest wystarczająco wytrzymały, aby wydrukować kilka docentów, to by wystarczyło.
Ze względu na rozmiar/cenę wydruku, zmiana końcówki logo po kilku tłoczeniach nie będzie problemem.

Czy ktoś ma doświadczenie z drukarkami 3D i mógłby mi powiedzieć, czy ten pomysł może zadziałać?

Możliwość wyprodukowania prasy do tabletek z legalnych/dostępnych części i drukarki 3d byłaby fajnym pomysłem, który jest zgodny z duchem tego forum!
 

r4In3r

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 7, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Hej,
oczywiście jest to wykonalne. Jeśli chcesz uzyskać najwyższą rozdzielczość, użyj drukarek sla. Mogą one osiągnąć rozdzielczość nawet 25 mikronów, ale są droższe niż drukarki fdm. Ale w ich przypadku można poprawić rozdzielczość, używając dyszy 0,2 mm. W przypadku drukarek fdm upewnij się, że używasz 100% wypełnienia, aby matryce były jak najmocniejsze.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
243
Points
43
Deals
1

r4In3r

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 7, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Tak, to byłby solidny początek. Myślę, że odlew nie jest potrzebny lub spróbowałbym najpierw bez niego, tylko surowy wydruk. Jeśli masz prasę, do której wystarczy włożyć matryce, to nie widzę problemu.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
243
Points
43
Deals
1
Zastanawiam się nad zakupem, chyba że ktoś mnie wyprzedzi.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
191
Reaction score
78
Points
28
Deals
9
rzeczy takie jak stal
jest to mały element, można go zamówić w firmie, która posiada maszyny cnc

Jest to mały druk i wymaga dobrej rozdzielczości, więc drukarka fdm nie jest dobrym wyborem, ponieważ praca potrzebna do jego ukończenia będzie bardzo trudna i szczerze mówiąc niemożliwa.

Większość żywic do fotopolimerów nie ma takich właściwości jak polimery do fdm. Zwykle nie są one naprawdę mocne i po prostu ścierają się przy każdym kontakcie.
Oczywiście istnieją bardziej specyficzne żywice, w rzeczywistości jest o wiele więcej do wyboru niż "klasyczne" powszechnie stosowane polimery. Ale są one bardzo drogie i trzeba wiedzieć, jak ich używać, aby uzyskać ich możliwości
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
191
Reaction score
78
Points
28
Deals
9
to zadziała, ale będzie z tym dużo pieprzenia, moim zdaniem nie jest to optymalny wybór
Po prostu znajdź jakiegoś lokalnego młodego konstruktora maszyn, który ma wiertarki i zrobi to dla ciebie za mniej więcej 50 euro.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
243
Points
43
Deals
1
To lepsze niż płacenie 20 tysięcy za profesjonalną maszynę, którą zawsze można dostroić do tego, co jest potrzebne, aby uzyskać projekt obrazu na małą skalę wykonany metodą prób i błędów
 

Eddybeaumont

Don't buy from me
New Member
Language
🇫🇷
Joined
Oct 12, 2024
Messages
9
Reaction score
3
Points
3
Halo, jaką masz maszynę? Mam kilka matryc, które mogę ci sprzedać lub jeśli możesz mi pomóc w moim podejściu do syntezy mdma, zaoferuję ci kilka.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
243
Points
43
Deals
1
Nie wiem jeszcze, która maszyna cnc/frezarka 3D byłaby tańsza w produkcji małych, szczegółowych stempli.

z czym potrzebujesz pomocy w syntezie!
 
View previous replies…

Eddybeaumont

Don't buy from me
New Member
Language
🇫🇷
Joined
Oct 12, 2024
Messages
9
Reaction score
3
Points
3
Źle się zrozumieliśmy. Mogę dostarczyć ci tampony, mam chiński kontakt. Ale muszę znać model maszyny lub przynajmniej rozmiar matryc. 37mm? Potrzebuję pomocy w syntezie, bo chciałabym produkować mdma do tabletek. Jestem nowy w chemii, ale bardzo szybko się uczę i jestem bardzo, bardzo zmotywowany. Zrozumiałem już proces przez pmk, ale rozumiem, że ta droga jest teraz zamknięta...
 

Eddybeaumont

Don't buy from me
New Member
Language
🇫🇷
Joined
Oct 12, 2024
Messages
9
Reaction score
3
Points
3
Dzięki za radę, postaram się poszperać trochę na ten temat. 😘
 

Eddybeaumont

Don't buy from me
New Member
Language
🇫🇷
Joined
Oct 12, 2024
Messages
9
Reaction score
3
Points
3
Po kilku badaniach przeczytałem, że Bk-mdma jest mniej wydajna i trwa krócej niż mdma. Chciałbym zsyntetyzować mdma (pozwól mi wyjaśnić, robię własne pigułki, ale mdma jest zbyt droga do kupienia (i nigdy tak naprawdę nie wiesz, jakiej jest jakości), więc moja marża zysku jest zbyt niska. Aby rozwiązać mój problem, musiałbym syntetyzować mdma). Jestem bardzo zmotywowany i szybko się uczę.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
452
Reaction score
692
Points
93
Tabletkarka powinna być wykonana z metalu, ponieważ potrzebuje mocnych części do drukowania i dużej siły do uformowania tabletki. Najmniejsze tabletkarki ważą od 100 kg. Nie sądzę, aby można było wykonać takie urządzenie na domowej drukarce 3D z plastiku. Jeśli naprawdę potrzebujesz wydrukować niewielką liczbę tabletek, najlepszym rozwiązaniem jest enkapsulator. Można też kupić tabletkarkę z Chin. Lub zgodnie z rysunkami wykonać prasę na frezarce CNC.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
243
Points
43
Deals
1
Sprzedają je w Wielkiej Brytanii, ale zadają pytania, do czego ich używasz? Jeśli jesteś właścicielem firmy ect Plus potrzebujesz ID

 

r4In3r

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 7, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Drukowałbym tylko części, na których znajduje się projekt. Tak więc tylko matryce i utrzymywać je tak płaskie, jak to możliwe. Reszta byłaby metalowa.

Byłem zainteresowany, czy jest to wykonalne i wydrukowałem testowo kilka matryc. Działają idealnie. Wydrukowałem je przy użyciu dyszy 0,2 mm na drukarce fdm. Myślę, że do testowania projektów lub małej ilości są idealne.
 

fosties

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 18, 2024
Messages
45
Reaction score
11
Points
8
Wow, to brzmi świetnie!!!
Mój plan był dokładnie taki sam, czy wydrukowałeś cały stempel, który jest zaciśnięty w prasie?

Czy mógłbyś pokazać nam kilka zdjęć?

Byłoby to bardzo interesujące, ponieważ posiadam prasę do tabletek bez stempli, więc byłaby to dla mnie totalna zmiana gry, aby w końcu znów działała!!!
 

Eddybeaumont

Don't buy from me
New Member
Language
🇫🇷
Joined
Oct 12, 2024
Messages
9
Reaction score
3
Points
3
Mam thdp 3, który waży około 30 kg
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
243
Points
43
Deals
1
Aby dostarczyć go do Wielkiej Brytanii, trzeba by go zdemontować i wysłać w częściach. Poprosiłem o to chińskiego sprzedawcę, który całkowicie odmówił
 

Eddybeaumont

Don't buy from me
New Member
Language
🇫🇷
Joined
Oct 12, 2024
Messages
9
Reaction score
3
Points
3
Jeśli pomożesz mi wyprodukować mdma, pomogę ci znaleźć szczęście (mam chiński kontakt, którego potrzebujesz!!!).
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
243
Points
43
Deals
1
Mnóstwo informacji na forum dotyczących BMK
 
Top