PORADY DOTYCZĄCE PODSTAWOWEGO I NAJLEPSZEGO SPRZĘTU LABORATORYJNEGO DO SYNTEZY 4MMC I AMFETAMINY

magnesium_sulphate

Moderator in Lithuania section
Resident
Joined
Apr 11, 2024
Messages
19
Solutions
1
Reaction score
21
Points
3
Witam,

Byłbym wdzięczny, gdyby osoby z wieloletnim doświadczeniem i hojnością poświęciły kilka minut na wymienienie podstaw lub najbardziej potrzebnego sprzętu laboratoryjnego do pierwszych prób syntezy 4MMC i amfetaminy. Sprzęt miałby być stopniowo pozyskiwany o coraz większej złożoności i różnorodności - nie jest to spowodowane próbą zaoszczędzenia każdego centa na każdym kroku - chodzi mi o spróbowanie pracy z tymi dwiema substancjami na mniejszą skalę, abym mógł spróbować, prawdopodobnie ponieść porażkę, a następnie spróbować ponownie i tak dalej, aż logiczne będzie ulepszenie sprzętu laboratoryjnego.
Grzałka magnetyczna / mieszadło jest prawdopodobnie potrzebne?
Jakiego rodzaju zlewki i ile ich na początek wystarczy? Ile zlewek i jakiej wielkości będzie potrzebnych do małych partii 4MMC i amfetaminy? Czy są jakieś szczególne wymagania dotyczące rodzaju szkła?
Kondensator? To chyba coś, co najlepiej nabyć od razu? Czy istnieją jakieś konkretne informacje na temat tego, jaki rodzaj skraplacza powinien nabyć początkujący syntetyk do syntezy tych dwóch leków?
Kolby z trzema szyjkami? Prawdopodobnie najlepiej kupić taki o pojemności 1l? Jakieś szczegóły? Czy jeden wystarczy?
Termometry?
Czy filtry do kawy mogą być używane do chemii?
Filtr próżniowy to coś, co mogę zrobić z kompresora, odwracając przepływ i trochę przy nim manipulując. Ale czy do pierwszych partii można użyć zwykłej filtracji grawitacyjnej (mam na myśli użycie filtrów do kawy, szmatki, ciśnienia i parowania) zamiast filtra próżniowego?

Czy pominąłem coś kluczowego? Ile kolb, zlewek i jakich rozmiarów potrzebuję na początek? Czy można coś zastąpić czymś tajnym? Coś dodać?
Będę naprawdę wdzięczny za porady ekspertów. Doceniam istnienie tego forum i wszystkie udostępniane informacje. Porady dotyczące sprzętu laboratoryjnego byłyby naprawdę mile widziane, abym nie musiał dowiadywać się w trudny sposób, zdając sobie sprawę, że brakuje mi czegoś w połowie procesu i tak dalej.

Pozdrawiam
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Sekcja ta została napisana specjalnie dla nas:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/b/the-simplest-recipes.191/
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/b/set-up-your-first-lab.192/
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Jest nas całkiem sporo na tyle kompetentnych, by zweryfikować to, co zrozumiałeś i wyliczyłeś z linków podanych przez mistrza G.Pattona, włączając w to jego samego. Zacznij od małego i dużo zrozum, improwizacje sprzętowe i zamienniki mają zastosowanie w ograniczonym zakresie, dlatego zapytaj kogoś, kogo uważasz za godnego zaufania, zanim się zaangażujesz. Znajdź środkową drogę między gettem a akademickim warsztatem / laboratorium, a możesz osiągnąć to, czego pragniesz. Dzięki!

P.S. 1L reaktor jest centralnym elementem laboratorium startowego, chłodnica zwrotna jest absolutnie wymagana do redukcji Al/Hg P2NP do amfetaminy, ale prawie bezużyteczna do syntezy metkatynonu, zaopatrz się w lejek rozdzielający o pojemności co najmniej 500 ml, aby przejść do reaktora 1L (ufam, że podziękujesz mi za ten szczegół z mojej rady).
 

magnesium_sulphate

Moderator in Lithuania section
Resident
Joined
Apr 11, 2024
Messages
19
Solutions
1
Reaction score
21
Points
3
Dziękuję! To jest właśnie to, co wyobrażałem sobie jako niezbędne. Reaktor 1l miałby być zimny z płaskim (czy nie trzeba?) dnem i z trzema szyjkami? Do zamontowania skraplacza, do wlewania odczynników przez drugi i trzeci do innych działań? A może reaktor to po prostu duży colb, który może być z jedną szyjką?
Bo ze względu na moje osobiste zainteresowania chciałbym skoncentrować swoje próby tylko na amfetaminie, ale obecna rzeczywistość nakazuje inaczej - katynony skutecznie (niestety) zepchnęły amfetaminę na drugi plan.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
W przypadku amfetaminy konieczne jest raczej posiadanie nieco więcej sprzętu niż w przypadku katynonów, a złożoność jest również inna. Najlepszą opcją jest zakup od dostawcy takiego jak vevor prostego zestawu do destylacji (należy zauważyć, że złączki mają inny rozmiar, 24/40 zamiast 29/32), ale jego i tak będziesz potrzebować do operacji ogólnego przeznaczenia. To samo dotyczy mieszadła z płytą grzejną, które sprzedają, jest dość przystępne cenowo, tylko nie bierz najtańszego, ponieważ są tandetne (pękło w ciągu pierwszych 12 godzin użytkowania).
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Tak, na początku możesz używać chińskiego szkła, ale w miarę postępów musisz ulepszać sprzęt. wiele osób nie bierze również pod uwagę, że chemia nie jest podejrzana, ponieważ sprawia, że posiadanie odczynników takich jak metyloamina, benzaldehyd itp. jest o wiele mniej podejrzane. również nigdy nie kupiłbym szkła powyżej 2l z clearweb, ponieważ więcej niż to przyciąga federalnych jak muchy na gównie.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Pracuję z zestawem vevor od ponad sześciu miesięcy i nie stłukłem niczego poza termometrem (być może jestem doświadczony i ostrożny, ale każde szkło tłucze się w ten sam sposób). Nie popieram chińskiego szkła, ale lepiej zacząć od wszystkich potrzebnych elementów, niż zbierać je kawałek po kawałku, kupując za duże pieniądze.
 
Top