Cytrynian amfetaminy

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Postanowiłem wypróbować cytrynian amfetaminy.
Rozpuściłem kwas cytrynowy w IPA i dodałem go do zasady amfetaminowej, ale nie powstało zbyt wiele soli, wytrąciła się tylko niewielka ilość soli i wyglądała na lepką (ph = 6).
W czym tkwi problem?
Kwas cytrynowy, którego użyłem to monohydrat.
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Zgodnie z tym, co przeczytałem tutaj, istnieją 3 rodzaje soli amfetaminy

Chlorowodorek amfetaminy
Siarczan amfetaminy
Fosforan amfetaminy

Powiedz nam więcej, jeśli wiesz więcej

sole amfetaminy
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Istnieje więcej niż te 3 sole (sacharynian, asparaginian, szczawian...).

Myślę, że każda sól ma inne działanie, więc postanowiłem wypróbować cytrynian, ale nie mogłem znaleźć żadnych informacji na jego temat.

Ale znalazłem patent, który mówi: fosforan monoamfetaminy jest bardziej skuteczny, dawka do dawki, niż siarczan amfetaminy.
Co zaskakujące, siarczan amfetaminy zawiera więcej zasady amfetaminy niż fosforan amfetaminy.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Każdy kwas utworzy sól z amfetaminą, która jest zasadą.
Siarczan i fosforan amfetaminy są powszechne, ponieważ nie są higroskopijne, co oznacza, że nie zasysają wody z powietrza i nie stają się kałużą.
Cytrynian amfetaminy najprawdopodobniej nie będzie proszkiem, ale lepką masą i nie nadaje się do zwykłych sposobów konsumpcji.
Monofosforan, który jest bardziej skuteczny, pochodzi z zastrzeżenia patentowego i jako taki jest tyle samo wart, co to, co sprzedawca używanych samochodów mówi o samochodzie, który chce sprzedać. Monofosforan ma jednak wysoką biodostępność, ponieważ jest znacznie bardziej rozpuszczalny w wodzie niż siarczan i jako taki ma nieco szybszy początek działania leku. Ale jest to również bardzo drobny proszek, który jest trudny do wciągnięcia, ponieważ jeśli ktoś pociągnie trochę za mocno, drobny proszek trafia prosto do jam głowy (nos, czoło), co jest nie tylko bardzo niezdrowe, ale także bardzo bolesne. A w przypadku wszystkich innych sposobów podawania poza dożylnym nie ma to znaczenia, więc szybszy początek jest rekompensowany faktem, że nie można wciągnąć tyle, co w przypadku siarczanu za jednym razem, a więc - fajnie, ale nie warto.
 

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Amfetamina jest aminą. Aminy mogą tworzyć kompleksy (sole/kryształy), jeśli dobrze pamiętam nazewnictwo, z każdym kwasem mineralnym. Oznacza to H2SO4, HCL, H2PO3 i tak dalej. Dla lepszego zrozumienia, oto kilka przykładów, jak to powstaje:
R-NH2 + HCL →[R-NH3+]Cl-
R-N(R2)-R1 + H2SO4 →[R-NH+(R2)-R1]OSO3H-
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Nie tylko w przypadku kwasów mineralnych, ale także kwasów karboksylowych. Octan, winian (ważny dla oddzielenia d- i l-), cytrynian i tak dalej. Fumaran i szczawian są powszechnie stosowane, ponieważ tworzą łatwe do oddzielenia suche sole.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Być może konieczne było zaabsorbowanie wody przed zakwaszeniem kwasem cytrynowym. Wiem o pomyślnym otrzymaniu suchego produktu i akceptowalnej bioaktywności. Ale użycie fosforanu będzie lepsze.
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Czy wysuszenie kwasu cytrynowego (w IPA) za pomocą siarczanu sodu jest wystarczające, czy też należy go wysuszyć za pomocą ciepła?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Wysuszyć roztwór przed zakwaszeniem. Można też spróbować użyć maleinianu (kwasu maleinowego). Myślę, że jest bardziej stabilny
 
Top