Amfetamina z P2NP poprzez kompleks borowodorek + miedź 2022 - pytania

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Znalazłem to na dread i najwyraźniej op z dread dostał to stąd. Ale nie mogłem znaleźć tej dokładnej metody na tych forach. (Istnieją podobne, takie jak "one pot 1kg synth" Williama Dampiersa, który wydaje się praktycznie taki sam).

Czy jacyś doświadczeni chemicy mogliby się wtrącić i powiedzieć mi, czy z tą metodą mogą wiązać się jakieś toksyczne opary lub poważne obawy dotyczące bezpieczeństwa:


Oryginalny ekstrakt:

Amfetamina z P2NP poprzez kompleks borowodorek + miedź 2022 Zaktualizowana procedura

Ta nowo odkryta metoda jest jednym z największych osiągnięć tajnego świata chemii. Jest to również jedna z najprostszych i stosunkowo przyjaznych dla początkujących reakcji, które istnieją do wytwarzania narkotyków. Nie wymaga żadnych bardzo toksycznych substancji chemicznych, takich jak sole rtęci. Jest dość wybaczająca, bardzo wydajna i działa bardzo dobrze nawet w skali <1 grama.

Widziałem kilka wzmianek o tej metodzie tutaj w darknecie, ale NIE widziałem żadnych informacji o autorstwie ani referencji. Jeśli nie podajesz referencji, tak naprawdę nie zajmujesz się nauką. Ciągłość współpracy jest niezbędna.

Niesamowite zastosowania kompleksów borohydrydu i metali przejściowych pojawiły się już w 1990 roku w jednym z koreańskich czasopism. Kilka wzmianek o użyciu miedzi zamiast rtęci pojawiło się na niektórych forach, ale w końcu powstał bardzo długi wątek kolaboracyjny na dobrze znanym anglojęzycznym forum chemii leków i na dobrze znanym rosyjskojęzycznym forum. Jeśli chcesz prześledzić ślady oryginalnej treści, możesz to bardzo łatwo rozgryźć, czytając post powitalny tego podforum.

Chemik znany jako Testex zapoczątkował tę metodę dla amfetaminy. Duża w tym zasługa chemika znanego na różnych stronach po prostu jako Carl, który przyczynił się do rozkwitu tej metody. Cytowana procedura jest przypisywana Fastbreakowi, innemu współczesnemu.

Wymagane przygotowanie:


Chociaż jest to procedura bardzo przyjazna dla początkujących, nie będziesz w stanie po prostu przeczytać tego tekstu i odtworzyć wyników bez BARDZO podstawowej znajomości procedur chemicznych. Niniejszy opis zakłada, że dobrze znasz

* Podstawowe techniki laboratoryjne i terminologia chemiczna. Powinieneś znać wagi i miary metryczne. Powinieneś znać i rozumieć wagi molowe, stosunki molowe i wiedzieć, jak wykonywać własne obliczenia podczas czytania opublikowanych procedur, które podają tylko ilości molowe.

* Podstawowe umiejętności i wiedza laboratoryjna w zakresie chemii leków, takie jak płukanie rozpuszczalnikiem, ekstrakcja ciecz-ciecz, ekstrakcja kwasowo-zasadowa, prosta destylacja, rekrystalizacja, analiza odczynników i temperatury topnienia.

* Zasoby umożliwiające uzyskanie wymaganego prekursora P2NP, wymaganych odczynników, borohydryku sodu (NaBH4) i siarczanu miedzi (CuSO4).

*Środki do uzyskania wymaganych rozpuszczalników i odczynników kwasowych/zasadowych, w tym etanolu lub izopropanolu, wody destylowanej, kwasu siarkowego klasy spożywczej (H2SO4), ługu spożywczego (wodorotlenku sodu (NaOH)).

*Minimalny sprzęt laboratoryjny. Potrzebna będzie płyta grzejna + mieszadło magnetyczne, naczynie reakcyjne, odpowiednie szkło laboratoryjne do przygotowania i oczyszczania, termometry klasy naukowej oraz wysoce zalecany zestaw do destylacji w celu refluksu podczas reakcji i prostej destylacji z parą wodną w celu odzyskania oczyszczonej amfetaminy po zakończeniu.

*Można to zrobić bez sprzętu do destylacji, ale tylko na małą skalę i ryzykując zdrowie każdego, kto spożywa produkt końcowy. Ponadto reakcja jest znacznie bardziej narażona na niepowodzenie lub wymknięcie się spod kontroli. Zdobądź zestaw do destylacji.

Procedura:

(bezpośredni cytat z oryginału)


Potrzebny numer CAS P2NP: 705-60-2



80g EtOH 96% (1%MEK) czyli ~100ml
40g H2O
5.2g NaBH4
połączono.

Następnie pod silnym mieszaniem dodano 10 g P2NP (zmielonego na drobny proszek) w małych porcjach.

Następnie mieszaninę mieszano przez 40 min.

Następnie podgrzano ją do 65°C i dodano kolejne 5 g NaBH4, a następnie 1,5 g CuSO4*5H2O (zmielonego na drobny proszek).
spowodowało bulgotanie, podłączono chłodnicę zwrotną i mieszano przez 15 minut, aż bulgotanie ustało, a następnie mieszaninę refluksowano przez 30 minut.

Po schłodzeniu dodano 47 g HCl (31%) wraz z wodą z kranu, aby wypełnić kolbę.

EtOH oddestylowano.

Schłodzono, przygotowano zasadę z 20 g NaOH w ~ 50 ml H2O.

Aminę oddestylowano z parą wodną. Zneutralizowałem H2SO4 i odparowałem.

Produkt był tak biały, że postanowiłem nie myć proszku.

Wydajność: dokładnie 10 g siarczanu amfetaminy 88,56%.



Ważne uwagi:



Uwaga specjalna: Chociaż autor wyraźnie stwierdza "wodę z kranu" w procedurze, jest to pół-sarkastyczny meta-jab owinięty warstwami i warstwami wewnętrznych żartów. Po prostu użyj wody destylowanej, proszę. Dziękuję /u/socat2me


Głównym punktem awarii tej metody będzie czystość P2NP. Niezależnie od tego, czy został zakupiony, czy wykonany samodzielnie, na przestrzeni lat odnotowano niezliczone awarie i prawie we wszystkich przypadkach przyczyną były niewystarczająco czyste kryształy P2NP. Zaleca się przeprowadzenie 2 lub 3 rekrystalizacji żółtych kryształów.

Powodem dla etanolu + MEK wspomnianego przez autora było to, że jest on sprzedawany w większości drogerii jako alkohol nieizopropylowy. Jednak alkohol izopropylowy jest również doskonałym wyborem współrozpuszczalnika.

Około 6-krotny nadmiar molowy borohydryku jest niezbędny dla tej wyjątkowej reakcji.

Niezalecana alternatywa dla laboratoryjnego skraplacza chłodzonego wodą zarówno dla refluksu podczas właściwej reakcji, jak i destylacji z parą wodną podczas późniejszej ekstrakcji A/B może być zastąpiona wysokim naczyniem reakcyjnym z szyjką, być może z wentylatorem dmuchającym w szyjkę dla "refluksu biedaka", a następnie prostą ekstrakcją rozpuszczalnikiem A/B zamiast destylacji z parą wodną bazy amfetaminy. UWAGA: bardzo ważne jest całkowite usunięcie wszelkich śladów kompleksu miedziowego ze wszystkiego, co będzie spożywane przez ludzi. Destylacja jest do tego idealnym rozwiązaniem, ale dokładna ekstrakcja rozpuszczalnikiem z dużą wiedzą i doświadczeniem w ekstrakcji ciecz-ciecz jest możliwą alternatywą. Zostałeś ostrzeżony.

Zaawansowane:


Ten sam system może być również stosowany do podobnych lub analogicznych prekursorów. Istnieją doniesienia o fluoroamfetaminie, MDA/MDP2P, 2C-X, pseudoefedrynie, TMA i innych narkotykach i prekursorach z powodzeniem wytwarzanych za pomocą tego systemu odczynników.

Raz na zawsze zamknijmy historię redukcji soli rtęci!
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Czy któryś z profesjonalistów, takich jak Patton lub Dampier, mógłby się wtrącić i rozwinąć tę metodę oraz poinformować nas o wszelkich zagrożeniach dla zdrowia, które mogą być związane z syntezą?
@G.Patton
@William Dampier
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Uważaj tylko na NaBH4 i wodę. Reakcja między nimi wytwarza dużo ciepła i gazu, weź to pod uwagę. Kolbę reakcyjną należy trzymać otwartą z chłodnicą zwrotną. Ponadto należy używać dobrze wentylowanego miejsca pracy i nie używać otwartego ognia obok tej reakcji, ponieważ wydziela się H2.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28

Dzięki Patton.

Czy uważasz, że 30-calowy balon przymocowany do górnej części chłodnicy zwrotnej wystarczy, aby pomieścić gaz do syntezy tak małej jak ta opisana w tej metodzie? i jak toksyczny jest ten gaz?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Nie za dużo, oddychasz mieszanką gazów z wodorem =) Nie używaj balonów. To niebezpieczne, bo można wybuchnąć przy wysokim stężeniu H2 i iskrzyć.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28

co mogę zrobić, aby zarządzać h2, który ewoluuje ze skraplacza w otoczeniu takim jak łazienka? jeśli mam wentylator wyciągowy i kanał, aby go wyciągnąć, być może h2 może iskrzyć wewnątrz wentylatora, ponieważ jest elektryczny i wytwarza trochę ciepła. w tej chwili nie mam też możliwości zrobienia tego na zewnątrz.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Może umieścić wąż od skraplacza do wylotu powietrza z silnym wentylatorem. Więc jeśli dojdzie do eksplozji, ponieważ w powietrzu jest tak mało wodoru, eksplozja nie spowoduje szkód.
Myślę samodzielnie, nie jestem pewien, czy to, co mówię, jest poprawne, czy nie.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Czy ktoś mógłby powiedzieć, czy ta metoda daje lewamfetaminę czy dekstroamfetaminę?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Jest to zasadniczo ta sama metoda, co w oryginalnym poście z użyciem CuCl2. Czy któryś z profesjonalistów może skomentować, czy CuSO4 jest gorszy czy identyczny (równie skuteczny) w tej redukcji? dziękuję
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28

Dzięki. po opublikowaniu pytania zdałem sobie sprawę, że musi to być racemiczny. wtedy musiałbym wyizolować izomer dekstroamfetaminy, aby uzyskać tylko czysty D-amph.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Tak, pamiętaj, że możliwe jest użycie innych kwasów niż D-winowy. Zbadałem to i mogę powiedzieć ci więcej na ten temat, jeśli potrzebujesz elp.cheers.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28

Tak, proszę. Wyślij mi wiadomość, jeśli chcesz.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy użycie 35-36% HCL zamiast 31% HCL jest w porządku?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Przygotowuję się do tej syntezy, ale nadal martwię się o borohydryd sodu.

Każda pomoc będzie mile widziana:
czy dodanie go do kolby z 40 g H2O nie jest niebezpieczne?

i co mogę zrobić, aby zmniejszyć ryzyko wystawienia borowodorku sodu na działanie wilgoci z powietrza podczas otwierania pojemnika i dodawania go do roztworu?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Kolego, martwisz się o resztkową wilgoć w powietrzu, gdy masz zamiar wystawić związek na działanie czystej wilgoci 🤯
Borohydryd sodu jest niepiroforyczny i szeroko stosowany w przemyśle, zwłaszcza w Europie i USA, podczas gdy inne związki są preferowane w Azji. W każdym razie w tej książce czytałem, że pewna osoba pracowała w zakładzie, w którym osobiście widział, jak operatorzy wrzucają 25-kilogramowe worki tego materiału do bunkra 12-tonowego reaktora, a następnie dodają całą zawartość bunkra w ciągu kilku minut do alkoholu aq. Kontakt ze skórą to również nic wielkiego, pomijając toksyczność, w tej samej książce, którą czytałem, operatorzy mieliby zanieczyszczone ręce i jedyne, co by się stało, to tymczasowe rozjaśnienie skóry i lekkie oparzenie, które zniknęłoby po umyciu.
Jeśli chcesz być bardzo bezpieczny, możesz dodać borohydryd mieszając z kolbą w łaźni chłodzącej, wyjmując ją, aby dodać propen, a następnie schładzając tylko w razie potrzeby. Możesz wykonać to dodawanie przez około 30s-1m za pomocą lejka do ciał stałych, powoli wlewając go w stałym tempie.
Nie będzie eksplozji, jeśli celowo weźmiesz zapalniczkę na górę skraplacza. Przy odpowiedniej wentylacji nie jesteś w dużym niebezpieczeństwie.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ha, chyba jestem zbyt paranoiczny.

Jaki rodzaj wentylacji byłby odpowiedni? Czy h2 jest kierowane przez otwarte okno za pomocą rury ptfe?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
to przesada, ale zależy od skali
wentylatory i otwarte okna, a może hak na opary jest wystarczający dla małej i średniej skali
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
W końcu zabrałem się za tę syntezę i jestem na przedostatnim etapie destylacji z parą wodną, ale mam problem:
skąd mam wiedzieć, kiedy cała amina zakończyła destylację z parą wodną z kolby z roztworem macierzystym do kolby zbiorczej?

Uwagi:
-roztwór był bardzo ciemnopomarańczowy przed rozpoczęciem destylacji. (roztwór zajmuje około 3/4 kolby).
-na początku roztwór w kolbie zbierającej ma przezroczysty matowo-złoty kolor
-po około 1,5 godziny roztwór ma ten sam kolor, ale wydaje mi się, że pojawiły się dwie warstwy (warstwa złotego koloru na górze i myślę, że przezroczysta z mętną konsystencją prawie substancji w dolnej warstwie). - (być może to jest moja odpowiedź)
-Musiałem zdekantować ten roztwór w kolbie zbiorczej, ponieważ ta kolba była zbyt mała i zauważyłem, że w drugiej rundzie destylacji był mętny biały, a nie pomarańczowy. (jak mętny kolor lemoniady)
 
Top