Pomysł na metodę otc do produkcji P2P

dixierecked

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 7, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Na wstępie muszę zrzec się odpowiedzialności: nie posiadam obecnie żadnego sprzętu laboratoryjnego ani chemikaliów, więc robię, co mogę, oglądając dużo nauki online w postaci eksperymentów z chemii organicznej i tym podobnych. Powiedziawszy to, zaczynam:
Obejrzałem film na YouTube, teraz dostępny tylko na BitChute przez Chemplayer, przyzwoity kanał instruujący noobów, jak tworzyć prekursory. Wziął wodorotlenek wapnia, wrzucił kwas benzoesowy i kwas octowy, tworząc benzoesan wapnia i octan wapnia na miejscu, a następnie całkowicie destylował garnek, próbując uzyskać fenyl2propanon, ale otrzymując acetofenon (tylko zapachowo) i propiofenon. Ktoś inny to powtórzył i otrzymał propiofenon za nie wiem co... dziś wieczorem coś mnie rozbawiło: kwas cynamonowy. To jest kwas trans fenylopropanowy. Czy nie można by po prostu zrobić cynamonianu wapnia, albo kupić go, wrzucić do kolby z propionianem lub octanem wapnia (trzeba się z tym pobawić) i czy nie powstałby w ten sposób tak często poszukiwany keton? Czy to nie ułatwiłoby sprawy, jeśli mam rację? To próba w ciemno, ale w ten sposób rośliny wytwarzają korzenie, więc mam nadzieję, że coś z tego wyniknie i ludzie będą mogli powiedzieć, że wypróbowali moją metodę (to będzie ten dzień!). Niech ktoś da mi znać. Z Bogiem. Bądź bezpieczny.
 

dixierecked

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 7, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Przy okazji, powodem, dla którego prawdopodobnie potrzebne byłyby inne sole wapnia, zwłaszcza octan lub propionian (bardziej propionian), jest to, że sól kwasu cynamonowego może być pierwszorzędowym alkoholowym odpowiednikiem ketonu, czyli aldehydu, co nie jest tym, o co nam chodzi. Myślę, że pewien procent cynamonianu będzie reagował z propionianem, dając pochodną ketonową fenylopropan2on, dokładnie to, czego potrzebował asystent lekarza. Mam nadzieję, że przetestujecie to, gdy będziecie się nudzić, chemicy. Nie chodzi tu o produkcję na dużą skalę, ale o łatwość obsługi. Prawdopodobnie otrzymasz nieczysty produkt, w tym aldehydy i niezmieszaną sól kwasu. Wapń wydawał się najlepszą perspektywą dla ziemi alkalicznej, ale można użyć innych. W końcu to nauka.
 

dixierecked

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 7, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Przy okazji, powodem, dla którego prawdopodobnie potrzebne byłyby inne sole wapnia, w szczególności octan lub propionian (czując więcej propionianu), jest to, że sól kwasu cynamonowego byłaby pierwszorzędowym alkoholowym odpowiednikiem ketonu, czyli aldehydu, gdyby sam cynamonian wapnia był prażony w kolbie okrągłodennej (rb), co nie jest do końca tym, o co nam chodzi. Myślę, że pewien procent cynamonianu będzie reagował z propionianem, dając pochodną ketonu, fenylopropan2on, dokładnie to, czego potrzebował asystent lekarza. Mam nadzieję, że przetestujecie to, gdy będziecie się nudzić, chemicy. Nie chodzi tu o produkcję na dużą skalę, ale o łatwość obsługi. Prawdopodobnie otrzymasz nieczysty produkt, w tym aldehydy i niezmieszaną sól kwasową, wraz z innymi ketonami, w tym prawdopodobnie dibenzalacetonem. Wapń wydawał się najlepszą perspektywą dla ziemi alkalicznej, ale można użyć innych. W końcu to nauka. Jest to metoda, która została przetestowana lub przetestowana przeciwko.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Jest to sól kwasu fenylooctowego (PPA), która po suchej destylacji z octanem daje P2P. I to jest powód, dla którego jest obserwowany / nielegalny.
 

dixierecked

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 7, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Tak, to wiem. Szukam nowych sposobów podejścia do tego samego produktu. Uznałem, że kwas cynamonowy, choć NIE jest kwasem fenylooctowym, BYŁ kwasem fenylopropionowym, coś, co być może z innym kwasem związanym z metalem ziem alkalicznych, takim jak wapń, w rzeczywistości prowadziłoby do tego samego ketonu. Nie mam teraz materiału eksperymentalnego i nie chcę wywoływać podniecenia w mojej okolicy, więc po prostu wprowadzam to, co moim zdaniem może zadziałać. Ponownie, octan wapnia po zagotowaniu w kolbie okrągłodennej destyluje aceton. Kiedy benzoesan wapnia ORAZ octan gotują się razem, otrzymujemy propiofenon. Jest więc oczywiste, że gdyby cynamonian wapnia i propionian wapnia zostały zagotowane razem, być może dałyby fenylopropan2on. Nie wiem. Mam tylko nadzieję. Byłoby miło i nigdzie na świecie nie słyszałem, by było to bezpośrednio kwestionowane.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
- Nie używa się do tego szklanych naczyń, ale jednorazowych puszek po konserwach, takich jak na rozpuszczalniki i niektórych gwintowanych metalowych rur wodociągowych do podłączenia do skraplacza, który można przymocować za pomocą magii korków i taśmy PTFE.
- W literaturze istnieje niezdrowa obsesja na punkcie soli wapnia w tej reakcji. To dobrze pokazuje, co się dzieje, gdy ludzie po prostu kopiują od innych, zamiast spróbować samemu. Sole wapnia są dość beznadziejne, ponieważ tworzą mieszaninę podobną do betonu, która uniemożliwia wydostanie się wielu produktów. Mieszanka sodu i czarnego tlenku żelaza (magnetytu) z tlenkiem w nadmiarze, aby utworzyć sole kwasów i wymieszana BARDZO dobrze, na mokro, jako zawiesina, w przeciwnym razie pył z kwasów i soli pożre twoje oczy. Najpierw. Dodaj grubą wełnę stalową do puszki. Wlać zawiesinę. Podgrzej, aby woda odparowała, a teraz, gdy wyschnie i stanie się twardy, nie będzie to jeden blok betonu, ale z powodu tlenku i wełny stalowej oraz dlatego, że był mokry, pojawią się pęknięcia, wiele z nich, pozwalając na opuszczenie produktu.
- Tak, w ten sposób można uzyskać bardziej wartościowe prekursory, potrzebne kwasy nie są tak powszechne, ale można je pozyskać. Te z Hex i te z Pent w nazwie...
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Kiedy mówisz sód, jaki dokładnie związek chemiczny masz na myśli? Mówisz o tlenku sodu? Tak samo czarny tlenek żelaza, czy mogę dostać kasetę każdego z nich?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Mówię o soli sodowej kwasu karboksylowego, takiej jak benzoesan sodu, co jest świetne, ponieważ dostajesz to tanio i nie musisz się pieprzyć z dość żrącym kwasem i powiedzmy kwasem propionowym zmieszanym na mokro z nadmiarem magnetytu, podgrzej go, a on zareaguje, tworząc sól żelaza i wymieszaj to na mokro z benzoesanem, dodaj trochę więcej magnetytu (tyle, ile chcesz) i bardzo dobrze wymieszaj. Użyj ugniatarki do ciasta lub podobnego urządzenia kuchennego. Wynik zależy głównie od tego, jak dobrze został wymieszany. Rozpuszczalnik można dodać do grubej wełny stalowej (sprzedawanej do renowacji drewnianych podłóg), tak aby przechodziła od dołu do góry i wlać powstałą mieszaninę. Żelazo i miedź doskonale radzą sobie w tych warunkach, więc można użyć standardowych złączek do podłączenia szklanego lub miedzianego skraplacza, który również można zmontować ze standardowych części hydraulicznych.

Wykonaj drugą ściankę dla puszki z 1 do 2 cm odstępu folii od puszki, aż do miejsca, w którym kolanko przechodzi do skraplacza, podgrzej palnikiem gazowym. Folia jest jak komin i utrzymuje gorące powietrze w kontakcie z puszką. Samo podgrzewanie od dołu da wyniki poniżej normy.

To łatwe i przyjemne.

Produkt musi być ponownie destylowany.

Po zakończeniu należy wyrzucić puszkę.
Jeśli używasz soli Ca i szklanych naczyń, przygotuj się na wyrzucenie całości. Próby wyczyszczenia tego są zazwyczaj daremne.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
To była odpowiedź na moje pytanie. Mam jeszcze jedno, które pochodzi z twojego nowszego postu.

Wygląda na to, że potrzebne są dwie sole, jedna sodowa i jedna żelazowa. Mam pytanie, jak określić, której potrzebuję?

Na przykład, dla 4-metylopropiofenonu, czy można użyć kwasu p toluinowego (można zamówić online, jestem pewien), aby uzyskać p toluinian sodu, a następnie co z drugą solą? Wygląda na to, że powinienem zmieszać kwas karboksylowy z magnesem, ale jaki kwas karboksylowy?

Nie wiem, jaką substancję chemiczną należy dołączyć do każdej soli, aby uzyskać określoną substancję chemiczną. W tym przypadku 4 metylopropiofenon
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Kwas benzoesowy + kwas propionowy -> propiofenon
Kwas 4-metylobenzoesowy aka kwas p toluinowy da 4-metylopropiofenon i oba można kupić. Nie ma powodu, dla którego nie miałoby to działać, bp produktu wynosi około 240 °C, więc nie ma problemu.

Ale po co to robić, skoro można to kupić?
Jest to "magnetyt", nazwa mieszanego tlenku żelaza. Można użyć soli wapnia, soli żelaza lub mieszanych soli sodowo-żelazowych. Sole wapnia i żelaza również będą działać. Sam sód - nie jestem pewien.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
W przeciwieństwie do wielu osób tutaj, nie interesuje mnie chemia komercyjna. Tak więc tworzenie 4-metylopropiofenonu nie jest kwestią zmarnowanego czasu czy pieniędzy. Zwłaszcza, że bezpieczeństwo prawne jest ważniejsze.

Jeśli paczka z 4-metylopropiofenonem zostanie zatrzymana przez służby celne, choć jest to mało prawdopodobne, znacznie trudniej będzie argumentować, że nie zamierzałeś jej użyć do produkcji mefedronu, nielegalnego narkotyku.

Zamówienie kwasu toluinowego nie będzie takie samo.
 
Top