Skuteczny sposób przyjmowania DMT?

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
67
Reaction score
34
Points
18
Helou😶‍🌫️
Wziąłem w tym tygodniu ~0,6 g DMT, było fajnie, ale chcę wiedzieć, jak mogę przyjmować lek w najbardziej efektywny sposób.
Myślałem 🤔 o wstrzyknięciu go, ale martwiłem się, czy może to negatywnie wpłynąć na całą podróż, czy mam czas na pobranie strzykawki z żyły i czy agresywność chemiczna może uszkodzić mój układ dożylny.
(Ponieważ próbowałem to wciągnąć i był to najbardziej gryzący ból, jaki kiedykolwiek czułem).
Palenie jest wygodne, ale efekty trwają tylko kilka minut, a tolerancja przychodzi bardzo szybko,
Wciąganie jest bolesne, chociaż daje więcej niż palenie.
Przyjmowanie doustne również nie jest idealne, jest to marnowanie DMT, ponieważ kwas żołądkowy musiał "rozłożyć" cząsteczkę.
Nie ma wielu sposobów, jak to zrobić, prawda?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
452
Reaction score
692
Points
93
Istnieje tylko kilka sposobów spożywania substancji: doustnie, przez nos, dożylnie, domięśniowo, doodbytniczo, inhalacyjnie. W przypadku DMT najlepsze jest palenie lub stosowanie MAOI w celu wzmocnienia efektu po przyjęciu doustnym.
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
67
Reaction score
34
Points
18
Muszę poszukać, co to jest maoi wow. Nie wiem, gdzie go zdobyć, a żadna z tabletek leków, które są na Wikipedii, nie jest dostępna do kupienia na tym forum (nie ufam innym rynkom), czy jest jakiś sposób na zwiększenie tych inhibitorów w naturalny sposób?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,475
Solutions
4
Reaction score
1,005
Points
113
Deals
1
To nie kwas żołądkowy, to mao-A (monoaminooksydaza a) nawet nie pozwala mu dotrzeć do mózgu przez jelita, chyba że weźmiesz wystarczająco dużo, aby wykorzystać MAO w organizmie plus wystarczająco dużo, aby być skutecznym. Dmt i maoi działają godzinami i godzinami
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
221
Reaction score
228
Points
43
Przejdźmy przez główne drogi podawania DMT i ich wpływ na organizm.
  1. Palenie/wdychanie DMT. Jest to najbardziej powszechna i skuteczna metoda. Podczas palenia lub waporyzacji DMT szybko dostaje się do krwiobiegu przez płuca, powodując niemal natychmiastowe efekty (w ciągu 30 sekund do 1 minuty), szybko osiągając szczyt i trwając około 5-15 minut. Intensywność jest często przytłaczająca dla niektórych i jak wspomniałeś, efekty są krótkotrwałe. Szybki początek może również powodować niepokój u niektórych użytkowników ze względu na jego nagły, głęboki charakter. Tolerancja szybko rośnie w trakcie sesji, ale szybko powraca, zwykle w ciągu godziny.
  2. Wciąganie (Insuflacja). Wciąganie DMT prowadzi do dłuższego czasu trwania efektów w porównaniu do palenia. Efekty mogą rozpocząć się w ciągu 5-10 minut i trwać 20-40 minut. Ból jest powszechny, ponieważ jest silnie drażniący dla błon śluzowych nosa. Doznania są również zgłaszane jako mniej płynne i trudniejsze do opanowania w porównaniu z paleniem.
  3. Spożycie doustne z MAOI (podobne do Ayahuasca). Efekty mogą trwać od 4 do 6 godzin. MAOI zapobiega rozkładowi DMT w żołądku, umożliwiając mu dotarcie do mózgu. Ale aby to zadziałało, musisz użyć odpowiedniego MAOI (takiego jak harmalina lub harmina). Jest to bardziej czasochłonne i często wymagające fizycznie doświadczenie z powodu nudności, oczyszczania i obciążenia organizmu, ale niektórzy uważają je za głęboko znaczące. Bez MAOI kwas żołądkowy rozkłada DMT, zanim dotrze ono do krwiobiegu.
  4. Wstrzyknięcie domięśniowe (IM). Wstrzyknięcie DMT domięśniowo może prowadzić do łagodnego początku (w ciągu 2-5 minut) i dłuższych efektów (około 30-60 minut). Niektórzy użytkownicy uważają, że metoda ta zapewnia bardziej stopniowe, kontrolowane doznania w porównaniu do palenia. Choć jest ona bezpieczniejsza od wstrzyknięć dożylnych, zastrzyki IM nadal niosą ze sobą ryzyko, takie jak infekcje lub ropnie, jeśli nie są przestrzegane odpowiednie sterylne techniki. Wysoka intensywność może być przytłaczająca dla niektórych użytkowników.
  5. Wstrzyknięcie dożylne (IV). Ta metoda zapewnia najbardziej intensywne i natychmiastowe doznania. Początek jest niemal natychmiastowy, a efekty mogą trwać od 5 do 30 minut, w zależności od dawki. Ponieważ DMT bezpośrednio dostaje się do krwiobiegu, trip będzie bardzo silny. Podanie dożylne jest ryzykowne z kilku powodów: natychmiastowe przeciążenie, uszkodzenie żył, ryzyko płucne, przeciążenie psychiczne.
Zalecenia:
  • Jeśli jesteś nastawiony na odkrywanie zastrzyków, zastrzyk IM jest znacznie bezpieczniejszą alternatywą dla IV, ale zdecydowanie odradzam wstrzykiwanie go bez odpowiedniej wiedzy na temat dawkowania, sterylnych technik i zrozumienia ryzyka.
  • Aby zminimalizować marnotrawstwo i zwiększyć wydajność podczas palenia, przyjrzyj się technikom, takim jak używanie szklanego vapor genie lub DMT vape pen, które mogą zaoferować większą kontrolę nad dawkowaniem i zmniejszyć degradację spowodowaną nadmiernym ciepłem.
  • Rozważ eksperymentowanie z Ayahuascą lub Pharmahuascą (DMT + MAOI w kontrolowanym otoczeniu), jeśli szukasz dłuższego i głębszego doświadczenia.
Ostatecznie ważne jest, aby rozważyć ryzyko i korzyści płynące z każdej metody. Każda droga podania wiąże się z własnymi kompromisami, ale bezpieczeństwo zawsze powinno być priorytetem.
 
Top