Ethlenediamine....

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Czy byłby to odpowiedni katalizator dla metyloaminy HCL w reakcji Henry'ego?
Mam octan amonu, który jest moim pierwszym wyborem, jednak zdaję sobie sprawę, że przy tej drodze potrzeba więcej nitrometanu, który jest trudny do zdobycia i drogi...

Mój facet, który w zasadzie może dostać wszystko od Sigma-Aldridge (przede wszystkim), powiedział mi (kiedy kupiłem niestandardowe zamówienie 40% w/w nitrometanu:DCM - to jednak kwestia wysyłki i materiałów wybuchowych), zauważył, że pytam o jego metyloaminę HCL (szczerze mówiąc, doszedłem do wniosku, że może to być przydatne na pewnym etapie, jeśli kiedykolwiek zdecyduję się pieprzyć z mdma lub w zasadzie związkami metylenowo-dioksy....one dzień. Jestem kolekcjonerem związków - aktywnych i nieaktywnych, powiedział mi "jeśli planujesz przeprowadzić reakcję Henry'ego, mamy etylenodiaminę - podczas gdy nasza metyloamina to HCL, więc poprzedni byłby lepszym katalizatorem".

To ma dla mnie sens - obecnie mam 2,5-dimetoksybenzaldehyd, ale planuję uzyskać większą ilość 3,4,5-trimetoksybza - więc będę potrzebował pół przyzwoitego zapasu nitrometanu, ale jeśli mogę zmniejszyć jego ilość, byłoby to przydatne!
Ponieważ jestem kolekcjonerem, zdecydowałem się zdobyć trochę etylenodiaminy, dopóki jest jeszcze dostępna, wygląda na to, że metyloamina Hcl jest dość standardowo w magazynie.
Co o tym sądzimy?
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Dioctan etylenodiaminy jest jednym z najlepiej potwierdzonych katalizatorów kondensacji 2,5-DMBA z MeNO2,
dając wydajność nitrostyrenu powyżej 90%, nawet jeśli przygotowuje się go in situ z diaminy i suchego kwasu octowego.
Twój wybór jest więc słuszny.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Yiiiiiiiiiis... to jest to, co lubimy słyszeć (mwahahaha zaciera ręce, gdy szatański plan układa się w całość) JK
ALE daje mi to osobną opcję w stosunku do octanu amonu i GAA, w których, jak sądzę, zużywa się więcej MeNO2 - co jest drogie i irytujące.
Super - dzięki za odpowiedź! V przydatny....this jest jednym, który był na tylnym palniku, ponieważ zbierałem trochę 2,5-DMOBA - tylko niewielką ilość - 50 g, a nawet trochę LiAlH4, o którym wiem, że wszyscy próbują odejść w kierunku borohydrydu, ale musiałem spróbować przynajmniej kilka razy z LAH! Ten nowy dostawca jest przydatny lol
 
Top