Jak zmniejszyć / zatrzymać nudności i wymioty po zenach (opioidach)

madmaximus

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 29, 2021
Messages
40
Reaction score
14
Points
8
Jest to bardzo irytujące, czy są inne rzeczy, takie jak słodka woda, które pomagają na nudności / wymioty?
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Nie stosuję specjalnie zenów, ale tabletki przeciw nudnościom, takie jak nauzene, pomagają mi w większości nudności związanych z lekami. google mówi, że dimenhydrynat (dramamina) i witamina B6 również mogą pomóc. upewnij się tylko, że przyjmowane leki przeciwwymiotne nie wchodzą w interakcje z zenami.

Jeśli chcesz wybrać coś naturalnego, sugeruję imbir. mają lizaki imbirowe na poranne mdłości, które prawdopodobnie by ci pomogły. słyszałem też dobre rzeczy o aromaterapii, szczególnie olejku z mięty pieprzowej. akupresura pomogła mi już wcześniej, ale tylko przy łagodnych nudnościach. pierwszy punkt nacisku na tej liście działa najlepiej :3
 

Jorg

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 14, 2024
Messages
16
Reaction score
12
Points
3
Dramamina sprawia, że opiaty są silniejsze, jak w przypadku prometazyny i kodeiny, a także można się od niej potknąć. Herbata imbirowa miała ograniczone zastosowanie z heroiną.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Dlatego dodałem ostrzeżenie o interakcjach. Już wcześniej potknąłem się o dramaminę, to dupa.
 

DieYoung

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
23
Reaction score
9
Points
3
Co oznacza słowo zenes?
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
skrót od "nitazeny"

silne syntetyczne opioidy
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Leki:
Ondansetron (Zofran).
Metoklopramid (Reglan),
Promethazine (Phenergan),
Połączenie tych leków z nitazenami może być ogólnie bezpieczne i skuteczne w leczeniu nudności i wymiotów wywołanych opioidami. Należy jednak zapoznać się z instrukcjami i wziąć pod uwagę indywidualne cechy.

Punkt P6, znany również jako Neiguan, to punkt akupresury na nadgarstku powszechnie stosowany w celu łagodzenia nudności i wymiotów. Oto jak go zlokalizować: Wyciągnij rękę z dłonią skierowaną do góry. Odmierz około trzech szerokości palca (około 2-3 cali) od podstawy nadgarstka. Pomiar powinien rozpocząć się od fałdy, w której zgina się nadgarstek. Punkt P6 znajduje się pomiędzy dwoma widocznymi ścięgnami po wewnętrznej stronie przedramienia. Ścięgna te stają się bardziej widoczne po lekkim zgięciu nadgarstka lub delikatnym zaciśnięciu pięści.

Herbata miętowa lub olejek miętowy mogą pomóc uspokoić żołądek.

Czasami zaczerpnięcie świeżego powietrza lub siedzenie w dobrze wentylowanym miejscu może zmniejszyć nudności.
Silne zapachy, takie jak perfumy lub zapachy kuchenne, mogą wywoływać nudności. Staraj się przebywać w neutralnie pachnącym otoczeniu.

Ostatnie, ale nie mniej ważne. Jeśli to możliwe, rozpoczęcie od niższych dawek lub zmniejszenie dawki może pomóc złagodzić skutki uboczne, w tym nudności.
 
Top