Szukałem tutaj, ale pomóż mi stosunek molowy reakcji p2np żelazo

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Użyłem wyszukiwarki tutaj, ale nie mogę jej znaleźć, co rozumiem to 1 mol p2np 3 mol żelaza
więc zamierzam zredukować 1 mol p2np 163gr, więc potrzebuję 165 gr żelaza i trochę katalizatora fecl.

ale potem znalazłem to:

Jeśli fenylo-2-nitropropen jest redukowany proszkiem żelaza w środowisku kwaśnym (takim jak kwas octowy lub wodny kwas solny), nitroalken jest redukowany do oksymu, który jest następnie hydrolizowany przez kwas do pożądanego fenylo-2-propanonu.
Fenyl-2-nitropropen (10 g, 61 mmol) rozpuszczono w 75 ml HOAc i powoli wkraplano do wrzącej zawiesiny proszku Fe (32 g, 0,57 mol) w 140 ml HOAc.

Więc powinienem dodać 500 gramów żelaza na 1 mol p2np?

Dopiero zamierzam zacząć, używam hcl 30 i rozpuszczam p2np w wystarczającej ilości lodowatej i dodaję 170gr żelaza z hcl 30%.

Nie miałem wysokiej wydajności, próbowałem dłuższego refluksu i zalecanego 1,5 godziny od tego człowieka.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
zaczęłam destylację z parą wodną, nie widziałam żadnego żółtego oleju.... więc zamieniłam kolbę wychwytującą i dodałam trochę toluenu do kolby. woda jest przezroczysta a toluen żółty. woda jest neutralna (ph) co to może być za gówno za mało żelaza w proszku?
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
druga kolba 5mm warstwa butelka 500ml i wszystkie smalll żółty olej karłowaty w wodzie i kilka na dnie, małe partie nigdy nie widziałem to idzie czas reakcji w górę, kiedy skale idzie w górę? to nie brzmi logicznie
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
druga kolba 5mm warstwa butelka 500ml i wszystkie smalll żółty olej karłowaty w wodzie i kilka na dnie, małe partie nigdy nie widziałem to idzie czas reakcji w górę, kiedy skale idzie w górę? to nie brzmi logicznie
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Wydaje mi się, że nie jestem logikiem, więc wszystko jest w porządku, wymiana kolby i prawie 50/50 w warstwie dziwnej jak ja pokoju
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
btw wydajność przed próżnią, destylowana z parą wodną i jeszcze nie umyłem kolby do wrzenia.
więc miałem 120 ml czerwonawego p2p.
Teraz zakończyłem destylację formamidu i czerwonawego p2p, mam tylko zdjęcie, zgaduję, że ma około 100 ml.
 

Attachments

  • Z6pzIqQ0EA.jpg
    Z6pzIqQ0EA.jpg
    2.5 MB · Views: 202

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Nie jestem aż tak dobry w plonach, ale ten olej jest jak woda z bardzo słabym zapachem, uwielbiam go. teraz mam nadzieję, że zanim ta partia zostanie użyta (przeze mnie), zamówię Nabh4, to jedyny sposób, aby przejść żelazny bałagan to gówno, rtęć jest fajną reakcją, ale toksyczność jest pieprzona. następnym razem poszukam proszku B.
 

Attachments

  • anhOVcdsoJ.jpg
    anhOVcdsoJ.jpg
    2.3 MB · Views: 188

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
W jakiej formie był proszek żelaza, np. cienko pokruszony?
 

Kai

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 7, 2021
Messages
25
Reaction score
22
Points
3
używać młyna kulowego do sproszkowania żelaza przez 3-4 dni, co może mieć wpływ na
 
Top