Nie wiesz, jakie chemikalia mogą być ryzykowne do zamówienia?

Leland

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 24, 2024
Messages
8
Reaction score
1
Points
1
Na wstępie przepraszam, jeśli jest to niewłaściwa sekcja forum, proszę o przeniesienie wątku, jeśli nie jest to miejsce, w którym powinienem był opublikować.

Witam, skąd mam wiedzieć, co można bezpiecznie zamówić, a co może wzbudzić wątpliwości?
Szukam informacji na temat kupowania chemikaliów w UE od innych europejskich firm, ale może z Chin, przypuszczam, że trudno byłoby to powiedzieć bez oczerniania mojego kraju, ale czy istnieją jakieś ogólne wytyczne UE, na które mogę spojrzeć, które najprawdopodobniej będą miały zastosowanie do mnie, oprócz być może niektórych lokalnych przepisów dodanych do przepisów UE. Czy muszę pracować dla firmy chemicznej, aby znać te wytyczne, czy są one publicznie dostępne?
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
518
Reaction score
239
Points
43
Myślę, że to świetne pytanie
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
53
Reaction score
31
Points
18
Tutaj jest napisane całe prawodawstwo. każdy kraj ma własne zasady, więc nie wiem, z którego kraju pochodzisz.

Jest to dość obszerny artykuł, ale w każdym razie istnieje wiele chemikaliów, które są niebezpieczne w każdym kraju UE:
Po pierwsze: efedryna, pseudoefedryna (tak, ponieważ jest głównym prekursorem metamfetaminy).
Również: IPA, P2NP, chlor i wiele innych chemikaliów nieorganicznych.
Metyloamina również powinna być ryzykowna, ale ostatnio widziałem, że sprzedaje się w czystej sieci jak nic. (Allegro: biogo)

Eksperci tacy jak g.patton powinni wkrótce odpowiedzieć, obserwują wątki takie jak ten, powinni powiedzieć więcej.
 

Blammo

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 25, 2024
Messages
6
Reaction score
1
Points
1
To tylko myśl, nie do końca reguła czy prawo.

Spójrz na pożądaną substancję chemiczną, powiedzmy amfetaminę, i znajdź jej bezpośredni prekursor, powiedzmy P2P. Szukasz substancji chemicznej lub substancji chemicznych, które mogłyby wytworzyć P2P, nazwijmy to benzaldehydem, w reakcji, którą możesz przeprowadzić.

Być może trzeba będzie sięgnąć dalej wstecz i zbadać, co można wykorzystać do produkcji benzaldehydu, oraz reakcje, które można przeprowadzić w pożądanej skali.

Może to dotyczyć praktycznie wszystkiego.

W przypadku takich rzeczy jak rozpuszczalniki, poszukaj powodu, dla którego byłyby one używane i dowiedz się o tym. Powiedzmy, że zamawiasz formaldehyd, zrozum, dlaczego jest używany. Dowiedz się więcej o tej rzeczy, aby znać właściwe słowa, które możesz powiedzieć, jeśli zostaniesz zapytany, dlaczego ją zamówiłeś.

Tworzenie firm może czasami ułatwić życie. Firmy nie mają nic przeciwko wysyłaniu rzeczy do firm w porównaniu do osób fizycznych. Osoba zamawiająca dużo formaldehydu jest dziwna, ale firma taksydermiczna zamawiająca formaldehyd może nawet nie wzbudzić ciekawości.

Kilka przemyśleń
 

Leland

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 24, 2024
Messages
8
Reaction score
1
Points
1
@Blammo Świetna wskazówka Sprawdzę uzasadnione powody, dla których kupuję wszystko, aby mieć rozsądną wymówkę, gdyby ktoś zapytał.
@amphmnamii Świetna lista. Przeszukam wszystko i sprawdzę lokalne przepisy, zanim cokolwiek zamówię.
 

Leland

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 24, 2024
Messages
8
Reaction score
1
Points
1
@miner21 Dzięki za miłe słowa, mam nadzieję się uczyć i chcę pytać i sprawdzać rzeczy przed podjęciem działań. Może to pomoże też innym.
 
Top