konfiguracja laboratorium do syntezy 4-mmc dla początkujących

abis777

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 12, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Witam, przez około dwa tygodnie starałem się nauczyć i zrozumieć syntezę 4-mmc. Teraz chcę skonfigurować laboratorium i przygotować się do mojej pierwszej syntezy w małej skali. Moja lista sprzętu to: bezpieczne naczynia laboratoryjne, lejki ociekowe, mieszadło magnetyczne, kolba okrągłodenna (2L w moim przypadku w niskiej skali), skraplacz, lejek Buchnera, zlewki, paski ph, pompa próżniowa i komora, lejek rozdzielający i szkło pyrex. Czy coś pominąłem? A może masz jakieś świetne wskazówki na początek. Z góry dzięki.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,496
Solutions
4
Reaction score
1,028
Points
113
Deals
1
Jesteś trzecią osobą w tym tygodniu, która o to pyta. Są ludzie, którzy robią to w butelkach po napojach w lesie. Czego tak naprawdę potrzeba? Tak naprawdę nic. Weźmy pod uwagę, że lejek seperacyjny wygląda jak sprzęt chemiczny, ale galonowa torba z zamkiem błyskawicznym, którą przypinasz do rogu i wyrzucasz, wygląda jak niejednoznaczne śmieci. Dwulitrowa kolba z okrągłym dnem wygląda jak szkło chemiczne, ale dwulitrowa butelka po napoju wygląda jak dwuznaczny śmieć....
 

abis777

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 12, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Całkiem interesująca perspektywa. Miłego dnia
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
193
Reaction score
83
Points
28
Deals
9
Jeśli masz już sprzęt, sugeruję
Zlewki o pojemności 50, 100, 200, 400, 800 ml
i szerokie zlewki 1000, 2000 ml

2x łyżka-szpatułka

termometr :)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,496
Solutions
4
Reaction score
1,028
Points
113
Deals
1
Zdecydowanie będziesz potrzebował lejka Buchnera, aby uzyskać drobną frytę. Przydadzą się też szklane pipety. Przydadzą się szklane pojemniki z zakręcanym zamknięciem. Kondensator alihn do refluksu. Porzuć plastikowe klipsy, szybko się łamią, kup rurki o grubych ściankach, ponieważ to, co jest w zestawie, łatwo zapada się pod próżnią, ale można go użyć do wody kondensacyjnej. Pompka akwariowa do pompowania wody (lub aspiratora) mieszadeł.
 
Top