Reakcja Leuckarta VS al/hg VS redukcja boro

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Droga al/hg jest dość prosta i dobrze ją znam. Redukcja boro wydaje się czystsza, ale co z reakcją Leuckarta na MDP2P przy użyciu nmf. Reakcja Leuckarta brzmi seksownie i wydaje się warta zachodu, ale dlaczego było mi trudniej ją znaleźć i dlaczego redukcje al/hg i boro stoją przede mną otworem, skoro jest Leuckart? Wiem, że wyniki będą niższe, ale ta metoda wydaje mi się bardziej odpowiednia dla mnie.
 
Last edited:

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
W jaki sposób jest to bardziej odpowiednie? Jeśli chodzi o zdrowie i koszty, to dlaczego nie wodorek litowo-glinowy?
Sam jestem ciekaw
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Leuckart jest raczej popularną drogą. Jeśli masz dostęp do MDP2P i NMF, możemy spróbować. Dostęp do odczynników - podstawa przy wyborze trasy. Jakie odczynniki można kupić, taką trasę wybrać.
 
Last edited by a moderator:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Gdybyś miał dostęp do dowolnego odczynnika. Powiedzmy, że reagujesz z 1-5 kg ketonu na raz. Trasa Leuckarta brzmi po prostu wygodniej, prawda? dla syntezy 5 kg....


"Ogrzewać do 190°C (w 140°C H2O + kwas mrówkowy) przez około 6 godzin, aż
zapach amoniaku-gazu jest obecny w kolbie zbierającej. Bez próżni! Pozostawić do ostygnięcia i
przemyć 350 l wody, aby pozbyć się nadmiaru NMF. Odlać 160 l oleju i odessać
pozostałą wodę 2 x 30 l DCM. Gotować DCM w temperaturze 60°C i pod ciśnieniem 200 mm Hg.
Dodaj 20 l dodatkowego oleju do 160 l = 180 l".

Jestem ciekaw, jakiego rodzaju naczynia reakcyjne byłyby używane do tej reakcji, biorąc pod uwagę podgrzewanie do 190 ° C przez 6 godzin, czy można to zrobić w stali nierdzewnej? Myślałem o plastikowych beczkach 30gal lub 55gal, tylko nie jestem pewien, czy będą zadowolone z 6 godzin w 190c.
 
Last edited:
Top