Alternatywa dla chlorku rtęci

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Chlorek rtęci (CAS 7487-94-7) jest zakazany w Chinach, a zatem dość trudny do pozyskania.

Czy azotan rtęci jest możliwą alternatywą dla P2P -> Met poprzez metodę Al/Hg?

Jeśli dobrze rozumiem, azotan rtęci może być używany z większą ilością wody i można go również podgrzać, aby uzyskać większe stężenie.

Wydaje się, że istnieją 2 azotany rtęci, CAS 10045-94-0 i CAS 7783-34-8, i doniesienia, że ten drugi jest niewłaściwym rodzajem, dlaczego nie miałby działać?
 

Mr Gargamel

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2023
Messages
7
Reaction score
5
Points
3
OFC można użyć azotanu rtęci...
Po prostu kupiłem rtęć elementarną i rozpuściłem ją w kwasie azotowym (6ml/1g), a następnie zrobiłem amalgamat w wodzie.
25 g aluminium + następnie wrzucam do środka 2 ml roztworu azotanu rtęci, a następnie potrząsam nim od czasu do czasu przez 5-10 minut lub do momentu, aż zacznie ładnie bulgotać i zacznie się ślimaczyć.
Następnie spuszczam przyzwoitą wodę i dwukrotnie przemywam amalgamat wodą z kranu, aby pozbyć się pozostałej wolnej soli rtęci (użyj metalowego sita, aby zapobiec opadaniu aluminium z wodą).
Dla mnie działa to bardzo dobrze.
Upewnij się, że zmieliłeś folię aluminiową, zanim naprawdę pomoże to w szybkim działaniu amalgamatu.

Uważaj na toksyczny aerozol podczas robienia amalgamatu, spróbuj użyć małego zakraplacza z wacikiem na końcu, aby wchłonąć toksyczny aerozol.

Upewnij się, że amalgamat działa prawidłowo (zobacz ładne bąbelki pieniące się nad wodą), nie spiesz się i nie pozwól mu szaleć.
powodzenia.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Chlorek galu i jod
 

Mr Gargamel

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2023
Messages
7
Reaction score
5
Points
3
czy gal działa równie dobrze jak rtęć w redukcji p2p?
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Zależy, ale bez jodu to gówno da.

Nie jest też tak egzotermiczny i nie niszczy całej folii w x czasie jak hg. Muszę jednak wspomnieć, że zrobiłem to za pomocą ultradźwięków
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
122
Reaction score
32
Points
28
Chlorek rtęci można kupić w Chinach, ale jest on bardzo drogi. Kosztuje 980 juanów za 100 gramów.
 
Top