przestępczość muzułmańska + islamofobia

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
Zamieszczam edytowaną wersję mojej odpowiedzi na debatę na czacie:

nie jestem nawet muzułmaninem, ale moja mama pochodzi z kraju muzułmańskiego (jest jednak katoliczką) i czasami tam jeżdżę (kraj, o którym mowa, to Malezja). są wyluzowani jak cholera. dlaczego mieliby być wyluzowani w jednym kraju, a strzelać do ludzi w innym? to nie ma sensu. myślę, że po prostu generalizujecie. Ponadto, jeśli nagle zachowują się nieobliczalnie, oznacza to, że wywierana jest na nich presja, na przykład napięcia rasowe. ludzie tacy jak wy są powodem, dla którego tak się dzieje. nie zamierzam nawet zaprzeczać statystykom przestępczości, ale... przynajmniej spójrz na przyczynę. to smutne, że tak się dzieje, ale nie jest to CAŁKOWICIE ich wina. świat jest złożonym miejscem, a przyczyna i skutek są prawdziwe.

"Nasze białe dzieci nigdy wcześniej nie strzelały" jestem Amerykaninem, jak to się dzieje, że większość naszych szkolnych strzelców jest biała? rdzenni Amerykanie mogliby argumentować dokładnie to samo, co ty. to nie czyni białych z natury złymi, oznacza to, że na niektórych białych jednostkach ciąży duża presja i uwalniają ją w brutalny sposób. Musimy ich resocjalizować, a nie ostracyzować. Jesteście szaleni, jeśli myślicie, że nazywanie muzułmanów (lub jakiejkolwiek innej mniejszości) "najeźdźcami" cokolwiek naprawi. ta mentalność "my kontra oni" jest absolutnie najgorszym sposobem podejścia do rzeczy!

rasiści uwielbiają mówić "b-b-ale oni są wyżsi!!! to znaczy, że są ŹLI!11Nie! To znaczy, że są ZNIEWOLENI! Kiedy ludzie są w złej sytuacji ekonomicznej, mają tendencję do uciekania się do przemocy. Niezależnie od rasy, statystyki przestępczości są wyższe w zubożałych obszarach! Zauważ, że biedniejsze obszary są zawsze tymi "złymi"? napraw gospodarkę, a naprawisz wskaźnik przestępczości. po prostu spróbuj pomóc tym "najeźdźcom" i zauważ różnicę! pozbądź się tej głupiej mentalności "wroga"; to tylko pogarsza i tak już niestabilną sytuację. kiedykolwiek słyszałeś o terminie "kwestia społeczno-ekonomiczna"?

bez względu na to, jaka grupa popełnia przestępstwo, powinniśmy współpracować, aby je rozwiązać, ponieważ mogę zapewnić, że przeciętny muzułmanin nie popiera aktów terrorystycznych i przestępstw popełnianych przez ich grupę. jeśli już, to muszą się wstydzić i złościć, ponieważ ludzie tacy jak wy uogólniają ich jako przestępców i głupków. To tylko nieliczni, którzy robią takie rzeczy. to wszystkie grupy rasowe/religijne a kwestia przestępczości. naprawdę niepokojące jest to, jak ludzie myślą, że dyskryminacja grupy pomoże ich sprawie. z podziałem przychodzi chaos, zawsze. z jednością przychodzi pokój. nie jest to trudna koncepcja do zrozumienia. pracujcie razem, aby go rozwiązać, a uzyskacie wyniki.

Rozumiem, że jest to kontrowersyjna kwestia i jeśli ktoś uważa, że się mylę, może mnie poprawić.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
czy większość ludzi nie postrzega nas jako brudnych kryminalistów? w pewnym sensie też jesteśmy mniejszościami. czy nie powinniśmy mieć empatii dla ludzi w podobnej sytuacji? czy nie powinniśmy współpracować? dysonans poznawczy niektórych z was jest cholernie zadziwiający. nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy nie pasują do archetypu "idealnego obywatela", którzy dyskryminują innych.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
Chciałbym, żebyśmy mogli cofać się i edytować posty po 10 minutach, ponieważ myślę o gównie godzinami 😿😿 ale jeszcze jeden post i przestanę jojczyć. nie chcę zasrać własnego wątku. jeśli mod może skopiować wkleić moje ostatnie posty do oryginalnego, pokocham cię na zawsze (zostaw wszystko tak, jak jest).

Poważnie, nie rozumiem, jak użytkownicy narkotyków mogą być ksenofobami. Dostajemy narkotyki i prekursory z całego świata. Twój następny haj mógł być wyprodukowany lub obsługiwany przez kogoś z grupy, której nie lubisz. Czy to nie jest rodzaj hipokryzji? Znam ludzi, którzy są jak "och, kupuję tylko AMERYKAŃSKIE towary", ale to nie jest tak naprawdę wykonalne w świecie narkotyków, ponieważ jest nieuregulowane. Ludzie mogliby kłamać na temat tego, gdzie są produkowane / skąd pochodzą prekursory. Ponadto niektóre chemikalia są znacznie łatwiejsze do zdobycia w niektórych krajach niż w innych. nawet gdybyśmy żyli w idealnym świecie, w którym nikt nie kłamie, jestem pewien, że bardzo trudno byłoby zdobyć coś wyprodukowanego CAŁKOWICIE w jednym kraju, takim jak Ameryka. nawet gdyby było to możliwe, cena byłaby szalona.

Pomyśl o tym, jak bardzo jesteśmy połączeni jako użytkownicy narkotyków. ta strona jest niesamowitym przykładem. mogę spotkać kogoś z drugiego końca świata i możemy mieć te same zainteresowania i narkotyki do wyboru. jedyną rzeczą, która nas dzieli, jest geografia. jesteśmy zglobalizowaną społecznością. jesteśmy jednym ciałem. to tak, jakby ręka nienawidziła stopy. wszyscy jesteśmy tu przydatni, więc co sprawia, że jedna osoba jest lepsza od drugiej? pomyśl o naszej światowej społeczności, zanim spróbujesz kogoś nienawidzić fr.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Istnieją radykałowie wszelkiego rodzaju. Na Bliskim Wschodzie są ekstremistyczni chrześcijanie. Są ekstremistyczni Żydzi, są nawet ekstremistyczni buddyści. Cały separatyzm, jaki widzimy na świecie, jest celowo produkowany przez media. Ma to na celu utrzymanie wzajemnej podejrzliwości i odwrócenie uwagi od rządu. Tylko wtedy, gdy wyłączysz wiadomości, możesz uwolnić się od szerzonej przez nie nienawiści. Przestałem oglądać wiadomości i jestem 1000 razy mniej uprzedzony i nienawistny. Rzecz w tym, że kłamią. Bardzo dużo. Kiedy w końcu są zmuszeni przyznać, że kłamali. Szkody zostały wyrządzone. Przebojowy nagłówek ma 1000 razy większy wpływ niż wycofanie 1 akapitu na tylnej stronie.
9/11 jest tego najlepszym przykładem. Sprawił, że miliony ludzi nienawidzą muzułmanów i mieszkańców Bliskiego Wschodu. Niezależnie od tego, jaką odmianę fikcji wyznajesz, wydarzenia, które zostały przedstawione w mediach, nie są wydarzeniami, które miały miejsce. Gdyby George W. Bush wystąpił przed kamerą i powiedział wprost, że wykorzystał swoje zasoby w CIA jako były szef tej agencji, aby zaaranżować całą sprawę w celu uzyskania poparcia dla podporządkowania sobie krajów Bliskiego Wschodu, które opierały się naszym żądaniom, nie miałoby to teraz znaczenia. Nie byłoby czasu antenowego, nie byłoby zamieszek. Dosłownie nic by się nie wydarzyło.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
Ja też nie oglądam wiadomości. to trucizna. nawet stosunkowo "bezstronne" źródła mają ukryte programy, zamierzone lub nie. tak długo, jak coś jest pisane ludzkimi rękami, ich prawdziwe myśli prześwitują. może to zabrzmi schizo, ale nie pozwalam, aby mój umysł był programowany przez innych ludzi.

Niektórzy uważają, że to sprawia, że nie mam pojęcia o wydarzeniach na świecie. to absolutna nieprawda. wiem wszystko, co muszę wiedzieć, czyli wszystko, co najważniejsze, ponieważ jeśli coś jest naprawdę ważne, nie potrzebuję wiadomości, aby się o tym dowiedzieć. ktoś mi o tym powie, a ja przeprowadzę własne badania, aby upewnić się, że nie wchłaniam tylko ich opinii. Nie muszę wiedzieć o polityce, ponieważ system i tak jest sfałszowany. Byłem po obu stronach politycznego spektrum i po tym, jak w końcu się odsunąłem, zdałem sobie sprawę, że każda strona jest głupia jak cholera. mają narrację, którą chcą udowodnić. jedynym sposobem na obiektywne spojrzenie na świat jest widzenie rzeczy i myślenie o nich na bieżąco.

Wiadomości są tylko dla ludzi, którzy chcą, aby ich uprzedzenia się potwierdziły... i są tworzone przez ludzi, którzy nie chcą niczego więcej niż siać podział i chaos. wiadomości są tworzone przez bogatych podżegaczy dla idiotów.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
W Breaking Bad chodzi o szczęśliwą chemię i bardzo zaawansowane procedury, których należy przestrzegać, aby uzyskać dobry produkt końcowy. W BBgate nie chodzi o magię stosowaną za pomocą klątw i modlitw. Religia jest jak alchemia. Jest to przykre historyczne obciążenie, któremu należy się przeciwstawić. Chrześcijaństwo jest najmniejszym obciążeniem. Jaka inna religia rodzi terrorystycznych masowych morderców, gwałcicieli, antyspołecznych degeneratów? Słyszałeś o tych chrześcijańskich lub buddyjskich gangach pustoszących kraje muzułmańskie? O problemach z imigrantami=pracującymi Tajami, Chińczykami, Koreańczykami, Japończykami? Znasz chrześcijańskie lub buddyjskie kraje, które traktują kobiety z mniejszą wolnością i szacunkiem? Które karzą i zabijają gejów? Znasz te muzułmańskie kraje europejskie, które pozwoliły im niewiernym osiedlić się i zintegrować, a teraz są spustoszone przez chciwych imigrantów. Islam nigdy nie był prawdziwą częścią ruchu hipisowskiego. RELIGIA JEST FAŁSZYWA. Wartość kraju można łatwo zmierzyć na podstawie jego średniego IQ i produkcji. Ojciec Singapuru powinien być słuchany w kwestii imigracji i integracji, ponieważ bardzo żałuje przyjęcia jednej konkretnej grupy religijnej, która jest teraz jak stwardniały guz w kraju. Muzułmanie mogą być w większości dobrze wychowani i tak dalej, ale liczby nie kłamią: im więcej muzułmanów, tym bardziej "muzułmański" kraj. Pomyśl życzenie o swoich etnicznych faworytach w swoim wymarzonym społeczeństwie...
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Wydaje się, że każda grupa ma radykałów, którzy posuwają się za daleko, myślą, że znają drogę i zrobią wszystko, co konieczne, aby przeforsować swoją sprawę. Radykałowie są problemem, a nie ich religia czy pochodzenie etniczne.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Zgoda, jeśli sama grupa pracuje dla akceptowalnych ideałów i z dobrymi wynikami. Grupy religijne w ogóle nie spełniają tych wymagań i jestem im przeciwny. Tak jak nie lubię głupich i okrutnych kultur ćpunów.
 

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 14, 2023
Messages
48
Solutions
1
Reaction score
40
Points
18
Deals
3
Byłam muzułmanką przez 8 lat. Wyszłam za mąż za Indonezyjczyka. Byłam na hadżdż i umroh. Nauczyłem się czytać po arabsku i potrafię czytać Koran na głos. Nie praktykuję już od czasu rozwodu i nie byłem w stanie naprawdę stać się prawdziwym wierzącym i dlatego się rozwiodłem. jednak przez ponad 8 lat naprawdę się starałem. muzułmanie w Indonezji są w większości bardzo wyrozumiali. istnieją inne religie, a rząd chroni wszystkich obywateli. Kiedy byłem w Arabii Saudyjskiej, widziałem, że istnieje duża różnica.
 

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 14, 2023
Messages
48
Solutions
1
Reaction score
40
Points
18
Deals
3
Moja logika jest prawdopodobnie niezrównoważona....
Religia nie ma dla mnie znaczenia. Dla niej było to życie lub śmierć. nie mogłaby za mnie wyjść, gdybym nie był muzułmaninem. dlatego spełnienie jej wymagań tak naprawdę nie kosztuje nic poza częścią mojego czasu, wykonywaniem rutynowych czynności. zbadałem też kilka religii, aby sprawdzić, czy mógłbym się zarazić, ponieważ ogólnie wydają się szczęśliwsze. było kilka błędów w moim myśleniu, ale była najlepszym partnerem biznesowym, jakiego kiedykolwiek miałem. dobrze nam się razem pracowało. Nie przewidziałem, że się nie zakocham. Nie przewidziałem, że religia będzie nadal stopniowo oczekiwać ode mnie więcej. i nie zdawałem sobie sprawy, jak bardzo ją to zrani, kiedy wyjdę z faktem, że nie zbliżam się do Allaha, ale dalsze praktykowanie staje się nie do zniesienia.
 

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 14, 2023
Messages
48
Solutions
1
Reaction score
40
Points
18
Deals
3
Cała przygoda była tego warta. Wyszedłem ze świetnym początkiem kolejnego rozdziału, ponieważ udało nam się posunąć naprzód. Zobaczyłem rzeczy, które mogą zobaczyć tylko muzułmanie. Jak Hadżdż w 2019 roku. To było doświadczenie. Prawie umarłem.
Byłem czysty przez 90 procent naszego małżeństwa. Spotkałem ją świeżo po wyjściu z więzienia po 7 latach w 10. Islam był naprawdę dobry we wpajaniu dyscypliny. Coś, czego potrzebowałem.
Ogólnie oceniam go na 9 na 10.
Chodzi mi o to, że jeśli nie jesteśmy w tym życiu, aby naprawdę żyć, to po co tu jesteśmy?
 
Top