potrzebuję pomocy

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Nie mogłem znaleźć toluenu w mojej okolicy, więc spróbowałem następujących kroków, ale wyniki były zupełnie inne. Czy ktoś może pomóc mi przejść przez ten proces?".

Za pierwszym razem moczyłem efedrę w etanolu przez 12 godzin, a następnie przefiltrowałem ją przez bibułę filtracyjną i dodałem wodorotlenek sodu. W tym momencie roztwór zmienił kolor na ciemnozielono-brązowy. Po połączeniu roztworu, dodałem jod i czerwony fosfor i poddałem go refluksowi przez dziesięć godzin. Roztwór zmienił kolor na przypominający wino. Po schłodzeniu dodałem wodorotlenek sodu, ale kolor pozostał winno-czerwony. Po odfiltrowaniu czerwonego fosforu za pomocą bibuły filtracyjnej, dodałem chlorek wapnia i kwas szczawiowy, aby wytworzyć gazowy kwas solny, ale nie zaszła żadna reakcja. Następnie dodałem bezpośrednio kwas szczawiowy. Ostatecznie roztwór zawierał osad. Po pozostawieniu go na noc w lodówce na bibule filtracyjnej pojawiły się czerwonawe substancje przypominające błoto, które miały silny zapach. Nie jestem pewien, czy to metamfetamina.

Za drugim razem podgrzewałem efedrę w wodzie przez 2 godziny, a następnie przefiltrowałem ją przez bibułę filtracyjną i dodałem wodorotlenek sodu. Następnie dodałem etanol, a potem roztwór kwasu szczawiowego. Roztwór zmienił kolor na żółto-pomarańczowy z osadami. Później dodałem czerwonego fosforu i jodu i gotowałem przez 8 godzin. Roztwór ponownie zmienił kolor na winny. Po schłodzeniu dodałem mieszaninę wodorotlenku sodu i tiosiarczanu sodu. W tym momencie roztwór stał się różowy.

Proszę o pomoc, jakie są problemy ze wspomnianym procesem i jak powinienem postępować bez użycia toluenu?
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Kup inny niepolarny rozpuszczalnik. Ksyleny, niektóre paliwa kempingowe, limonen, paliwo rozruchowe, benzyna... Rozejrzyj się, musi być coś, co działa
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Czy benzyna może zastąpić toluen?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Tak, można go najpierw oczyścić, przemywając roztworem NaOH, a następnie kwasem siarkowym.
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Co oznacza słowo "conc"? Czy używa się go do mycia wodorotlenkiem sodu czy kwasem siarkowym? Kwas siarkowy jest również regulowany w moim kraju.
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Kluczem do sukcesu jest więc rozdzielenie składników za pomocą niepolarnych rozpuszczalników i wody, zamiast mieszania ich wszystkich razem, tak jak ja to zrobiłem, prawda?
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Czy używasz rzeczywistego materiału roślinnego? Prawdopodobnie będziesz musiał wyekstrahować go lepiej niż tylko etanolem. W roślinie są inne rzeczy, które mogą zrujnować rxn. Również sam jod i czerwony p nie działają. Do utworzenia HI potrzebny jest kwas.
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Tak, użyłem efedryny jako materiału wyjściowego, a jako kwasu użyłem kwasu szczawiowego. Nie jestem pewien, czy będzie skuteczny. Napotykam wiele trudności w uzyskaniu wielu materiałów w moim kraju, takich jak kwas solny, kwas siarkowy, toluen i chloroform, ponieważ wszystkie są regulowane.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Rozpoczęcie pracy z materiałem roślinnym jest prawdziwym wyzwaniem i nie mogę polecić nic lepszego niż ksylen zamiast toluenu.
 
Top