Ozonoliza

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Cześć,
Chcę trochę pobawić się utlenianiem piperyny, potrzebuję wskazówek dotyczących orientacji i niebezpieczeństw.
Widzę artykuły, które twierdzą, że 1 g piperyny w acetonie z 5% H2O poprzez ozonolizę wytwarza 500 mg piperonu przy komercyjnym generatorze ozonu 100 mg / h, zajmuje 8 godzin. A następnie ekstrahować eterem dietylowym, ale eter dietylowy nie jest rozpuszczalny w acetonie? czy muszę po zakończeniu reakcji napełnić wodą i ekstrahować? a może Piperonal można zdekantować?

-Czy ta reakcja jest konieczna w ekstremalnie zimnej kąpieli?
-Mam generator ozonu 10 g / h z wlotem O2, z większym ozonem, takim jak ten, czy można oczyścić znacznie szybciej? 1g piperyny może się rozpuścić w 6 minut?
-Czy konieczne jest wyrzucenie roztworu bąbelkowego, czy tylko przepuszczenie gazu na wierzch roztworu i mieszanie?
- Czy piperonal może ulec degradacji, jeśli czas jest zbyt duży?

Dzięki
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
W pełni ujawniam, że nie robiłem tego, więc może ekspert to potwierdzi, ale dorzucę swoje 2 forinty
O ile wiem, utlenianie jest wrażliwe na czas i temperaturę, z tego powodu zgaduję, że potrzebna jest kąpiel lodowa.
Więcej ozonu niekoniecznie oznacza więcej produktu lub szybciej, może to po prostu oznaczać nadmierne utlenianie produktu do bardziej utlenionego stanu.
Sądzę, że trzeba będzie go bąbelkować.
Jeśli mdp2p jest jakąkolwiek wskazówką, to tak, pozostawienie go na powietrzu i świetle spowoduje jego degradację.
Wprowadzasz wiele modyfikacji do istniejącej procedury, jeśli celem jest jakiś produkt mf, to postępuj tak blisko, jak to możliwe, jeśli celem jest pieprzyć się i dowiedzieć się, to rób cokolwiek, ale zrób raport, proszę!
Spróbuj zrobić to dobrze z przedstawionymi warunkami lub jak najbliżej, wtedy wprowadziłbym modyfikacje, to ma największy sens.
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Dzięki stary, widzę film, który promuje ozonolizę w innej cząsteczce na youtube, a chemik używa ekstremalnie zimnej kąpieli i twierdzi, że może być przenoszony -10 lub -70 stopni Celsjusza, i nie bąbelkuje, przepuszcza tylko jedną szyjkę gazu z kolby z trzema szyjkami, więc ozon przepływa tylko w górnej części mieszanego roztworu. Ale tak, może bańka jest szybsza i wydajniejsza. Chciałbym uzyskać poradę, ponieważ wiem, że może to być eksplozja z ozonem i rozpuszczalnikiem oraz temperaturą.

link do filmu
 
Top