Piperonal do MDP2NP (metanol bez katalizatora)

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Pozdrawiam,

To mój pierwszy post, znalazłem tę nowatorską metodę i do tej pory nie widziałem jej zbyt często udostępnianej. Wydaje się, że to znacznie łatwiejsza droga.

>>>>>>>Start<<<<<<<<<

"15 g piperonalu rozpuszczono w 40 ml metanolu, mieszając w kolbie Erlenmeyera o pojemności 250 ml. Gdy cały piperonal się rozpuścił, do roztworu dodano 7,1 g nitroetanu. Kolbę umieszczono w łaźni lodowo-solnej z mieszaniem magnetycznym, a gdy temperatura roztworu spadła do 0°C, dodano lodowaty roztwór 4 g NaOH w 20 ml H2O w takim tempie, aby temperatura nigdy nie wzrosła powyżej 10°C. Podczas tego dodawania na dnie kolby utworzył się biały osad, który został rozbity szklanym prętem.

Mieszanie kontynuowano przez kolejną godzinę, podczas gdy temperatura roztworu nigdy nie wzrosła powyżej 5°C, a pod koniec tego czasu do roztworu dodano 100 ml lodowatej H2O, co spowodowało jeszcze większe wytrącenie się białego ciała stałego.

Całą zawiesinę wlano do 100 ml lodowatego 2M roztworu HCl w kolbie Erlenmeyera o pojemności 500 ml, którą delikatnie zawirowano i nastąpiło lekkie bulgotanie i musowanie, a kolor roztworu zmienił się z białego na niebieski, zielony i żółty w mniej niż minutę. Całkiem spektakularne! Gdy musowanie ustąpiło, roztwór ponownie umieszczono w łaźni lodowej z mieszaniem magnetycznym.

Gdy temperatura spadła do około 5°C, roztwór był klarowny z żółtymi granulkami surowego produktu na dnie. Granulki przefiltrowano przez odsysanie i rekrystalizowano z IPA. Po wysuszeniu na powietrzu, kanarkowożółte kryształy dały 65-70% wydajności teoretycznej."

≥>>>>>>>>end<<<<<<<<<<


Moje pytanie do źródła tutaj-
Czy jeśli zastąpię masę cząsteczkową piperonalu benzaldehydem, otrzymam P2NP?

Metanol jest bardzo łatwy do pozyskania i nie wymaga katalizatora. Wydaje się, że w warunkach silnie zasadowych nie ma potrzeby dodawania katalizatora podczas stosowania piperonalu + nitroetanu w metanolu. Po zakwaszeniu kryształy RM wydają się rozpadać bez większego wysiłku. Istnieje kilka zalet, jeśli ta droga działa dla innych aldehydów.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Wypróbowałem to dzisiaj z benzaldehydem jako możliwą drogą do P2NP.

≥>>>>start<<<<<≤

22 ml schłodzonego Bza rozpuszczono w 80 ml metanolu w łaźni lodowej. Dodano 15 ml nitroetanu i rozpoczęto mieszanie. Powoli dodano 8 g NaOH w 40 ml, aby kontrolować temperaturę poniżej 5 stopni. Roztwór zabarwił się na intensywny żółty kolor.

Nie ma jeszcze śladu białego osadu. Zobaczymy, co się stanie. Będę kontynuował mieszanie przez 60 minut, a następnie wleję 200 ml H20. Następnie zakwasić i zobaczyć, co się stanie.

Po 60 minutach dodano 200 ml lodowato zimnego H20, co spowodowało powstanie białego osadu. Cały roztwór wlano do 200 ml lodowatego 2M roztworu HCL. Nastąpiło lekkie musowanie, a temperatura wzrosła do 16. Nic więcej się nie działo. Po schłodzeniu do temperatury poniżej 5 roztwór pozostał żółty i bez widocznych kryształów. Przefiltruję, zobaczę, co zostało, a następnie zostawię roztwór w zamrażarce.

Pozostało kilka białych plamek. Mieszanina Rx nigdy się nie oczyściła. Zachowała konsystencję soku pomarańczowego.

≥>>>>end<<<<≤

Jedynym wątpliwym reagentem był nitroetan, którego nie destylowałem. Wytwarza biały płomień, coś, co widziałem tylko w przypadku nitroetanu lub metanu.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Osobiście nie widziałem wcześniej tej "trasy", ale być może coś źle zrozumiałeś. Ta synteza w rzeczywistości wykorzystuje katalizator, bazę. Niektóre rzeczy, które nie są aminami pierwszorzędowymi, działają, jak soda lub aminy drugorzędowe, ale nie działają dobrze i potrzebujesz mnóstwa czasu, aby pozostawić je do reakcji.Reakcja między nitroetanem i benzaldehydem zachodzi nawet po zmieszaniu tych dwóch substancji, ale jest wysoce odwracalna i wymaga dużo czasu i ciepła. Po drugie, nie rozumiem sensu chłodzenia do 5 ° C? Ta reakcja wymaga ciepła, o ile wiem, niezależnie od użytego rozpuszczalnika, w końcu jest to ta sama reakcja, przynajmniej w tym przypadku, ale mogę się mylić.
Czy jest jakiś powód, aby nie używać po prostu pierwszorzędowej aminy + AcOH?
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Wypróbowałem to również z GABA jako katalizatorem
 
Top