Perspektywiczna droga syntezy w celu uzyskania [ LSD ] - Czy to wykonalne?

Acid Bath

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Omówmymożliwą ścieżkę syntezy L S D



Drodzy alchemicy projektowania, którzy praktykują pogoń za wiedzą,
HfV80QGz3W



Piszę dziś do Was z niemal gorączkowym entuzjazmem, aby podzielić się pomysłem, który od tygodni obsesyjnie fermentuje w mojej głowie. Wierzę, że udało mi się dostrzec możliwą syntezę pozwalającą uzyskać słynną cząsteczkę dietyloamidu kwasu lizergowego.


Zachęca mnie to do poddania tej teorii analizie bystrych i dociekliwych umysłów, takich jak wasz, bo któż inny jak nie wy mógłby porozmawiać na ten tak ekscytujący temat? Tylko szczera wymiana i spokojna dyskusja między podobnie myślącymi umysłami może wypolerować pomysły i przybliżyć je do prawdy. Mam nadzieję, że uda nam się nawiązać równorzędny dialog, w którym zwycięży szczera ciekawość i gotowość do zmiany perspektywy.


Wiem, że wielu z was poświęca bezsenne godziny na przemyślenia takie jak to, które chcę teraz wyjaśnić. Dlatego jestem przekonany, że będziecie w stanie uczciwie je ocenić i udoskonalić dzięki waszym cennym obserwacjom. Błagam o pomoc w udoskonaleniu tej intuicji, która mnie pochłonęła. Wierzę, że ta rozmowa pozwoli nam wszystkim lepiej zrozumieć złożone tematy, które pobudzają naszą intelektualną ciekawość i zaspokajają ducha erudycji.

Przesyłam Ci moje najserdeczniejsze pozdrowienia i z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie z Tobą rozmowy, która będzie równie ekscytująca, co konstruktywna. Badania wymagają wspólnej wytrwałości. Następnie zobaczymy mechanizm reakcji, który naprawdę opracowałeś za pomocą pióra i papieru

View attachment DgRb7meqh8.jpg

Tutaj opisujemy powstawanie estru octanowego kwasu lizergowego. Jak widzimy, mamy do czynienia z reakcją estryfikacji typu acetylacji, w której, co ciekawe, nie ma alkoholi. Nie wyciągnąłem tej propozycji z kieszeni, ten pomysł został zaprojektowany i głośno skomentowany przez doktora chemii organicznej. "Po wyjaśnieniu tej otchłani, dość znaku zapytania, kontynuujmy." Następnie zobaczymy portret mechanizmu reakcji substytucji nukleofilowej. Reakcja pomiędzy estrem octanowym kwasu lizergowego i dietyloaminą z wytworzeniem LSD View attachment

Zobacz załącznikyTOmtocFDl.jpg

W szczególności jest to dwucząsteczkowa substytucja nukleofilowa (SN2), która przebiega w następujących etapach:

1. dietyloamina działa jako nukleofil i oddaje parę elektronów, tworząc wiązanie kowalencyjne z atomem węgla sp3 grupy octanowej.

2. Powoduje to jednoczesne rozszczepienie wiązania C-O grupy octanowej.

3. Tlen grupy octanowej opuszcza wiązanie wraz z parą elektronów, tworząc jon octanowy.

4. W międzyczasie węgiel pozostaje przyłączony do nukleofila dietyloaminowego nowym wiązaniem C-N.

5. Mechanizm jest uzgodniony, tzn. zachodzi w jednym kroku i bez tworzenia pośrednich karbokationów.

Dlatego jest to w szczególności dwucząsteczkowa substytucja nukleofilowa (SN2), w której dietyloamina działa jako nukleofil podstawiający grupę opuszczającą octan na węglu sp3 estru, ostatecznie tworząc cząsteczkę LSD.

Czekam na Twoje komentarze. Robię to w dobrym nastroju i cieszę się, że będę miał więcej osób, z którymi będę mógł porozmawiać o fascynującej chemii organicznej.

Zadałem sobie również trud, aby wykonać syntezę dietyloaminy i inną, w której spekuluję na temat ekstrakcji kwasu lizergowego.
Czekamna następny post.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Nie chcę zabrzmieć niegrzecznie lub zniechęcająco, ale w drugim załączniku, a także w tekście jest jasne, że masz na myśli bezwodnik kwasu lizergowo-octowego, ale w żadnym wypadku ester. To jest tak inna cząsteczka pod względem reaktywności, że nigdy nie słyszałem, żeby ktoś mówił tak rozbudowaną naukę na poważnie (cóż, pamiętam, że popełniłem taki błąd podczas nauki do pracy licencjackiej). Lepiej to zredaguj dla swojego dobra, nie sądzę, żeby ktokolwiek mieszał te dwie rzeczy, aby brzmiały "poważnie" zaawansowane, z mechanistycznymi szczegółami bez wcześniejszych praktycznych testów (nie żeby to działało w mojej szczerej opinii). Nie jestem ekspertem, ale choć staram się nie być niestosowny, po prostu nie mogę pozwolić, by było tak, jak jest. Eksperci mogą pozostawić bardziej cierpki komentarz. Nawet jeśli mechanizm wydaje się prawidłowy, wątpię, czy faktycznie ma zastosowanie i nie mam pojęcia o bezwodnikowej lub tak zwanej "estrowej" metodzie syntezy.
 

Acid Bath

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Witaj HerrHaber, przeczytałem Twój komentarz i doceniam, że poświęciłeś czas na przejrzenie i przeanalizowanie tego wpisu. Badałem głębiej niektóre ścieżki syntezy i zdałem sobie sprawę, jak trudne może być wyodrębnienie kwasu lizergowego, czy to z nasion powoju, sporyszu, czy nawet uzyskanie LSA ze Stipa robusta, ponieważ jest to bardzo pracochłonny proces.

Po uzyskaniu kwasu lizergowego, dodanie dietyloaminy w celu uzyskania LSD wydaje się stosunkowo proste. Omówiłem moją propozycję z doktorami chemii, którzy zapewnili mnie, że to może zadziałać. Zaproponowałem syntezę LSD zaczynającą się od kwasu lizergowego, w której najpierw powstaje chlorek acylu przy użyciu PCl3, PCl5 lub SOCl2, a następnie dodaje się dietyloaminę w celu utworzenia LSD. Według osób, z którymi się konsultowałem, ta synteza wydaje się poprawna, ale ostrzegli mnie przed trudnościami w uzyskaniu prekursorów do tworzenia chlorku acylu, zwłaszcza chlorku tionylu, który wydaje się trudny do znalezienia w Ameryce Łacińskiej i jest również ryzykowny ze względu na swoją toksyczność.

W odpowiedzi zasugerowałem samodzielną syntezę, co wywołało śmiech i ostrzeżenia o niebezpieczeństwach z tym związanych. To skłoniło mnie do zaproponowania syntezy, którą podzieliłem się w tym poście, biorąc pod uwagę bardziej dostępne i opłacalne odczynniki. Kiedy pokazałem tę nową drogę, otrzymałem pozytywne opinie i powiedziano mi, że może to być znacznie bardziej interesująca i opłacalna opcja, jeśli będzie kontynuowana.

Pozostaje to jednak potencjalną drogą syntezy, uzależnioną od wyzwania, jakim jest uzyskanie czystego kwasu lizergowego, co jest prawdziwą przeszkodą w oparciu o moje badania.

Dziękuję za uwagę i z niecierpliwością czekam na kontynuację tej wciągającej dyskusji na forum!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Chlorek tionylu nie jest dla nas w UE dostępny od ręki z Polski... ale musisz znaleźć odpowiednią osobę, która go zamaskuje i z powodzeniem wyśle za granicę w dobrze zabezpieczonej ampułce, w rzeczywistości POCl3 jest tym, czego idealnie potrzebujesz, ale chlorki acylowe są składnikami metody oldschoolowej i wątpię, aby Twoim celem była archeologia eksperymentalna. Wystarczy poczytać o metodzie PyBOP, jakiś geniusz zastosował naukowe osiągnięcia SPPS do LSD i cała praca jest wykonywana przy mieszaniu przez 5 minut i pół godziny bez podgrzewania, wszystko można zrobić w jeden dzień z czymś, co mogę nazwać wysoką wydajnością... to też chcę zrobić, w końcu zostałem chemikiem z powodu mojego pierwszego tripu kwasowego. Dzięki!
 
Top