Metody produkcji metamfetaminy z pseudoefedryną?

RoBlanco

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2021
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Potrzebuję najprostszej możliwej metody wytwarzania małych i średnich ilości, najlepiej przy użyciu pseudoefedryny.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Czy jest to ta sama D-metamfetamina, która powstaje z pseudoefedryny? Pamiętam, że kiedyś się temu przyglądałem i doszedłem do takiego wniosku. Są one izomerami pod względem grupy -OH, która jest redukowana podczas przekształcania ich w metamfetaminę. Czy można więc użyć jednego z nich i uzyskać ten sam rezultat?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Myślę, że otrzymasz mieszaninę racemiczną.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Są one izomerami, ale mają dwa stereocentra, a jedno z nich jest zredukowane do H, więc nie działa już jako stereocentrum (istnieją tylko 2 izomery metamfetaminy, a nie 4 jak efedryna). W pewnym momencie miałem obsesję na punkcie znalezienia odpowiedzi na to pytanie, po prostu z ciekawości i zaskakująco nie ma zbyt wielu informacji w Internecie. Większość informacji to niewiarygodne raporty użytkowników itp.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Zdjęcia sprawiły, że zrozumiałem to, o czym mowa poniżej. I było to logiczne w tym sensie, że są to cząsteczki o bardziej wyraźnym działaniu na ośrodkowy układ nerwowy. Pozostałe dwa izomery efedryny nie są w ogóle skuteczne.
 

Attachments

  • c3an69buo8.jpg
    c3an69buo8.jpg
    75.5 KB · Views: 384
  • XdhPOq0Vlz.jpg
    XdhPOq0Vlz.jpg
    39.5 KB · Views: 361

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Cząsteczki mogą zmienić strukturę optyczną po reakcji redukcji, aby uzyskać bardziej stabilną energetycznie formę. Myślę, że z powyższego powodu otrzymasz racemiczny roztwór metylu, tak jak w przypadku innego sposobu syntezy. Ale to tylko moje założenie jako chemika organicznego.
 
Last edited by a moderator:

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Być może jedynym sposobem, aby się o tym przekonać, jest eksperyment, ale niestety nie jestem jeszcze wystarczająco dobrym chemikiem. Może ktoś próbował tutaj? Używasz polarymetru do sprawdzenia rotacji? Np. po opisie patentu Nabenhauera?
 
Top