Czystość metamfetaminy za pomocą refraktometru

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Witam, czy można zmierzyć czystość optyczną metamfetaminy za pomocą refraktometru?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Jest to dość trudne ze względu na te kwestie:
  • 1. brak danych
  • 2. niestabilny współczynnik załamania światła (zależy od temperatury próbki)
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Związki optyczne mają takie same właściwości fizyczne i chemiczne, a jedyną różnicą jest polaryzacja światła. Nie wydaje się, aby można ją było zmierzyć za pomocą refraktometru.

Wszystko czego potrzebujemy to polarymetr.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
W rzeczywistości częściowo się mylisz. Mogą one mieć różną reaktywność chemiczną (interakcja kwasu winowego z amfetaminą jest jaskrawym przykładem), różne interakcje spin-spin w cząsteczce w przestrzeni (analiza NMR). Co do refrakcji - masz rację, myliłem się.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Gdy kwas winowy reaguje z amfetaminą, nie jest już związkiem fotoaktywnym, ale staje się diastereomerem. W naturze diastereomerów leży to, że ich właściwości różnią się od siebie, ale przed reakcją racemiczna amfetamina nie wykazuje różnic chemicznych i fizycznych.

W analizie nmr, z tego co wiem, izomery nie mogą być rozróżnione razem, ale są mezomerami. Jeśli masz przykład, podaj go.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Nie mam przykładu, przeczytaj o dwuwymiarowej spektroskopii magnetycznego rezonansu jądrowego, jeśli jesteś zainteresowany.
Nie wiem, co masz na myśli mówiąc o związkach fotoaktywnych.
Mówiłem o różnicach chemicznych. Różna reaktywność jest również częściowo cechą fizyczną jako interakcja spin-spin atomów w cząsteczce.

Nie widzę powodu by kontynuować ten wątek.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Nie wiem, co masz na myśli mówiąc o związkach fotoaktywnych.

fotoaktywny: Nie chodzi mi o racemiczny, to było źle wpisane
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Nie mam przykładu, przeczytaj o dwuwymiarowej spektroskopii magnetycznego rezonansu jądrowego, jeśli jesteś zainteresowany.

Musisz podać przykład, aby udowodnić swoje twierdzenie, jak wspomniałem wcześniej, nie można odróżnić izomerów optycznych za pomocą nmr, oba izomery mają ten sam spin. Te dwa związki różnią się tylko optycznie.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Nie widzę powodu, by kontynuować ten wątek.

Tak, nie widzę powodu do kontynuowania dyskusji, jest ona bezcelowa. Powinieneś uważnie przeczytać chemię organiczną
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Hej, to brzmi dość obraźliwie. Nie muszę ci niczego udowadniać. Środowisko tego forum zakłada przyjazną komunikację. Nie musisz być tak nieuprzejmy i toksyczny.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Przykro mi, że tak odebrałeś moje słowa, a jeszcze bardziej przykro mi, że zablokowałeś mnie na miesiąc.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Moje słowa były tylko po to, aby uzyskać większą pomoc.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Może to wszystko wyjaśni. Jeśli masz substancję dextro, obraca się ona zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Substancja leavo obraca się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Jeśli masz mieszaninę racemiczną, czyli 50/50. Nie widać chiralności, ponieważ produkt netto wynosi 0°. Jeśli masz mieszaninę 60/40, obraca się ona w prawo, ale nie masz pojęcia, jak bardzo mieszanina 60/40 ugina światło, chyba że właśnie zmierzyłeś czysty izomer w bieżącej temperaturze, ciśnieniu barometrycznym itp.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Tak, można, 100% ma indeks 1,503
 
Top