Pytanie dotyczące rozdzielczości optycznej

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Po pierwsze: tak, przeszukałem forum i przeczytałem wątki dotyczące procedur. Teraz, jako hipoteza, powiedzmy, że masz obecne zarówno izomery l i d, z innym izomerem ACHIRALNYM... jak ten achiralny izomer wpłynąłby na proces/wyniki rozdzielczości?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Cześć, o jakiej substancji mówisz?
 

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Czy możemy powiedzieć, że to tylko ciekawość? Scenariusz "ciekawe, co by się stało, gdyby..."?
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Każda substancja ma własne centrum(a) chiralne, stąd różna liczba izomerów.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Czy jesteś zaniepokojony formą "meso", taką jak w przypadku kwasu winowego? To najbliższa rzecz, do której mogę ekstrapolować twoje pytanie...
 

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Niechętnie dodaję szczegóły, ponieważ bez względu na forum zawsze dochodzi do gigantycznej kłótni, a wątek jest śledzony z boku....., ale JAKO EKSPERYMENT MYŚLOWY, gdybyś miał racemiczną metę i n-izopropylobenzyloaminę (achiralną), w jaki sposób obecność n-izo wpłynęłaby na rozdzielczość optyczną. Ponadto, dwie krótkie uwagi, ponieważ przygotowuję się do odkrycia niezależnie od.... pomimo tego, że jest technicznie polarny, czy dcm jest akceptowalnym rozpuszczalnikiem dla sprzężonej zasady? i czy istnieje stosunek ilości kwasu winowego do wolnej zasady? czy każda ilość jest wystarczająca? Mam te pytania nadal po około półtora roku próbując to rozgryźć. i prawdę mówiąc, jestem PEWIEN, że znam odpowiedź .... ale nie chcąc powtarzać błędów popełnionych podczas najgorszej na świecie (i mojej pierwszej) ekstrakcji a / b (wyjaśnię, jeśli zostaniesz o to poproszony), chcę wyjaśnić, zanim zacznę .... uważaj jednak, jeśli odpowiesz na jedno pytanie, prawdopodobnie zacznę zadawać ci każde pytanie, jakie kiedykolwiek miałem w związku z chemią ...
 
Last edited:

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Dzień dobry, nie piłem jeszcze kawy... Myślę, że potrzebujesz zestawu do modelowania z patyków i kulek, który pomoże ci samodzielnie to rozgryźć
 

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Więc mówisz mi, żebym sam to rozgryzł? I nie wiem, jak korzystać z zestawu do modelowania patyków i kulek, ani nie wiem, w jaki sposób mogłoby mi to pomóc. Nie mam wykształcenia ani zasobów, ale jestem tutaj, aby uczyć się od ludzi, którzy wiedzą. więc bez szacunku, ale jeśli twoja odpowiedź na moje pytanie brzmi "idź bawić się zabawkami", proszę, nie marnuj mojego czasu na odpowiedź. nie jestem głupi i chętnie się uczę. ale nie doceniam protekcjonalnych odpowiedzi.

BTW, jeśli źle odczytałem twoją odpowiedź, to szczerze przepraszam
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Samodzielne dochodzenie do wiedzy jest najbardziej konstruktywnym sposobem nauki, twoje pytanie jest dla mnie dość niejasne, więc przepraszam za rzucenie go w ten sposób. "Zabawka" z kijem i piłką jest używana z dużym powodzeniem, gdy złożoność pytania dotyczącego struktury molekularnej przekracza przestrzenny obraz, który można sobie wyobrazić, i jest dość pouczająca, ponieważ została wymyślona w pierwszej kolejności. Można go również łatwo zaimprowizować z plasteliny lub gliny i wykałaczek. Nie chciałem w żaden sposób urazić. Pozdrawiam serdecznie!
 

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
nie mam czasu na naukę wszystkich potrzebnych mi podstaw. przepraszam za to, ale przygotowuję się do przygotowania około 35 g racemicznego narkotyku i chciałbym uzyskać odpowiedzi na kilka pytań, zanim przejdę do dodawania ługu.... i zgadzam się co do samodzielnego wymyślania, ale będąc dość spłukanym, naprawdę nie chcę ponownie omyłkowo spłukać 130 dolarów w rurach.... (po prostu zapytaj mnie o pierwsze a/b, jakie kiedykolwiek zrobiłem, jeśli naprawdę chcesz usłyszeć jakieś głupie gówno....)
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Wszyscy jesteśmy tutaj, aby ci pomóc, jeśli sprawy między nami zaczęły się źle, obiecuję, że są tutaj bardziej kompetentni ludzie, którzy ci pomogą. Teraz, zanim dowiem się dokładnie, co masz na myśli, mogę obiecać, że większość mieszanin reakcyjnych, które wykazują oznaki niepowodzenia, może być w rzeczywistości możliwa do odzyskania w mniejszym niż pożądany stopniu. Sposób chemików polega na wykonywaniu w małej skali tego, co chcesz zrobić w skali preparatywnej, więc probówka jest pierwsza, nawet jeśli możesz założyć, że izolacja produktu nie jest faktycznym celem, dlatego powinieneś zainwestować tylko taką ilość, na utratę której możesz sobie pozwolić w zamian za wiedzę uzyskaną w odniesieniu do zachowania reagentów. Rozdzielanie cząsteczek chiralnych nie jest przyjazne dla początkujących i myślę, że nie tylko ja mam takie zdanie. Miałem swój spory udział we frustracji związanej z tego rodzaju pracą, więc unikam bycia dupkiem, który zachęca, ani tym, który zniechęca. Proszę, przedstaw jasny opis procedury (tak, to znowu pedagog we mnie), a obiecuję, że omówię go z tobą szczegółowo. Podjęcie kilku teoretycznych wysiłków jest konstruktywną praktyką, która zmaterializuje się w bardziej profesjonalny sposób, który pozwoli uzyskać wyższe plony i wydobyć produkt z brązowej mazi w pewnym momencie w przyszłości.
Powodzenia i powodzenia!
 

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
.....i będzie rejestrować wieczorne wysiłki w nadziei na znalezienie moich błędów z perspektywy czasu, ale czas nie jest po mojej stronie w tym konkretnym wysiłku. Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas.
 
Top