Pytanie dotyczące PMK

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Witam, Czy w przypadku nowego PMK (glicynianu etylu) istnieje proces, który muszę wykonać, aby przekształcić go w olej PMK? Widzę, że istnieje proces konwersji glicynianu metylu PMK, czy to będzie działać tak samo? czy ktoś ma jakieś wskazówki?
Dzięki!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Etery metylowe, etylowe, tert-butylowe, izopropylowe itp. reagują z alkaliami, a następnie z kwasami. Reakcja jest zawsze typowa dla każdego eteru. Duże pytanie o jakość najbardziej glicydowego eteru.
 
Last edited:

ghostprince

Don't buy from me
New Member
Joined
May 6, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Natknąłem się na ten proces syntezy glicynianu i zastanawiałem się, czy ktoś go wypróbował.
"
Umieść glicydat w ciepłej wodzie, dodaj ług, aż PH będzie przyzwoicie zasadowe.

Mieszać przez godzinę, aby zakończyć zmydlanie.

Powoli wkraplaj HCl, roztwór będzie bulgotał. Dodaj go, aż roztwór przestanie bulgotać, a PH będzie lekko kwaśne (prawdopodobnie nie chcesz, aby było zbyt kwaśne, może coś zepsuć / spowodować polimeryzację) Mieszaj przez godzinę, podgrzane do około 80 ° C.

W tym momencie konwersja jest zakończona. Wyekstrahować DCM, przemyć DCM solanką NaCl i odparować DCM. Bam, masz swój produkt końcowy, gotowy do destylacji próżniowej".
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Tylko dla eteru, nie dla soli
Czas reakcji zależy od temperatury i ilości. Lepiej w temperaturze pokojowej i 12 godzin lub dłużej.
pH<=3, 80-90*C. Jeśli wcześniej nie było nadmiaru alkaliów, to na początku nie będzie silnego bulgotania.
Jeśli mamy stężony roztwór wodny (kwaśny z solami alkalicznymi) i gorącą mieszaninę, BMK będzie warstwą na wierzchu.
 

Gus_Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 24, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Czy ktoś to wypróbował? Wygląda bardzo interesująco ...., ale straciłem wiele pmk próbując przepisów...
 

Gus_Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 24, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Wypróbowałeś ten przepis z tymi zmianami? Wyniki?
 

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8
Czy mogę użyć eteru zamiast DCM?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Tak, nie tylko eter
 
Top