Question ponownie rozdzielczość

johski

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 10, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Hej, kto może mi dokładnie wyjaśnić, jak oddzielić izomer d-met od racematu metamfetaminy? Nie jestem zbyt bystry z opisanych instrukcji... czy ktoś, kto zrobił to sam, może mi wyjaśnić, jak to zrobił?
Czy mogę po prostu pozwolić, aby racemat metylu zareagował z kwasem d-winowym i metanolem pod wpływem ciepła i oddzielić je w rozdzielaczu? Jedna z dwóch faz zawiera wtedy izomer d, któremu pozwalam się wykrystalizować podczas odparowywania metanolu? Jeśli tak, to którą fazę zawiera izomer d? Niestety, mam tylko ograniczoną ilość dostępnych chemikaliów.
Byłbym niezmiernie wdzięczny, gdyby ktoś poświęcił czas, aby mi pomóc jako początkującemu chemikowi. może ktoś wyśle mi wiadomość? czy to działa tylko z wolną bazą, czy również z hcl?
Zamówiłem kwas d-winowy z Chin, jak mogę się dowiedzieć, czy to naprawdę jest kwas d-winowy? Jestem pewien, że numer CAS jest właściwy.
Byłbym naprawdę wdzięczny.
pozdrawiam
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
416
Points
63
Masz racemiczną wolną bazę metamfetaminy. Wlewamy kwas L-(+)-winowy. Powstanie sól. Ta sól to winian L-metamfetaminy. Przefiltruj próżniowo roztwór. Winian L-metamfetaminy pozostanie w bibule filtracyjnej. W poniższej butelce znajduje się wolna zasada D-metamfetaminy. Po dodaniu gazu HCl otrzymamy D-metamfetaminę HCl.

Teoretycznie. W praktyce może być konieczne kilkukrotne solenie kwasem L-(+)-winowym, aby usunąć większość L-metamfetaminy. Powstały produkt nie będzie również całkowicie czystym D-metem, ale głównie D-metem.

Należy również zrozumieć nomenklaturę kwasu winowego. Kwas D-winowy to nie to samo co kwas d-winowy (pisany małą literą d). Jest to dość mylące i skomplikowane. Oto klucz:
Kwas L-(+)-winowy (współczesna nazwa) = kwas L-winowy = kwas d-winowy (stara nazwa) = tani, naturalny, dostępny
Kwas D-(-)-winowy (współczesna nazwa) = kwas D-winowy = kwas l-winowy (stara nazwa) = drogi, syntetyczny, trudny do zdobycia.


Powinieneś użyć i spojrzeć na przedrostki L-(+)-kwas winowy i D-(-)-kwas winowy.
Kwas L-(+)-winowy zasoli L-metamfetaminę, a kwas D-(-)-winowy zasoli D-metaminę jako sól winianową.
 

johski

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 10, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Kwas l-winowy był wcześniej nazywany kwasem d-winowym?

jak mogę gazować z hcl?
Czy wystarczy tylko wymieszać?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
416
Points
63
Nie! Musisz zobaczyć różnicę między małymi literami "d"/"D" i "l"/"L". Oznaczają one różne rzeczy.
Kwas L-(+)-winowy (wielka litera "L") jest tym samym, co kwas d-winowy (mała litera "d").
Kwas D-(-)-winowy (wielka litera "D") jest tym samym co kwas l-winowy (mała litera "l").

Nazwy pisane małymi literami są stare i nie są już używane. Z wyjątkiem niektórych opisów syntezatorów, co sprawia, że cała sprawa jest naprawdę zagmatwana. Tło jest skomplikowane i ma związek z różnymi systemami nazywania cząsteczek w przeszłości i obecnie, w zależności od tego, jak są rysowane lub jak obracają światło spolaryzowane.

Na tej stronie znajduje się doskonały opis sposobu generowania i używania suchego gazu HCl. Użyj funkcji wyszukiwania.
 
Top