Kupiłem więc komorę próżniową...

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Cześć chłopaki;
Kupiłem coś, czego chciałem/potrzebowałem od jakiegoś czasu, aby dokończyć pracę nad DMT z tryptaminy - komorę próżniową/dessicator.
Szczerze mówiąc, było to podwójne uderzenie, ponieważ przyszło z pompą i wszystkim innym, czego potrzebuje do pracy, ale tak, jestem zainteresowany pompą.
Jest napisane, że jest dostarczana z olejem, ale zastanawiam się, czy działają one tylko na oleju mineralnym, czy też muszę kupić specjalny "olej do pomp"?

To tylko obrotowa pompa łopatkowa, wątpię, czy będzie tak potężna, ponieważ są tam zdecydowanie większe, więc nie jestem pewien, jak bardzo byłaby przydatna do destylacji próżniowej, ale naprawdę każdy spadek temperatury może być przydatny na pewnym etapie.

Zamierzam kupić jeden z tych kabli ze złączem śrubowym 1/4 ", który następnie mogę podłączyć do adaptera 3-drożnego z manometrem mm / hg zamiast tego, co lubią ci faceci samochodowi lub cokolwiek lubią ci faceci AC ...

W każdym razie, zrobiłem ten RXN już dwa razy i po prostu potrzebuję desykatora próżniowego, aby zamienić go "w" woskowatą substancję, którą można zeskrobać "...".

Szkoda, że nie zacząłem od PEA. No cóż! Domyślam się, że to, co zainteresuje cię chemią organiczną, wciągnie cię w nią....
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Wymaga specjalnego oleju, jeśli wlejesz do niej niewłaściwy olej, szybko umrze. Pojedyncza łopatkowa pompa rotacyjna może wytworzyć podciśnienie wystarczające do zagotowania wody w temperaturach ujemnych, a największym problemem jest olej. Całe odessane powietrze przechodzi przez olej. Pompa membranowa jest o wiele lepsza, ponieważ nie pobiera oleju. Obrotowa łopatka jest dobra do wielu rzeczy, takich jak filtracja próżniowa, osuszanie ECT. Ale destylacja za jej pomocą jest uciążliwa
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Tak, w rzeczywistości i tak mam małą pompę membranową, ale chciałem mieć pompę, którą można pozostawić włączoną przez długi czas, a ze względu na fakt, że kiedy kupiłem poprzedni olej, powiedzieli mi, że można go pozostawić tylko przy pełnej próżni przez około 30 minut przed przegrzaniem - świetne do filtrowania próżniowego, ale nie tak świetne dla RXN i miałem nadzieję, że będę mógł używać tej pompy głównie do tego....

Wygląda na to, że i tak robię coś źle! Ha
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Jest w porządku. Przyszedł z olejem - teraz wiem, że to fajne.
Hej, czy robię coś źle, czy moja komora próżniowa / pompa po prostu nie wytwarza wystarczającej próżni, czy też powinieneś mieć w środku środek osuszający w tym samym czasie? Jak kulki krzemionkowe, które zmieniają kolor, czy też używałbyś ich tylko do usuwania wody z rzeczy, czego nie robię.
Cholera, powinienem był po prostu kupić desykator próżniowy stworzony dla prawdziwego laboratorium i pompę osobno...
Próbuję obrócić olej pozostały po rex'ingu z syntezy tryptaminy -> n,n-DMT, którą przeprowadziłem, ale jak dotąd nie stwardniał do woskowej, zdrapywalnej substancji, ale dostałem kilka kryształów wokół krawędzi zlewki.
Czy powinienem spróbować ponownie przeprowadzić syntezę? Czy po prostu robię coś źle, czy też musi tam dłużej pozostać pod próżnią.

Kiedy po raz pierwszy włożyłem tam oleje uzyskane z pracy, zaczęły bulgotać, jednak po prostu nie stwardnieją i nie stwardnieją w żadnym większym stopniu 🤔😖

No cóż. Przynajmniej to Amazon, więc zwrot jest super łatwy haha!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Właśnie w tym miejscu jestem i jest to kusząco blisko!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
3fMjwy9iHD
3fMjwy9iHD
3fMjwy9iHD
3fMjwy9iHD
3fMjwy9iHD
 

Attachments

  • Nfzquc97LK.jpeg
    Nfzquc97LK.jpeg
    4.4 MB · Views: 64

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Omg, co się do cholery stało!!! Haha mam dostęp do tej strony głównie na moim telefonie i nie działa tak dobrze!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ale prawdę mówiąc, jest to tak samo irytujące, jak posiadanie ładunku oleju, którego nie można skrystalizować!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ohhh shit okay, przypuszczalnie wpuszczasz i wypuszczasz trochę powietrza i jednocześnie uruchamiasz pompę.
To ma więcej sensu...
Ok, więc używam komory próżniowej zaprojektowanej między innymi do usuwania powietrza z żywicy epoksydowej, więc zakładam, że muszę znaleźć najlepsze miejsce z zaworem "out", aby utrzymać podciśnienie w tym samym tempie, w jakim przepływa powietrze.
Będę zainteresowany, aby zobaczyć, czy to rzeczywiście działa. Zdałem sobie sprawę, że błędnie myślałem o normalnych komorach osuszających, do których można dodać coś w rodzaju tych kulek krzemionkowych - jeśli w tym, co próbowałem usunąć, była woda, a oczywiście nie ma, ponieważ wysuszyłem rozpuszczalnik na wcześniejszym etapie.
Albo to, albo po prostu zostaw go uruchomionego z całkowicie zamkniętym... przez dłuższy czas niż ja.
Synth (ponownie) nie określa.
To takie irytujące!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Umieść środek osuszający na dnie, taki jak sól epsom lub chlorek wapnia, a następnie to, co suszysz, wyciągnij maksymalną próżnię. Umieść lampę lub inne źródło łagodnego ciepła, np. 50°C. Jeśli komora ma zawór odcinający, można po prostu wytworzyć próżnię, zamknąć zawór i wyłączyć pompę
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Powinieneś natychmiast zaopatrzyć się w pułapkę na zimną wodę lub ją wykonać. Jest to w zasadzie bong i ustawia lodowatą wodę i skondensowaną parę wodną docierającą do pompy, a woda rozpuszcza niektóre kwasy, zasady i szkodliwe chemikalia, takie jak amoniak. Te rzeczy zjedzą pompę. Destylowałem coś, co zawierało nadmiar HCL i następnego dnia było zamarznięte, a w środku było 100% rdzy. Jeśli wiesz, że wytwarzasz amoniak lub metyloaminę. Możesz umieścić trochę HCL w pułapce i wyłapać ten gaz jako sól chlorowodorkową lub po prostu zachować wodę do soli amoniaku lub metyloaminy w wodzie
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ach tak, faktycznie mam "zimną pułapkę", zastanawiałem się, czy powinienem jej również używać!
OK, teraz wygląda na to, że do czegoś zmierzam!
Lol, myślę, że to w zasadzie bong... niezły opis!
Ok, to ma DUŻO więcej sensu - z jakiegoś powodu po prostu założyłem, że to próżnia zasadniczo przekształca wszystko, co pozostało, w gaz, ale nie pomyślałem o tym, że coś tam działa jak środek osuszający, aby faktycznie wchłonąć gaz....
Dobra, spróbuję jeszcze raz dzisiaj i mam dwa zawory kulowe na górze podłączone do miernika podciśnienia (manometru?).

Czy mogę zrobić zwykłe sole epsom bezwodne, topiąc i usuwając wodę na patelni lub czymś podobnym? Mam bezwodny siarczan magnezu, ale nie jest to duża ilość...
Zakładam, że nie mogę użyć zwykłych soli Epsom, ale mogę się mylić...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Jasne. Zwykła sól epsom rozłożona na arkuszach ciasteczek, 350-400f przez 2 godziny. Po 15 minutach rozbij wszystko i ponownie po 30 minutach. Po 1 godzinie sprawdź, czy nie ma grudek. Jeśli tego nie zrobisz, sól stanie się tak cholernie twarda, że nawet młotek jej nie rozbije. Ciekawą rzeczą w soli Epsom jest to, że siarczan magnezu jest zwykle heptahydratem, co oznacza, że każda cząsteczka zawiera 7 cząsteczek wody.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Jaką próżnię według miernika wytwarza pompa? Powinna wyciągać 28 "w.g. lub -700torr lub -0,9 barr, chyba że coś jest z nią nie tak
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
O cholera, nie wiedziałem, co to właściwie znaczy, kiedy ludzie mówili to wcześniej, albo czytałem coś takiego, że ktoś powiedziałby, że to heptahydrat i nie wiedziałbym, jakie to ma skutki. Jasne, że można obliczyć 7 i coś wspólnego z wodorem, ale nie zdawałem sobie sprawy z implikacji.
Właśnie rozprowadziłem tam trochę mojego już bezwodnego siarczanu magnezu i tak, robi DUŻO więcej, ale muszę zostawić pompę włączoną, bo tracę ciśnienie nawet przy zamkniętych obu zaworach, czy to oznacza, że mam wyciek w miejscu manometru i wszystko jest wkręcone?
Muszę przyznać, że zastanawiałem się, czy powinienem był dodać kolejną podkładkę, zrobię to, ponieważ gwint nie zszedł do końca. Trudno to wytłumaczyć, ale łatwo to naprawić.
Chodzi mi o to, że słoik, który ma już x'stals wokół krawędzi, wydaje się być bardziej aktywny niż wczoraj.
Spojrzałem też na to dziś rano i szczerze mówiąc, była tam część oleju, która dopiero zaczynała się osadzać...

Mam szczerą nadzieję, że to już ostatnia rzecz, którą muszę dopracować, aby zakończyć tę kwitnącą syntezę!!! WIEM, że będzie więcej DMT w oleju przed tym, z którego przefiltrowałem.

Myślałem - jeśli to się nie powiedzie, może nadszedł czas, aby ponownie, re-x tej pieprzonej rzeczy haha

No cóż, uczymy się na przeciwnościach, prawda?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Tak -1bar, w rzeczywistości pozostaje tam teraz całkiem dobrze, aby być uczciwym i pozostał tam również ostatniej nocy przez długi czas (chociaż nie zrobił wiele, ponieważ zapomniałem o części osuszania, BARDZO, nazwa sugerowała działanie!!!).
Wygląda na to, że teraz robi o wiele więcej - na początku wyglądało na to, że muszę utrzymywać pompę w ruchu, aby uzyskać bąbelki, ale nie wygląda na to, żebym to robił.
Czy ma to dla kogoś sens, że ten, w którym dodałem trochę chloroformu do heptanu przed ostatecznym ponownym mieszaniem, bąbelkuje mniej (może wcale) niż ten, z którym użyłem czystego heptanu do ponownego mieszania?
Z pewnością nie muszę ustawiać zimnej pułapki tylko po to, aby uruchomić tę pompę na 5 minut MAX, aby uzyskać ciśnienie? Czy powinienem ją odłączyć i uruchomić na kilka sekund, aby pozbyć się wszelkich pozostałości węglowodorów?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ostatnie pytanie na teraz... skąd mam wiedzieć, że muszę wymienić bezwodny mag sulf, gdy przestanie być bezwodny? Czy zacznie się zbrylać, tak jak w przypadku rozpuszczalników? Z pewnością nie zacznie się po prostu poruszać po miejscu, w którym je umieściłem?
Czy ktoś może wyjaśnić, co właściwie usuwam? Czy usuwam wodę z końcowego oleju, czy resztki heptanu? A może usuwam jedno i drugie?

Jeśli nie znasz tej historii, ponownie wymieszałem końcowy olej przy użyciu heptanu zgodnie z syntezą, a następnie zamiast odparowywać (ponieważ nie otrzymałem więcej po testach ostatnim razem, kiedy wytrąciłem liofilizat, a następnie odparowałem heotan - tylko po to, aby sprawdzić, czy pozostało jakieś DMT) i pozostały kryształy, ale głównie olej (ponownie zgodnie z syntezą), a teraz jest w osuszaczu próżniowym.
Jak powiedziałem wcześniej, używałem głównie heptanu, ale zdecydowałem się również wypróbować heptan:chloroform 9:1, który wydawał się dawać olej tylko po wyjściu z zamrażarki.

Więc co, czy to usuwa cząsteczki wody, które przeoczyłem, gdy suszyłem rozpuszczalnik nad tym samym bezwodnym siarczanem magnezu? Albo nawet te, które mogły się od tego czasu wchłonąć? Confused....🤔 Z pewnością musi to być woda, jeśli siarczan magnezu zwiększył jej ilość...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Nie mogłem wymyślić, jak edytować mój poprzedni post i przekształcić go w jeden.

Ok, więc ustawiłem płaszcz na 50c / umieściłem sondę między komorą próżniową a płaszczem i posypałem bezwodnym siarczanem magnezu, a następnie wyciągnąłem próżnię.
Następnie obserwowałem to.... na pewno bulgotało bardziej niż wczoraj, ale czy mam rację, myśląc, że kiedy przestanę widzieć bulgotanie, zdejmuję je z góry źródła ciepła i wypuszczam próżnię? Aha, spróbowałem też dodać więcej siarczanu magnezu do pojemnika, a następnie ponownie wyciągnąć próżnię, aby upewnić się, że nie jest to spowodowane uwodnieniem.
Będę ciekaw, czy to w końcu zmieni go w woskowatą substancję, którą powinienem mieć....
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Top