Seria Drug Tourism: 1. Varanasi, Indie [Fotografie miejsc, scen i kultur związanych z narkotykami].

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2023
Messages
23
Reaction score
37
Points
13
Niektóre części świata są związane z obecnym lub historycznym stosowaniem jednego lub więcej narkotyków psychoaktywnych. W ciągu ponad 12 lat, które spędziłem na pisaniu The Drug Users Bible, szukałem ich, odwiedzając ostatecznie 33 kraje i robiąc tysiące zdjęć związanych z narkotykami.

Niedawno zacząłem je porządkować i pomyślałem, że opublikowanie ich tutaj może być interesujące. Ten post przedstawia niektóre z tych, które zrobiłem podczas mojej wizyty w Varanasi.

Należy pamiętać, że odwiedzając jakiekolwiek terytorium, jeśli zdecydujesz się użyć jakiejkolwiek substancji psychoaktywnej, ważne jest, abyś przeprowadził własne badania pod kątem legalności i egzekwowania prawa. Nie daj się pobić za granicą. Do wiadomości organów ścigania: żaden z tych wpisów nie stanowi przyznania się do złamania prawa w jakimkolwiek miejscu lub czasie.

WARANASI
Waranasi to niezwykłe miejsce. Uwielbiałem wędrować po tętniącym życiem mieście i wzdłuż brzegów Gangesu, ale najważniejszym (a może najsłabszym) punktem był dzień, w którym zdecydowałem się spróbować legendarnego naparu z konopi indyjskich bhang lassi. Możesz przeczytać o tym w samej książce, ale poniższe zdjęcia ilustrują, jak musiało to wyglądać dla każdego, kto nie był całkowicie poza drzewem.

W drodze do źródła podążałem za tłumem, aby dotrzeć do Ghatów, a następnie skręciłem w prawo.

Mg1tsP9N6a


Sklep Green Lassi był jedną z trzech aptek, które polecono mi przed podróżą. Łatwo było go znaleźć dzięki uprzejmości kilku hipisów z Google Maps w telefonie. Podoba mi się, że właściciel sklepu wczuł się w ducha okazji.
UWwHeUISGi


Chociaż poprosiłem o bhang lassi light, najwyraźniej źle usłyszał. Moja mniej niż skromna prezencja najwyraźniej przebiła moje słowa.

2EWFt1LXyR


Do dna! Niestety, to mnie rozwaliło.
DENRXdc01z


Po jakiejś godzinie byłem przytłoczony i musiałem uciec od tego szaleństwa, więc wróciłem na Ghaty, nad rzekę.

SzjGE1I7VU


Szukając samotności usiadłem przy tradycyjnej ceremonii pochówku.... OMG, oni palą prawdziwe ciała! Tak, wkradła się paranoja i niepokój. Musiałem wycofać się do hotelu.

91njyF7OmL

Ale pół godziny z tyłu tuk-tuka w tym stanie, na szalonych indyjskich drogach, sprawiło, że była to podróż z piekła rodem. To była jazda z dreszczykiem emocji, ale nie w przyjemny sposób. Do tego moje usta były tak spieczone, że ledwo mogłem mówić. Na szczęście następnego dnia wszystko było już w porządku.

Bf6d7UQEzx

Przeszedłem więc do betelu (środka pobudzającego), który był dostępny tu i ówdzie w całym centrum miasta.

3DQOngsxMG


Jest to kolejna używka, z którą samozadowolenie może cię ugryźć. Może wywoływać czyste uczucie stymulacji, ale także, zwłaszcza po zmieszaniu z jakąś formą tytoniu, może zapewnić raczej nieprzyjemną i intensywną jazdę (ponownie, zobacz książkę, aby uzyskać szczegółowe informacje).

TS6ZntFXMQ

Naćpany słoń: napotkany podczas spokojnego spaceru w górę rzeki ostatniego dnia.

P6CS8mdtxH

Przejażdżka łodzią po rzece, aby wrócić na Ziemię, wydawała się dobrym pomysłem.

ND1ItkeXcN


Szedłem kilometrami, ale zawsze było ciekawie, słowo, które nie oddaje sprawiedliwości.

DyKuc2UEOn


W rzeczywistości jest to Shiva, hinduskie bóstwo spożywające konopie indyjskie. To właśnie ten związek umożliwił powstanie obecnej sytuacji w odniesieniu do chwastów (bhang lassi).

WHmrYzSRcg


Natknąłem się również na reklamę jednego z innych sklepów z bhangiem, The Blue Lassi Shop.

Fso9xK7y8X


I to było to.

F65zAN1HT8


Nie mam pojęcia, dlaczego ściany były pokryte takimi zdjęciami. Prawdopodobnie są to naćpani klienci. :)

TusCjTHz0Z

Na koniec, tak, wizyta w Varanasi to niesamowite doświadczenie. Jeśli kiedykolwiek będziesz miał okazję tam pojechać, skorzystaj z niej.

Jjo9TWkDq4


OSTATNIE I ABSOLUTNIE NIE MNIEJ WAŻNE: ZACHOWAJ BEZPIECZEŃSTWO
Bez względu na okoliczności podróży nie zawieszaj osądu, bezpieczeństwa ani stosowania procesu redukcji szkód. Więcej informacji można znaleźć w The Drug Users Bible. Możesz pobrać bezpłatną kopię wersji PDF z następującej strony: https://bbgate.com/resources/the-drug-users-bible.3477/
 

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2023
Messages
23
Reaction score
37
Points
13
Mam nadzieję, że można to tutaj zamieścić, ale proszę o informację, jeśli tak nie jest (np. jeśli jest zbyt ciężkie do załadowania itp.). Udało mi się zmniejszyć rozmiar zdjęć do 1600 pikseli i znacznie poniżej 1 MB każde, ale jest ich oczywiście sporo. W nadchodzących miesiącach opublikuję pełną serię, jeśli nie będzie żadnych problemów.

Wreszcie, mam nadzieję, że jest to interesujące.
 
Top