The Drug Tourism Series: 2. Amsterdam [Fotografie miejsc, scen i kultur związanych z narkotykami]

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2023
Messages
24
Reaction score
38
Points
13
Niektóre części świata są związane z obecnym lub historycznym stosowaniem jednego lub więcej narkotyków psychoaktywnych. Przez ponad 12 lat, które spędziłem na pisaniu Biblii nark omanów, szukałem ich, odwiedzając ostatecznie 33 kraje i robiąc tysiące zdjęć związanych z narkotykami.

Niedawno zacząłem je odpowiednio porządkować i zgodnie z sugestiami na tej platformie będę publikował tutaj wybrane z nich. Ten post przedstawia niektóre z tych, które zrobiłem podczas moich wizyt w Amsterdamie.

Należy pamiętać, że odwiedzając jakiekolwiek terytorium, jeśli zdecydujesz się użyć jakiejkolwiek substancji psychoaktywnej, ważne jest, abyś przeprowadził własne badania w zakresie legalności i egzekwowania prawa. Nie daj się pobić za granicą. Do wiadomości organów ścigania: żaden z tych wpisów nie stanowi przyznania się do złamania prawa w jakimkolwiek miejscu lub czasie.

AMSTERDAM, HOLANDIA


Podczas pisania książki odwiedzałem Amsterdam kilka razy w roku. W tym okresie zrobiłem tak wiele zdjęć, że wybranie tylko kilku, które są w jakiś sposób reprezentatywne pod względem moich własnych zainteresowań (czyli narkotyków), było prawdziwym wyzwaniem. Było to tak trudne, że być może w przyszłości opublikuję drugą partię zdjęć.

Zajmijmy się tym....

Znalezione przed Hash Museum (Oudezijds Achterburgwal 148).

SDzbV0UKGn


Po wyjściu z Hash Museum oferowany jest darmowy toke na vape, a przynajmniej kiedyś tak było.

4KPhO2eLca


Oznakowanie uliczne może być formą sztuki. To konkretne zdjęcie zostało zablokowane przez Facebooka, gdy opublikowałem je tam po raz pierwszy.

Kt3CqEofZ5


Na pierwszy rzut oka założyłem, że oznacza to, że picie alkoholu jest zabronione, ale palenie trawki jest w porządku.

J4ckBDeXMT


Smoke Boat oferuje wycieczki po kanałach specjalnie dla palaczy.

7Q9PfRKks8


Podczas gdy The Bulldog nie ma najlepszej reputacji, jest z pewnością jednym z najbardziej kolorowych. Przesłałem dziesiątki zdjęć wyglądu zewnętrznego kawiarni do albumu Flickr tutaj: https://www.flickr.com/photos/157786281@N07/albums/72157698919040634/.

J85r2FpJiq


Niektóre z nich przedstawiają widoki znaczków pocztowych.

K2987AmY0X


Nie jest to nietypowe menu z tamtej epoki. Jeśli chcesz zobaczyć wybór menu, umieściłem kilka w innym albumie Flickr tutaj: https://www.flickr.com/photos/157786281@N07/albums/72157709482407397/

HcPWSFvBip


O tak, są też magiczne trufle. Uważaj, aby nie przesadzić z nimi w ruchliwym centrum miasta (zobacz książkę o mojej klasie katastrofy).

TihFo06BDL


Nigdy nie daj się zaskoczyć temu, co może kryć się za rogiem. Tak, ze wstydem przyznaję, że tę czekoladę też wciągnąłem. Ponownie, zobacz książkę dotyczącą wyniku.

0XGmRczZ6v


Jeśli lubisz obserwować ludzi przy kuflu, nie będziesz rozczarowany.

Ts8gyKi6ex


Tak, to piękne miasto, nawet ze stosunkowo niedawnymi dodatkami do oznakowania.

AzPNH2xLMr


Byłem znany z korzystania z tych, które są rozsiane po całym centrum miasta.

7YMtFJ0ekx


Jest to zbiornik deprywacji sensorycznej, z którego korzystałem w poszukiwaniu halucynacji bez narkotyków lub doświadczenia podobnego do psychodelicznego (niektórzy ludzie to robią i twierdzą, że odnoszą sukcesy).

APobHVxRaD


Spędziłem wiele godzin wpatrując się w eleganckie witryny sklepowe, które oferowały pokaźną gamę gadżetów, zwłaszcza botanicznych. Niektóre z nich miały bardzo długą tradycję i wyglądały bardzo dobrze, a żaden z nich nie wyglądał lepiej niż ten, znajdujący się za rogiem placu Dam (Kloveniersburgwal 39).

7Tx1tgq3ns


Wiem, że chcesz zobaczyć przykład tego, co jest oferowane w tych placówkach. Mogę naliczyć około 20 środków psychoaktywnych wystawionych na tych półkach, z których wszystkie były legalnie w sprzedaży, gdy robiłem zdjęcie. Widoczne są również różne inne interesujące przedmioty, w tym zestawy do testowania i trip killer.

EqfYtxpMIF


Zobaczysz jednak także wiele sklepów turystycznych oferujących wszystko, od lizaków z marihuaną po kosmiczne ciastka. Zignoruj je: wszystko tutaj jest fałszywe, bez THC.

TmbGWAhdR9


Chcesz nasion? Nie brakuje tu banków nasion.

TwNdcg9eqn


Wyobraź sobie ruchomą sztukę Salvadora Dali całkowicie wypełniającą ściany z Pink Floyd jako akompaniamentem audio: to prawie podróż bez narkotyków. A teraz wyobraź to sobie z truflami. [Fabrique des Lumières, Pazzanistraat 37].

3SyheETcKZ


Wreszcie, wiele osób poleca spacer do Vondelpark, aby uciec od szaleństwa (być może podczas truflowej wycieczki), ale bezpłatna przejażdżka łodzią po wodzie do NDSM może również zapewnić przyjemny pobyt.

YTDrtpUzH3



OSTATNIE I ABSOLUTNIE NIE MNIEJ WAŻNE: ZACHOWAJ BEZPIECZEŃSTWO

Niezależnie od okoliczności podróży, nie zawieszaj osądu, bezpieczeństwa ani stosowania procesu redukcji szkód. Więcej informacji można znaleźć w The Drug Users Bible. Możesz pobrać bezpłatną kopię wersji PDF z dowolnego łącza do sieci w chmurze podanego na następującej stronie: https://bbgate.com/resources/the-drug-users-bible.3477/
 

Attachments

  • 28aWulN5YF.jpg
    28aWulN5YF.jpg
    1.3 MB · Views: 4

DenSouLew

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 25, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Niesamowite zdjęcia!
 
Top