Używanie suchego lodu bezpośrednio jako mechanizmu chłodzenia w reakcji NaBH4?

callmecharlie

Don't buy from me
Resident
Joined
May 9, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
Witam, moje pytanie odnosi się do redukcji MDP2P do MDMA i P2P do mety za pomocą NaBH4... zamiast używać reaktora z płaszczem lub łaźni lodowej do schłodzenia reakcji poniżej 20 stopni podczas dodawania NaBH4, czy możliwe byłoby użycie suchego lodu upuszczonego do reakcji W celu szybszego schłodzenia mieszaniny reakcyjnej, a to mogłoby być skalowalne....

Oczywiście reakcja musi być wolna od wody, więc nie można użyć kostek lodu.
Nie jestem jednak pewien, czy część dwutlenku węgla, która może rozpuścić się w metanolu, zareaguje, aby utrudnić reakcję.

Domyślam się, że dwutlenek węgla utworzy słaby kwas, a metyloamina jest zasadą, więc reakcja zachodziłaby tam... ale jeśli dodasz tylko po utworzeniu iminy, czy to zadziała? Biorąc pod uwagę, że mamy pod ręką środki suszące, które możemy dodać, ale czy mogą zajść inne szkodliwe reakcje? A może to dobry pomysł do przetestowania?

Czy ktoś z wiedzą chemiczną może mi w tym pomóc?

dzięki

cmc
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nie mogę sobie wyobrazić, dlaczego chciałbyś to zrobić. Nie zastanawiałem się nad tym długo, ale sama możliwość wyklucza to dla mnie. Zwykły lód i aceton uzyskują 10c, a lód i chlorek sodu uzyskują -30c o wiele taniej,
 

callmecharlie

Don't buy from me
Resident
Joined
May 9, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
dzięki stary! Doceniam odpowiedź. Brzmi dobrze, nigdy nie rozważałem kąpieli lodowej w słonej wodzie, używałem tylko zwykłej wody + lodu. Dzięki!
 
Top