Jakich odczynników mogę użyć zamiast eteru dietylowego?

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
Witam, jestem początkujący.

6. Surowa wolna zasada MDMA jest ekstrahowana z roztworu alkalicznego eterem dietylowym (lub eterem naftowym) 2 x 50 ml. Ekstrakt eterowy z wolną zasadą MDMA suszy się nad MgSO4.

od kroku 6
Jakich odczynników mogę użyć zamiast eteru dietylowego?

Bardzo dziękuję za odpowiedź. z poważaniem
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Można używać octanu etylu, bezpieczniejszego niż eter dietylowy
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Octan etylu częściowo hydrolizuje w kontakcie z alkaliami, nie nadaje się do ekstrakcji wolnej bazy.
@bitcoinup2020 można zastąpić dowolnym niepolarnym (nie miesza się z wodą) rozpuszczalnikiem, popularne wybory to: eter naftowy (aka naphta, whitespirt), toluen, ksylen, heksany, dichlorometan lub w przypadku braku któregokolwiek z nich można użyć nawet benzyny z pompy, która została przemyta roztworem NaOH, a następnie przemyta H2SO4.
 
View previous replies…

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
Czy mogę użyć dichlorometanu w celu wyodrębnienia ilości zgodnie z krokami, czy możesz mi powiedzieć? dichlorometan 2 x 50 ml
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
Witam panów,

Mam tę ropę naftową ze stacji benzynowej, którą ogrzewają domy lub gospodarstwa. Gdzieś czytałem, że można po prostu przeprowadzić destylację frakcyjną i w temperaturze 20-60 stopni otrzymać eter?

Nie jestem chemikiem i zanim wysadzę siebie i pół kaptura w powietrze, pomyślałem, że hmm może lepiej sprawdzić, sprawdzić dwa razy... teraz użyłem rozcieńczalnika (farba)... ale skoro mam tę ropę naftową, chcę coś z nią zrobić...?

Dzięki!
BB
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Tak, to eter naftowy, można go rzeczywiście poddać destylacji frakcyjnej lub po prostu oczyścić w celu usunięcia olejów i dodatków, a następnie używać w niezmienionej postaci.
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
dzięki za szybkie i przydatne informacje. doceniam!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Jeśli chodzi o rzeczywisty eter (eter naftowy jest mieszaniną alkanów w ścisłej terminologii chemicznej, najprawdopodobniej heksanów), łatwymi do pozyskania i dość równoważnie zachowującymi się substancjami są MTBE (eter metylowo-tertbutylowy) i eter diizopropylowy, jednak ich temperatury wrzenia są wyższe, ale to tylko czyni je bezpieczniejszymi w użyciu niż eter dietylowy (znany powszechnie jako eter). Powyższy post jest naprawdę pomocny, ale uważaj na benzynę lakową, toluen i ksyleny, które mają temperaturę wrzenia powyżej 100 ° C, więc mogą komplikować procedury odparowywania w przypadku braku parownika obrotowego. Jeśli używasz octanu etylu, nigdy nie ekstrahuj nim silnie kwaśnych lub zasadowych roztworów, a nawet jeśli pH nie jest ekstremalne (5,5-8,5), po prostu działaj szybko. Wiem, że bezpiecznie jest ekstrahować octanem etylu 5MeOTryptaminę, którą uwolniłem z chlorowodorku, ale z węglanem K/Na jako zasadą zamiast wodorotlenku. Ponieważ AcOEt jest estrem, łatwo hydrolizuje z powrotem do kwasu i alkoholu, z którego został uzyskany, jeśli pH jest zbyt wysokie lub zbyt niskie (kwas octowy i etanol w tym przypadku, oba spowodują bałagan, który można rozwiązać tylko za pomocą odpowiedniego rozpuszczalnika, który jest niewrażliwy na pH). Jeśli narobiłeś bałaganu i nie ma separacji, nie bądź głupcem i wyrzuć całość, jest tu wielu z nas, którzy ci pomogą. Wielu początkujących po prostu się denerwuje i wyrzuca swoją mieszaninę, którą można uratować dzięki cennej odrobinie brakujących informacji.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Z mojej strony edukacyjna jest prośba o podanie przybliżonego pH ekstrahenta (roztworu do ekstrakcji) i temperatur wrzenia rozpuszczalników wymienionych powyżej przez wszystkich, a nie tylko przeze mnie. Potraktuj to jako bardzo ważne ćwiczenie, dzięki któremu możesz wyciągnąć istotne wnioski.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Tak, odpowiedź jest prawdziwa! DCM ma niską temperaturę wrzenia i nie pali się, więc łatwo go odparować (powoduje zawroty głowy i jest nieco toksyczny), ale pamiętaj, że rozpuszczalniki chlorowcowane prawie zawsze tworzą dolną warstwę i nie powinny być dokładnie wstrząsane silnymi roztworami alkainy, chyba że chcesz czekać kilka dni lub iść po wibrujące dildo i skończyć w 12 godzin. Powinieneś wykonać ekstrakcję 3x50 ml lub 1X75 i 2x35 ml z łagodniejszym kontaktem. Nie jest kompatybilny z soleniem i płukaniem solanką, najlepiej suszyć anh. Mg SO4.
 

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
Dziękuję bardzo, mam do tego większą zachętę. Dziękuję bardzo z wyrazami szacunku
 

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
Jeśli chcę przeskalować do 100 razy tę metodę, muszę użyć DCM Czy jest to ilość wielkości 50ML * 100 razy = 5000ML?
 

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
od kroku 6
Jeśli chcę zmienić rozmiar do liczby x100 od kroku 6, muszę użyć roztworu x100. według rozmiaru też?
 
Top