Który olej z gorzkich migdałów jest odpowiedni dla benzaldehydu?

tullamoredew

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 22, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Witam,

Próbowałem destylować olej z gorzkich migdałów, korzystając z filmu Nile'a jako przewodnika (link poniżej) i nie mogłem go odtworzyć, ponieważ myślę, że użyłem innego wariantu oleju.

Wideo Nile'a -

Jego olej jest biały / przezroczysty i wydawał się rzadszy w konsystencji, podczas gdy olej, który kupiłem, jest jasnożółty i gęstszy, o konsystencji oleju mineralnego. Wlałem go do gotującej się kolby i próbowałem go destylować, ale kiedy zaczął wrzeć, stał się bardzo słaby w temperaturze około 130 stopni C i zaczął pluć w górę kolumny destylacyjnej. Czy ktoś wie, gdzie można kupić olejek z gorzkich migdałów podobny do tego z filmiku Nile'a (jestem w USA)?

Oto olej, który kupiłem (na zdjęciu widać, że jest żółty jak olej roślinny) - https://www.ebay.co.uk/itm/304011287795

W międzyczasie zdecydowałem się na syntezę benzaldehydu metodą alkoholu benzylowego i kwasu azotowego, ponieważ wydaje się to łatwe i daje wysoką wydajność. Co sądzisz o destylacji z ekstraktu migdałowego? Ma mniej oleistą konsystencję i myślę, że destylacja byłaby mniej gwałtowna.

Wszelkie uwagi mile widziane, dzięki.
 
Top