O idee nouă în ceea ce privește evitarea detectării în laborator.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,413
Solutions
4
Reaction score
966
Points
113
Deals
1
Zilele trecute, cineva mi-a trimis un mesaj privat în care mă întreba cum pot fi eliminate mirosurile inevitabile asociate laboratoarelor chimice clandestine. După cum știe oricine are experiență, mirosurile produse în timpul reacțiilor chimice pot varia de la distinctive la de-a dreptul eutanasice. Am trecut în revistă lista metodelor obișnuite, cum ar fi vechiul furtun în toaletă, instalarea unei perdele de apă, degajarea fumului prin coșul de fum pentru a ascunde originea etc., apoi m-am gândit la eficacitatea potențială a unei idei noi pe care nu am văzut-o niciodată în practică. Iată că un produs a apărut pe ecranul meu într-un adaos Amazon pe social media pe care nu l-am mai văzut până acum și iată-l pentru considerația dvs. Un combuster catalitic ceramic. Acesta este destinat unei sobe pe lemne și utilizează căldura produsă de aceasta pentru a încălzi catalizatorul, dar cred că un element de arzător de sobă de 6" legat în față ar funcționa foarte bine. Cu aceasta în conducta de ieșire (și elementul arzătorului), cred că ar putea prăji aproape orice miros, iar catalizatorul, arzătorul și un reostat pentru controlul temperaturii ar trebui să coste sub 200 USD nou-nouț (iar un arzător și un buton de aragaz ar putea fi gratuite pentru mulți dintre noi). M-am gândit doar să prezint ideea și să deschid un dialog pentru a discuta potențialul.

YDqluOH46K

Iată un link către produsul de pe Amazon Protalwell Wood Stove Catalytic Combustor, 6" Round Ceramic Catalytic Combustor Replacement for Wood Stoves https://a.co/d/as9TCeq
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Cu siguranță filtru de cărbune activat? ca pentru cultivarea buruienilor/ asta am văzut iv funcționând...în fața ochilor mei acasă f/e. Probabil ahotty, dar hei ho, eu nu pot mirosi nimic și iv nu a avut nici o mențiuni de la vecinii mei! Nu când cultivam iarbă sau când făceam sinteze lol
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Este rece, deși, de asemenea, cu siguranță, acestea ar trebui să fie reacții calde pentru a activa? Fac o mulțime de reacții reci ca gheața la mo....ar funcționa pentru asta? Sau vrei să spui să-l încălzesc seperatelay...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,413
Solutions
4
Reaction score
966
Points
113
Deals
1
Da, ar trebui să o încălzești separat. Cred că am vrut să spun că un arzător de sobă pe față ar putea funcționa
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Oh, da, înțeleg, îmi pare rău. Greșeala mea. Destul de tare.
Nu este în esență același mod în care funcționează filtrele cu carbon activ? Presupun că forma găurilor captează mirosurile? Destul de tare oricum.
Cred că în cazul filtrelor cu cărbune, dacă cineva îl vede, nu poate fi decât dubios, într-un fel sau altul (presupun că dacă nu locuiți într-o țară în care vi se permite să vă cultivați propria iarbă (unde nimeni nu ar ști ce este obiectul de mai sus!)
 
Top