Amph sulfat sau fosfat?

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Care este diferența reală dintre aceste două săruri? Din calcule pot deduce că forma de sulfat ar conține mai multă amfetamină per greutate și că sarea de fosfat ar trebui să fie mai ușor solubilă în apă, dar există o diferență reală între ele în ceea ce privește proprietățile macroscopice? Cum rămâne cu higroscopia? Am experiență doar cu forma de sulfat, dar în ce fel diferă produsul final dacă este obținut prin adăugarea de acid fosforic în etapa finală?
 

Sasha89

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Aș fi, de asemenea, foarte interesat de acest lucru
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Da, este interesant și foarte bine redactat, mulțumesc! Mi-a scăpat asta.

Din păcate, nu răspunde cu adevărat întrebărilor mele. Este mai ales o expunere despre enantiomeri, cu o scurtă introducere despre formele de sare.
Așa că întrebarea mea rămâne: care sunt diferențele importante în ceea ce privește proprietățile fizice între sulfatul și fosfatul de amfetamină și cum afectează acestea manipularea, depozitarea și utilizarea?

Și nu, nu mă refer la bioefecte. Oricine începe să bârfească despre efectele lor diferite în organism tocmai și-a expus propria incompetență și va fi ignorat sau, eventual, ridiculizat.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Punctul de topire al fosfatului fiind mai scăzut, acesta este mai rezistent la condițiile de depozitare pe termen lung.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Mulțumesc W! Dar pot să întreb de ce? Mai higroscopic?
 
Top