O idee pentru o metodă otc de a produce P2P

dixierecked

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 7, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Trebuie să vă spun mai întâi ca o exonerare de răspundere: în prezent nu am niciun echipament de laborator sau substanțe chimice, așa că fac ceea ce pot din vizionarea multor științe online sub formă de experimente de chimie organică și altele asemenea. Acestea fiind spuse, începem:
Am urmărit un videoclip pe YouTube, acum disponibil numai pe BitChute de Chemplayer, un canal decent destul de mult instruirea noobies cum să facă precursori. A luat hidroxid de calciu, a adăugat acid benzoic și acid acetic, creând benzoat de calciu și acetat de calciu la fața locului, apoi a distilat distructiv vasul în întregime într-un presupus efort de a obține fenil2propanonă, dar a obținut acetofenonă (doar prin miros) și propiofenonă. Altcineva a repetat acest lucru și a obținut propiofenonă per nu știu ce... în seara asta, ceva mi s-a părut ciudat: acid cinamic. Acesta este acid trans-fenilpropanoic. Nu s-ar putea face pur și simplu cinnamat de calciu, sau să se cumpere acesta, să se pună într-un balon cu propionat sau acetat de calciu (trebuie să ne jucăm cu asta) și nu s-ar putea crea cetona atât de des căutată? Nu ar ușura lucrurile dacă am dreptate? Este o încercare în întuneric, dar așa sunt făcute rădăcinile de către plante, așa că sper să înflorească ceva din asta și oamenii să poată spune că au încercat metoda mea (asta va fi ziua!). Cineva să-mi spună. Dumnezeu să vă ajute. Fiți în siguranță.
 

dixierecked

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 7, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Btw, motivul pentru care ar avea nevoie de alte săruri de calciu, în special acetat sau propionat (mai mult propionat) este că sarea acidului cinamic ar putea fi echivalentul alcoolului primar al cetonei, adică aldehida, ceea ce nu este ceea ce căutăm. Părerea mea este că un procent de cinamat va reacționa cu propionatul pentru a produce derivatul cetonic fenilpropan2onă, exact ceea ce avea nevoie asistentul medical. Sper că veți testa acest lucru când vă veți plictisi, domnilor chimiști. Acest lucru nu este destinat producției pe scară largă, ci pentru ușurința de operare. Probabil că veți obține un produs necurat, inclusiv aldehidele și sarea acidă necombinată. Calciul a părut cel mai bun prospect alcalino-pământean, dar pot fi folosite și altele. Până la urmă, aceasta este știință.
 

dixierecked

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 7, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Btw, motivul pentru care ar avea nevoie de alte săruri de calciu, în special acetat sau propionat (mai mult propionat) este că sarea acidului cinamic ar fi echivalentul alcoolului primar al cetonei, adică al aldehidei, dacă cinamatul de calciu ar fi prăjit singur într-un balon cu fund rotund (rb), ceea ce nu este chiar ceea ce dorim. Părerea mea este că un procent de cinnamat va reacționa cu propionatul pentru a produce derivatul cetonic, fenilpropan2ona, exact ceea ce avea nevoie asistentul medical. Sper că veți testa acest lucru când vă veți plictisi, domnilor chimiști. Acest lucru nu este destinat producției pe scară largă, ci pentru ușurința de operare. Probabil că veți obține un produs necurat, inclusiv aldehidele și sarea acidă necombinată, împreună cu alte cetone, inclusiv dibenzalacetona, eventual. Calciul pare a fi cel mai bun potențial alcalino-pământean, dar pot fi utilizate și altele. Până la urmă, aceasta este știință. Este o metodă care a fost testată sau contra testată.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Este sarea acidului fenilacetic (PPA) care, prin distilare uscată cu acetat, dă P2P. Și acesta este motivul pentru care este urmărit/ilegal.
 

dixierecked

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 7, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Da, asta știu. Caut noi modalități de abordare a aceluiași produs. Am recunoscut că acidul cinamic, deși NU este acid fenilacetic, ESTE acid fenilpropionic, ceea ce poate, împreună cu un alt acid legat de un metal alcalino-pământean precum calciul, ar duce de fapt la aceeași cetonă. Nu am materialul experimental acum și nu doresc să provoc agitație în zona mea, așa că am introdus doar ceea ce am crezut că ar putea funcționa. Din nou, acetatul de calciu, atunci când este fiert într-un balon cu fund rotund (rbf), distilează acetonă. Când benzoatul de calciu și acetatul fierb împreună, se obține propiofenona. Prin urmare, este logic că, dacă cinamatul de calciu și propionatul de calciu ar fi fierte împreună, poate ar rezulta fenilpropan2onă. Eu nu știu. Eu doar sper. Ar fi frumos și nicăieri pe pământ nu am auzit să fie contestat direct.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
- Nu folosiți sticlărie pentru acest lucru, ci o cutie de conserve de unică folosință, ca pentru solvenți și niște chestii metalice filetate pentru conducte de apă pentru conectarea la un condensator care poate fi atașat prin magia dopurilor și a benzii PTFE.
- Există o obsesie nesănătoasă în literatura de specialitate cu sărurile de calciu în această reacție. Aceasta arată foarte bine ce se întâmplă atunci când oamenii doar copiază de la alții în loc să încerce ei înșiși. Sărurile de calciu sunt o porcărie pentru că formează un amestec asemănător betonului, ceea ce face ca o mulțime de produse să fie imposibil de scos. Un amestec de sodiu și oxid de fier negru (magnetită) cu oxidul în exces pentru a forma sărurile acizilor și amestecat foarte bine, umed, sub formă de suspensie, altfel praful de acizi și săruri vă va mânca ochii. În primul rând. Adăugați lână de oțel grosieră în cutie. Se umple cu suspensie. Se încălzește astfel încât apa să se scurgă și acum, când se usucă și devine tare, nu va fi un bloc de beton, ci datorită oxidului și a lânii de oțel și pentru că a fost umed, vor exista fisuri, multe dintre ele, permițând produsului zu să iasă.
- Da, precursorii mai valoroși pot fi fabricați cu acest procedeu, acizii necesari nu sunt atât de comuni, dar pot fi obținuți. Chestia cu Hex și cea cu Pent în nume...
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Când spuneți sodiu, la ce substanță chimică anume vă referiți? Vreți să spuneți oxid de sodiu? La fel și oxidul de fier negru, pot obține un cas din fiecare?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Vorbesc despre sarea de sodiu a acidului carboxilic, cum ar fi benzoatul de sodiu, ceea ce este grozav, deoarece obțineți acest lucru ieftin și nu trebuie să vă jucați cu acidul destul de coroziv și să spunem acidul proprionic amestecat umed cu un exces de magnetită, încălziți-l și acesta reacționează pentru a forma sarea de fier și amestecați-l umed cu benzoatul, adăugați mai multă magnetită (cât doriți) și amestecați foarte bine. Folosiți un frământător de aluat sau o mașină de bucătărie similară. Rezultatul depinde în mare parte de cât de bine a fost amestecat. Solvent poate,adăugați vată de oțel grosieră (vândută pentru când refaceți podele din lemn) astfel încât să meargă de la bot la vârf și turnați n amestecul pe care l-ați făcut. Fierul și cuprul se comportă perfect în aceste condiții, așa că puteți utiliza fitinguri standard pentru conectarea fie la un condensator din sticlă, fie la un condensator din cupru care, de asemenea, pot fi asamblate din piese sanitare standard.

Faceți un al doilea perete pentru cutie cu o distanță de 1 până la 2 cm între folie și cutie, până la locul în care curba merge la condensator, încălziți cu un arzător cu gaz de camping. Folia este ca un coș de fum și menține aerul cald în contact cu cutia. Numai încălzirea de jos va da randamente inferioare standardelor.

Este ușor și distractiv.

produsul trebuie redestilat.

Când ați terminat, aruncați cutia.
Dacă folosiți săruri de calciu și sticlărie, fiți pregătiți să aruncați totul. Încercările de curățare a acestora sunt de obicei zadarnice.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Asta mi-a răspuns la întrebare. Mai am o întrebare, care provine din postarea dvs. mai recentă.

Se pare că este nevoie de două săruri, una de sodiu și una de fier. Întrebarea pe care o am este, cum pot determina de care am nevoie?

De exemplu, pentru 4 metil propiofenonă, ar trebui să folosesc acidul p toluic (poate fi comandat online, sunt sigur) pentru a obține p toluat de sodiu, iar apoi cealaltă sare? Se pare că ar trebui să amestec un acid carboxilic cu magnetize, dar ce acid carboxilic?

Sunt confuz cu privire la ce substanță chimică ne atașăm la fiecare sare pentru a produce o anumită substanță chimică. În acest caz, 4 metilpropiofenonă
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Acid benzoic + acid propionic -> propiofenonă
Acidul 4-metil benzoic aka acid p toluic va da 4-metil propiofenonă și ambele pot fi cumpărate. Nu există niciun motiv pentru care acest lucru să nu funcționeze, bp a produsului este de aproximativ 240 °C, deci nu există nicio problemă.

Dar de ce să îl produceți când îl puteți cumpăra?
Este vorba de "magnetită", denumirea oxidului de fier mixt. Puteți utiliza sărurile de calciu, sărurile de fier sau sărurile mixte de sodiu și fier. Sărurile de calciu și fier vor funcționa de asemenea. Sodiu singur - nu sunt sigur.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Spre deosebire de mulți dintre cei prezenți aici, eu nu sunt interesat de chimia comercială, dacă vreți. Prin urmare, fabricarea 4 metil propiofenonei nu este o problemă de timp sau bani irosiți. Mai ales că siguranța juridică este mai importantă.

Dacă un pachet pentru 4 metil propiofenonă este oprit de vamă, oricât de puțin probabil, este mult mai greu să susții că nu aveai de gând să îl folosești pentru a produce mefedronă, un drog ilegal.

O comandă de acid p toluic nu va fi la fel.
 
Top